Sobota, 30 maja 2020 r.   Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Tydzień aktywności z RCS Tydzień aktywności z R...
Z dniem 1 czerwca ruszamy z siedmio-dniowym wyzwaniem uzbierania 10 000 godzin aktywności fizycznej przez lubinian i mieszkańców okol... »Z Dolnego Śląska na Górny Śląsk - KGHM Z Dolnego Śląska na Gó...
Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept trafi do 12 kopalń na Śląsku. KGHM Polska Miedź S.A. włącza się w pomoc górni... »Chcesz zostać dolnośląskim Terytorialsem  – złóż wniosek w WKU lub wyślij deklarację! Chcesz zostać dolnoślą...
16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej odnotowuje w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie służbą w formacji, niż przed kryzysem. Nies... »Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Koronawirus w wielu kr...
Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią S... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.10.2001r. Podpisano umowę partnerską z miastem Charleroi z Belgii

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjant z pasją
Data dodania: 18 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Policjant z pasją

Starszy aspirant Piotr Balul jest policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, który na co dzień zajmuje się problematyką wykroczeń. Jego życiową pasją jest Karate Goju Ryu. Posiada stopień mistrzowski pierwszy dan w tej sztuce walki. Policjant propaguje aktywny i sportowy tryb życia w śród młodzieży i dorosłych. Już dwukrotnie był współorganizatorem zawodów karate, na których pełnił później rolę sędziego.

 

Goju Ryu jest to styl walki, który wywodzi się z wyspy Okinawa, stworzony na podstawie stylu Kung Fu. Jest to styl bojowy niemający nic wspólnego z agresją. Praktykowanie tego stylu karate w znaczny sposób poprawia zdrowie i kondycję fizyczną. Piotr Balul zachęca wszystkich do uprawiania tej sztuki walki, gdyż nie ma praktycznie górnej granicy wieku do jej uprawiania.

Policjant bardzo aktywnie uczestniczy w zgrupowaniach szkoleniowych i seminariach szkoły Seiwa Kai karate w Polsce i Europie.

Jak relacjonuje Piotr, jest to okazja dla rozwoju jego pasji. Ostatnio uczestniczył w zgrupowaniu szkoleniowym w Budapeszcie na Węgrzech, które poprowadził Shihan Pal Gila (7 dan). Shihan jest bardzo doświadczonym węgierskim karateką oraz nauczycielem tego stylu walki, a do tego jest bardzo wymagający.

Jak przyznaje policjant,do Budapesztu ma bardzo wielki sentyment, gdyż właśnie tam miał zaszczyt podejść do egzaminu na pierwszy stopień mistrzowski przed komisją w składzie Shihan Pal Gila (7 dan) oraz Shihan Gurmit Singh (7 dan). Udało mu się zaliczyć wszystkie testy, gdzie wśród karateków węgierskich, którzy reprezentują wyskoki poziom, był to dla niego bardzo wielki sukces.

Następne seminarium karate Goju Ryu w którym będzie uczestniczył Piotr Balul, odbędzie się w Partizanske na Słowacji, gdzie będzie trenować pod okiem Shihana Seiichi Fujiwara (8 dan) z Japonii.

Życzymy Piotrowi wielu sukcesów sportowych i oczywiście zawodowych.

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19455.html
Ten artykuł był czytany 343 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0