Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 90

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjant z pasją
Data dodania: 18 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Policjant z pasją

Starszy aspirant Piotr Balul jest policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, który na co dzień zajmuje się problematyką wykroczeń. Jego życiową pasją jest Karate Goju Ryu. Posiada stopień mistrzowski pierwszy dan w tej sztuce walki. Policjant propaguje aktywny i sportowy tryb życia w śród młodzieży i dorosłych. Już dwukrotnie był współorganizatorem zawodów karate, na których pełnił później rolę sędziego.

 

Goju Ryu jest to styl walki, który wywodzi się z wyspy Okinawa, stworzony na podstawie stylu Kung Fu. Jest to styl bojowy niemający nic wspólnego z agresją. Praktykowanie tego stylu karate w znaczny sposób poprawia zdrowie i kondycję fizyczną. Piotr Balul zachęca wszystkich do uprawiania tej sztuki walki, gdyż nie ma praktycznie górnej granicy wieku do jej uprawiania.

Policjant bardzo aktywnie uczestniczy w zgrupowaniach szkoleniowych i seminariach szkoły Seiwa Kai karate w Polsce i Europie.

Jak relacjonuje Piotr, jest to okazja dla rozwoju jego pasji. Ostatnio uczestniczył w zgrupowaniu szkoleniowym w Budapeszcie na Węgrzech, które poprowadził Shihan Pal Gila (7 dan). Shihan jest bardzo doświadczonym węgierskim karateką oraz nauczycielem tego stylu walki, a do tego jest bardzo wymagający.

Jak przyznaje policjant,do Budapesztu ma bardzo wielki sentyment, gdyż właśnie tam miał zaszczyt podejść do egzaminu na pierwszy stopień mistrzowski przed komisją w składzie Shihan Pal Gila (7 dan) oraz Shihan Gurmit Singh (7 dan). Udało mu się zaliczyć wszystkie testy, gdzie wśród karateków węgierskich, którzy reprezentują wyskoki poziom, był to dla niego bardzo wielki sukces.

Następne seminarium karate Goju Ryu w którym będzie uczestniczył Piotr Balul, odbędzie się w Partizanske na Słowacji, gdzie będzie trenować pod okiem Shihana Seiichi Fujiwara (8 dan) z Japonii.

Życzymy Piotrowi wielu sukcesów sportowych i oczywiście zawodowych.

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19455.html
Ten artykuł był czytany 254 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.055 sek.Lubin 1.0