Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubin. Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa kobiety na działkach Lubin. Jest akt oskarż...
Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Pawłowi A. o dokonanie w dniu 23 sierpnia 2018 ro... »REMIS NA KONIEC SEZONU REMIS NA KONIEC SEZONU...
Czterech minut zabrakło do odniesienia cennego zwycięstwa nad stołeczną Legią w ostatniej, 37. kolejce sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy. B... »KGHM Polska Miedź S.A. z wyróżnieniem dla transparentnej spółki roku KGHM Polska Miedź S.A....
KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny został wyróżniony w rankingu „Transparentna Spółka” organizowanym przez czasopism... »Helios Lubin - Filmowe Poranki Helios Lubin - Filmowe...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 7. W niedzielę 26 maj... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Chce mi się chcieć – kampania dla młodzieży w gminnych szkołach
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Chce mi się chcieć – kampania dla młodzieży w gminnych szkołach

Za pośrednictwem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, szkoły Gminy Lubin przystąpiły do 18. edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019 pod hasłem „Chce mi się Chcieć”.  Dzięki tej kampanii można w znaczący sposób przeciwdziałać wyuczonej bezradności wśród dzieci i młodzieży i zapobiegać wielu problemom.

Szkoły z terenu Gminy Lubin od kilku lat biorą udział w wielu kampaniach i otrzymują w związku z tym różnorodne materiały profilaktyczne ułatwiające organizację specjalnych zajęć.

– Celem kampanii jest przede wszystkim wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów. To także szansa na samopoznanie w zakresie talentów, zainteresowań, pasji – wyjaśnia Agnieszka Hałas z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. – Takie kampanie i prowadzone w ich ramach działania, pozwalają ograniczać podejmowanie przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych oraz sięgania po substancje psychoaktywne, czyli alkohol i narkotyki. To także sposób na kształtowanie wśród uczniów oraz ich rodziców umiejętności dostrzegania własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń oraz jednocześnie wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych.

Dzięki dodatkowym zajęciom w ramach kampanii wśród młodych ludzi uruchamiane są procesy pozytywnego myślenia, wspierane są pozytywne wybory życiowe oraz dochodzi do kształtowania wśród uczniów i ich rodziców, zdrowych nawyków równowagi między obowiązkami, nauką, hobby a odpoczynkiem.

Do nauczycieli trafiły specjalne materiały przeznaczone do przeprowadzenia zajęć dla uczniów w wieku 6-9 lat – „Mój sposób na nudę” oraz „W poszukiwaniu talentu”, dla uczniów w wieku 10-12 lat – „Motywacja, nawyki, wyzwania” oraz „Moje uzdolnienia”, dla uczniów w wieku 13-16 – „Wybieraj zmieniaj, myśl pozytywnie”, „Zdolność i talent”, ulotki dla rodziców: „Pomagamy dziecku osiągać cele”, „Wspieramy rozwój dziecka”, a także ulotki „Chce mi się chcieć – Ja za 20 lat” do przeprowadzenia konkursu plastyczno – literackiego we wszystkich klasach. Ponadto plakaty promujące kampanie oraz scenariusz zajęć dla nauczycieli.

Szczegółowe raporty z podjętych działań, zawierające m.in.  dane o liczbie dzieci, rodziców i pedagogów, którzy wzięli udział w kampanii, trafią później do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która na podstawie licznych badań i analiz podejmuje decyzje o wielu przedsięwzięciach, kierowanych do wielu różnych grup wiekowych w celu zapobiegania  patologiom.

(AH, SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19535.html
Ten artykuł był czytany 135 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0