Niedziela, 21 lipca 2019 r.   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 57

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dodatkowe pieniądze na remonty zabytków
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dodatkowe pieniądze na remonty zabytków

Podczas ostatniej sesji radni Gminy Lubin podjęli uchwałę w sprawie przyznania dwóch dotacji  na prace konserwatorskie , restauratorskie i remonty przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Pieniądze trafią do parafii rzymsko-katolickiej w Zimnej Wodzie  i Raszówce.

To kolejne dotacje na remonty zabytków w Gminie Lubin, bowiem na poprzedniej sesji radni zdecydowali o przyznaniu sześciu dotacji o łącznej wartości 280 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że  40 tysięcy trafi do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, 95 tysięcy do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych , 85 tysięcy złotych do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Świętej Trójcy w Miłoradzicach oraz 60 tysięcy dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Chrystusa Króla w Osieku.

Ostatnia uchwały radnych w sprawie dotacji na zabytki przewiduje przekazanie 30 tysięcy Parafii Rzymsko –Katolickiej pw. Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie i  będzie przekazana na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, remont elementów dachu i renowację fasad kościoła. To będzie już szósty etap inwestycji, której całkowitą wartość oszacowano na ponad 168 tysięcy.

Kolejne 20 tysięcy będzie przekazanych Parafii Rzymsko-Katolickiej Niepokalanego Serca NMP w Raszówce na prace konserwatorskie zabytkowej ambony w kościele. Całkowita wartość tego zadania to ponad 117 tysięcy.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19536.html
Ten artykuł był czytany 190 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0