Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.11.1999 Oddano do użytkowania nowowybudowaną część ulicy Niepodległości

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dodatkowe pieniądze na remonty zabytków
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dodatkowe pieniądze na remonty zabytków

Podczas ostatniej sesji radni Gminy Lubin podjęli uchwałę w sprawie przyznania dwóch dotacji  na prace konserwatorskie , restauratorskie i remonty przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Pieniądze trafią do parafii rzymsko-katolickiej w Zimnej Wodzie  i Raszówce.

To kolejne dotacje na remonty zabytków w Gminie Lubin, bowiem na poprzedniej sesji radni zdecydowali o przyznaniu sześciu dotacji o łącznej wartości 280 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że  40 tysięcy trafi do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, 95 tysięcy do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych , 85 tysięcy złotych do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Świętej Trójcy w Miłoradzicach oraz 60 tysięcy dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Chrystusa Króla w Osieku.

Ostatnia uchwały radnych w sprawie dotacji na zabytki przewiduje przekazanie 30 tysięcy Parafii Rzymsko –Katolickiej pw. Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie i  będzie przekazana na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, remont elementów dachu i renowację fasad kościoła. To będzie już szósty etap inwestycji, której całkowitą wartość oszacowano na ponad 168 tysięcy.

Kolejne 20 tysięcy będzie przekazanych Parafii Rzymsko-Katolickiej Niepokalanego Serca NMP w Raszówce na prace konserwatorskie zabytkowej ambony w kościele. Całkowita wartość tego zadania to ponad 117 tysięcy.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19536.html
Ten artykuł był czytany 270 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0