Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 15

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubin. Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa kobiety na działkach Lubin. Jest akt oskarż...
Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Pawłowi A. o dokonanie w dniu 23 sierpnia 2018 ro... »REMIS NA KONIEC SEZONU REMIS NA KONIEC SEZONU...
Czterech minut zabrakło do odniesienia cennego zwycięstwa nad stołeczną Legią w ostatniej, 37. kolejce sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy. B... »KGHM Polska Miedź S.A. z wyróżnieniem dla transparentnej spółki roku KGHM Polska Miedź S.A....
KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny został wyróżniony w rankingu „Transparentna Spółka” organizowanym przez czasopism... »Helios Lubin - Filmowe Poranki Helios Lubin - Filmowe...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 7. W niedzielę 26 maj... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.10.1998 Na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Romana Jasińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dodatkowe pieniądze na remonty zabytków
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dodatkowe pieniądze na remonty zabytków

Podczas ostatniej sesji radni Gminy Lubin podjęli uchwałę w sprawie przyznania dwóch dotacji  na prace konserwatorskie , restauratorskie i remonty przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Pieniądze trafią do parafii rzymsko-katolickiej w Zimnej Wodzie  i Raszówce.

To kolejne dotacje na remonty zabytków w Gminie Lubin, bowiem na poprzedniej sesji radni zdecydowali o przyznaniu sześciu dotacji o łącznej wartości 280 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że  40 tysięcy trafi do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, 95 tysięcy do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych , 85 tysięcy złotych do Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Świętej Trójcy w Miłoradzicach oraz 60 tysięcy dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Chrystusa Króla w Osieku.

Ostatnia uchwały radnych w sprawie dotacji na zabytki przewiduje przekazanie 30 tysięcy Parafii Rzymsko –Katolickiej pw. Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie i  będzie przekazana na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, remont elementów dachu i renowację fasad kościoła. To będzie już szósty etap inwestycji, której całkowitą wartość oszacowano na ponad 168 tysięcy.

Kolejne 20 tysięcy będzie przekazanych Parafii Rzymsko-Katolickiej Niepokalanego Serca NMP w Raszówce na prace konserwatorskie zabytkowej ambony w kościele. Całkowita wartość tego zadania to ponad 117 tysięcy.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19536.html
Ten artykuł był czytany 161 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.723 sek.Lubin 1.0