Niedziela, 21 lipca 2019 r.   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.1999 W ramach obchodów międzynarodowego roku Seniora zorganizowano "Dni Seniora" pod hasłem: "By jesień życia była pogodna"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Obchody Dnia Zwycięstwa
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Obchody Dnia Zwycięstwa

Z okazji przypadającego dziś święta, które upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie, pod pomnikiem w Siedlcach  uroczyście zapalono znicze i złożono wieńce. – To wzruszające, że tak licznie obchodzimy Dzień Zwycięstwa i składamy hołd tym, którzy zginęli w obronie naszej wolności – mówił do zgromadzonych Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Oprócz uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach w uroczystości wzięli udział urzędnicy z wójtem gminy na czele, parafianie oraz przedstawiciele sołectw Czerniec i Siedlce. Co roku, właśnie w Siedlcach gdzie jest symboliczna „Zbiorowa mogiła zmarłych żołnierzy polskich II wojny światowej z kampanii wrześniowej”, składane są wieńce i zebrani modlą się w intencji ofiar wojennych. To wspaniałe lekcje patriotyzmu.

– Należy pamiętać o tragicznych wydarzeniach nie po to by rozdrapywać rany, ale wynosić z nich naukę i doświadczenie. Wolność Ojczyzny nie jest nam dana na zawsze, trzeba się o nią troszczyć i zabiegać. Módlmy się więc w intencji tych, którzy oddali życie za naszą wolność – mówił ks. Tadeusz Żurek proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Siedlcach.

– Zebraliśmy się tu tak licznie, żeby oddać cześć i podziękować naszym przodkom. Dziękuję Wam za kultywowanie ich pamięci – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Powtórzę za słowami Papieża Franciszka: Niech wysiłek i krew ofiar II wojny światowej służy krzewieniu idei pokoju.

Pod zbiorową mogiłą uroczyście, w asyście pocztu sztandarowego szkoły w Siedlcach, złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

(SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19539.html
Ten artykuł był czytany 178 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0