Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Obchody Dnia Zwycięstwa
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Obchody Dnia Zwycięstwa

Z okazji przypadającego dziś święta, które upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie, pod pomnikiem w Siedlcach  uroczyście zapalono znicze i złożono wieńce. – To wzruszające, że tak licznie obchodzimy Dzień Zwycięstwa i składamy hołd tym, którzy zginęli w obronie naszej wolności – mówił do zgromadzonych Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Oprócz uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach w uroczystości wzięli udział urzędnicy z wójtem gminy na czele, parafianie oraz przedstawiciele sołectw Czerniec i Siedlce. Co roku, właśnie w Siedlcach gdzie jest symboliczna „Zbiorowa mogiła zmarłych żołnierzy polskich II wojny światowej z kampanii wrześniowej”, składane są wieńce i zebrani modlą się w intencji ofiar wojennych. To wspaniałe lekcje patriotyzmu.

– Należy pamiętać o tragicznych wydarzeniach nie po to by rozdrapywać rany, ale wynosić z nich naukę i doświadczenie. Wolność Ojczyzny nie jest nam dana na zawsze, trzeba się o nią troszczyć i zabiegać. Módlmy się więc w intencji tych, którzy oddali życie za naszą wolność – mówił ks. Tadeusz Żurek proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Siedlcach.

– Zebraliśmy się tu tak licznie, żeby oddać cześć i podziękować naszym przodkom. Dziękuję Wam za kultywowanie ich pamięci – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Powtórzę za słowami Papieża Franciszka: Niech wysiłek i krew ofiar II wojny światowej służy krzewieniu idei pokoju.

Pod zbiorową mogiłą uroczyście, w asyście pocztu sztandarowego szkoły w Siedlcach, złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

(SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19539.html
Ten artykuł był czytany 241 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0