Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubin. Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa kobiety na działkach Lubin. Jest akt oskarż...
Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Pawłowi A. o dokonanie w dniu 23 sierpnia 2018 ro... »REMIS NA KONIEC SEZONU REMIS NA KONIEC SEZONU...
Czterech minut zabrakło do odniesienia cennego zwycięstwa nad stołeczną Legią w ostatniej, 37. kolejce sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy. B... »KGHM Polska Miedź S.A. z wyróżnieniem dla transparentnej spółki roku KGHM Polska Miedź S.A....
KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny został wyróżniony w rankingu „Transparentna Spółka” organizowanym przez czasopism... »Helios Lubin - Filmowe Poranki Helios Lubin - Filmowe...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 7. W niedzielę 26 maj... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Obchody Dnia Zwycięstwa
Data dodania: 08 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Obchody Dnia Zwycięstwa

Z okazji przypadającego dziś święta, które upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie, pod pomnikiem w Siedlcach  uroczyście zapalono znicze i złożono wieńce. – To wzruszające, że tak licznie obchodzimy Dzień Zwycięstwa i składamy hołd tym, którzy zginęli w obronie naszej wolności – mówił do zgromadzonych Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Oprócz uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach w uroczystości wzięli udział urzędnicy z wójtem gminy na czele, parafianie oraz przedstawiciele sołectw Czerniec i Siedlce. Co roku, właśnie w Siedlcach gdzie jest symboliczna „Zbiorowa mogiła zmarłych żołnierzy polskich II wojny światowej z kampanii wrześniowej”, składane są wieńce i zebrani modlą się w intencji ofiar wojennych. To wspaniałe lekcje patriotyzmu.

– Należy pamiętać o tragicznych wydarzeniach nie po to by rozdrapywać rany, ale wynosić z nich naukę i doświadczenie. Wolność Ojczyzny nie jest nam dana na zawsze, trzeba się o nią troszczyć i zabiegać. Módlmy się więc w intencji tych, którzy oddali życie za naszą wolność – mówił ks. Tadeusz Żurek proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Siedlcach.

– Zebraliśmy się tu tak licznie, żeby oddać cześć i podziękować naszym przodkom. Dziękuję Wam za kultywowanie ich pamięci – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Powtórzę za słowami Papieża Franciszka: Niech wysiłek i krew ofiar II wojny światowej służy krzewieniu idei pokoju.

Pod zbiorową mogiłą uroczyście, w asyście pocztu sztandarowego szkoły w Siedlcach, złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

(SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19539.html
Ten artykuł był czytany 164 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0