Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 25

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Lubina - Profesorowi Marianowi Zembali, wybitnemu polskiemu kardiochirurgowi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Spływ kajakowy w Raszowej
Data dodania: 09 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Spływ kajakowy w Raszowej

To była pierwsza, ale z całą pewnością nie ostatnia taka impreza. Zabytkowa fosa w Raszowej, która  powróciła do swojej dawnej świetność, stała nie tylko architektoniczną perełką regionu, ale także miejscem, gdzie można oddawać się… sportom wodnym.

Z inicjatywy sołtysa Eugeniusza Guta oraz Rady Sołeckiej Raszowej, przy wparciu Gminy Lubin odbyła się w tej miejscowości Wielka Kajakowa Majówka, zakończona wspólnym grillowaniem.

Park w Raszowej stał się do tego miejscem wręcz wymarzonym, ponieważ po odrestaurowaniu zabytkowej fosy zyskał on nowe oblicze.

– Pomysł zorganizowania spływu kajakowego zrodził się jeszcze w trakcie modernizacji fosy. Rzucony początkowo trochę żartem, natychmiast podchwycony został przez pana sołtysa, który już nie odpuścił – żartuje Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – Tym właśnie sposobem Gmina Lubin stała się  posiadaczem trzech nowych kajaków, dwa zostały nam na razie wypożyczone – dodaje szef gminnego samorządu.

Pierwszy spływ kajakowy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Raszowej oraz okolicznych miejscowości. Amatorów kajakowych wyścigów nie brakowało, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

– Pierwsze zawody, zorganizowane trochę na próbę, pokazały, że zainteresowanie tego rodzaju rekreacją jest naprawdę duże. Dlatego jeszcze przed wakacjami zamierzamy przeprowadzić w Raszowej Gminne Zawody Kajakarskie – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Kajakowa Majówka odbyła się w dwóch kategoriach: jedynek i dwójek. Zawodnicy mieli do pokonanie dystans ponad czterystu metrów na czas. Najlepszy indywidualny wynik osiągnęła Agnieszka Kruszyńska, która uzyskała wynik 2 min 24 sek. i 14 setnych. Wśród dwójek triumfowali Dariusz Makaron i Łukasz Mazur z czasem 2:25:32.

Zwycięzcy nagrodzeni zostali upominkami, ufundowanymi przez Gminę Lubin, które wręczył sołtys Eugeniusz Gut. Sędzią głównym zawodów był Damian Bartnikowski, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwał ratownik WOPR.

(MG)

WYNIKI ZAWODÓW

Kajakarska „Jedynka”

I miejsce – Agnieszka Kruszyńska, 2:24:14

II miejsce – Dariusz Makaron, 2:25:03

III miejsce – Mariusz Frąc, 2:27:81

 

„Dwójka” kobiety

I miejsce – Izabela Czartoryska-Kaczanowska i Lidia Kaczanowska, 2:48:86

II miejsce – Agnieszka Kruszyńska i Magdalena Maćków, 3:11:47

 

„Dwójka” mężczyźni

I miejsce –  Dariusz Makaron i Łukasz Mazur, 2:25:32

II miejsce – Andrzej Pajda i Roman Maćków, 2:31:26

III miejsce – Mariusz Frąc i Paweł Gut,  2:35:17

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19545.html
Ten artykuł był czytany 278 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0