Niedziela, 21 lipca 2019 r.   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 71

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Spływ kajakowy w Raszowej
Data dodania: 09 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Spływ kajakowy w Raszowej

To była pierwsza, ale z całą pewnością nie ostatnia taka impreza. Zabytkowa fosa w Raszowej, która  powróciła do swojej dawnej świetność, stała nie tylko architektoniczną perełką regionu, ale także miejscem, gdzie można oddawać się… sportom wodnym.

Z inicjatywy sołtysa Eugeniusza Guta oraz Rady Sołeckiej Raszowej, przy wparciu Gminy Lubin odbyła się w tej miejscowości Wielka Kajakowa Majówka, zakończona wspólnym grillowaniem.

Park w Raszowej stał się do tego miejscem wręcz wymarzonym, ponieważ po odrestaurowaniu zabytkowej fosy zyskał on nowe oblicze.

– Pomysł zorganizowania spływu kajakowego zrodził się jeszcze w trakcie modernizacji fosy. Rzucony początkowo trochę żartem, natychmiast podchwycony został przez pana sołtysa, który już nie odpuścił – żartuje Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – Tym właśnie sposobem Gmina Lubin stała się  posiadaczem trzech nowych kajaków, dwa zostały nam na razie wypożyczone – dodaje szef gminnego samorządu.

Pierwszy spływ kajakowy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Raszowej oraz okolicznych miejscowości. Amatorów kajakowych wyścigów nie brakowało, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

– Pierwsze zawody, zorganizowane trochę na próbę, pokazały, że zainteresowanie tego rodzaju rekreacją jest naprawdę duże. Dlatego jeszcze przed wakacjami zamierzamy przeprowadzić w Raszowej Gminne Zawody Kajakarskie – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Kajakowa Majówka odbyła się w dwóch kategoriach: jedynek i dwójek. Zawodnicy mieli do pokonanie dystans ponad czterystu metrów na czas. Najlepszy indywidualny wynik osiągnęła Agnieszka Kruszyńska, która uzyskała wynik 2 min 24 sek. i 14 setnych. Wśród dwójek triumfowali Dariusz Makaron i Łukasz Mazur z czasem 2:25:32.

Zwycięzcy nagrodzeni zostali upominkami, ufundowanymi przez Gminę Lubin, które wręczył sołtys Eugeniusz Gut. Sędzią głównym zawodów był Damian Bartnikowski, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwał ratownik WOPR.

(MG)

WYNIKI ZAWODÓW

Kajakarska „Jedynka”

I miejsce – Agnieszka Kruszyńska, 2:24:14

II miejsce – Dariusz Makaron, 2:25:03

III miejsce – Mariusz Frąc, 2:27:81

 

„Dwójka” kobiety

I miejsce – Izabela Czartoryska-Kaczanowska i Lidia Kaczanowska, 2:48:86

II miejsce – Agnieszka Kruszyńska i Magdalena Maćków, 3:11:47

 

„Dwójka” mężczyźni

I miejsce –  Dariusz Makaron i Łukasz Mazur, 2:25:32

II miejsce – Andrzej Pajda i Roman Maćków, 2:31:26

III miejsce – Mariusz Frąc i Paweł Gut,  2:35:17

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19545.html
Ten artykuł był czytany 191 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0