Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 72

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1947 Uruchomienie produkcji w Fabryce Mechanizmów Pianinowych - obecnie Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych DEFIL

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pobiegli ulicami miasta i na Stadionie
Data dodania: 13 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Pobiegli ulicami miasta i na Stadionie

Miesiące przygotowań i w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień 11 maja 2019r. - dzień  VI Biegu Papieskiego.

Tadycyjnie już bieg główny startował o godz. 18:18, zanim jednak biegacze usłyszeli wystrzał, w godzinach porannych swoje zawody mieli najmłodsi. W tym roku wystartowało prawie 1300 dzieciaczków z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Biegi młodzieżowe odbywały się na stadionie w dziesięciu turach,  pierwsza grupka najmłodszych uczestników wystartowała o godz. 14:00. Dzieci startowały ze swoimi rówieśnikami i każdy bez problemu pokonał dystans 200 metrów wśród przedszkolaczków oraz 400 metrów wśród uczniów klas I - VII. Nawet delikatnie siąpiący deszcze nie był przeszkodą do zdobycia pamiątkowego medalu, który zawisł na szyi każdego dziecka.

Bieg główny po modlitwie z księdzem Mariuszem Jeżewiczem i wystrzale przedstawiciela z Urzędu Miejskiego Lubina wystartował o godz. 18:18.  Na lini startu stanęło 1647 zawodników. Zanim ruszyli, przdstwiciele z Fitareny przeprowadzili rozgrzewkę.  Dystans w tym roku był wynosił 5 km, a trasa prowadziła tymi samymi ulicami co w tamtym roku.  W Rynku dopingowali biegaczy harcerze,  w Hali natomiast na mecie biegacze słyszeli piękne pieśni w wykonaniu podopiecznych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zwycięzcą VI Biegu Papieskim z czasem 14 minut i 49 sekund jest Piotr Ławicki, zaraz za nim z niewielką różnicą na mecie zjawił się Jacek Stadnik, który uzyskał czas 14 minut i 52 sekund. A na trzecim miejscu podium wśród panów stanął Sebastian Kapała pokonując dystans 5000m w czasie 15 minut 6 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Michalina Mendecka pokonując trasę w 17 minut i 34 minuty. Druga była Patrycja Drozd, a trzecie miejsce zajęła Ewelina Łozowska.

Tradycyjnie już Bieg Papieski to także nagrody w kategorii małżeństw. Jako pierwsi na metę dotarli Państwo Lachowscy (Monika i Przemysław), drugie miejsce zajęło małżeństwo "Niedźwiadków (Ania i Artur Niedźwiedzcy), a trzecie małżeństwo Chodorowskich (Ania i Damian).

W tym roku nie zapomnieliśmy także o najstarszej i najstarszym zawodniku, nowością była natomiast kategoria najmłodszych zawodnikówk. I tak najstarszą zawodniczką, która ukończyła bieg była Pani Janina Zaczyńska, najstarszym zawodnikiem natomiast kolejny raz z rzędu został Pan Zbigniew Kościelny. Wśród najmłodszych zwyciężyła Alicja Pieńko i Dominik Dupla.

Na mecie, która usytuowana była w Hali Widowiskowo - Sportowej każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Dziękujemy Wam biegaczom tym najmniejszym i większym, kibicom za atmosferę, dzięki której jest to najwspanialsze wydarzenie sportowe w regionie Zagłębia Miedziowego.  Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali.  Dla wszystkich uczestników było to wielkie sportowe święto.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki VI Biegu Papieskiego.

Dziękujemy także tegorocznym sponsorom, którymi byli: Urząd Miejski w Lubinie, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Fitarena, MPO, MPWiK, mSport, CBJ, Ekopartner, Hyundai, INOVA, CHEVAN, Starpolanka, RTBS i Integrum Broker.

źrodło: RCS Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19561.html
Ten artykuł był czytany 205 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0