Czwartek, 20 czerwca 2019 r.   Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 87

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Odsetki ustawowe za opóźnienie w spłacie - ile wynoszą i jak je obliczyć? Odsetki ustawowe za op...
Odsetki ustawowe za opóźnienie to opłata, która zostanie doliczona do naszego zobowiązania w momencie, gdy nie uregulujemy płat... »Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana Wotum zaufania i absol...
Radni Gminy Lubin debatowali nad raportem o stanie gminy za rok 2018 i jednogłośnie udzielili wójtowi Tadeuszowi Kielanowi wotum zaufania.... »Policyjna akcja pn. „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2019” Policyjna akcja pn. &#...
Lubińscy policjanci w dniach od 19 do 23 czerwca br. prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach naszego powiatu... »Jezus na Rynku w Boże Ciało. Jezus na Rynku w Boże ...
W Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) czyli w czwartek 20 czerwca w godz. 16.00-21.00 na lubińskim Rynku odbędzie się wydarzenie ewang... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1957 Pierwszy odwiert dotarł do złoża miedzi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa kobiety na działkach
Data dodania: 21 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa kobiety na działkach

Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Pawłowi A. o dokonanie w dniu 23 sierpnia 2018 roku w Lubinie, w pobliżu ogródków działkowych, zabójstwa konkubiny. Prokurator zarzucił oskarżonemu, że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Wioletty N. dusił ją i zadawał uderzenia pięściami oraz narzędziem w głowę, klatkę piersiową i brzuch, w wyniku czego pokrzywdzona doznała wielu obrażeń ciała, a w tym pęknięcia narządów wewnętrznych i rozerwania aorty, co doprowadziło do jej zgonu na miejscu zdarzenia, tj .popełnienie czynu z art. 148 § 1 k.k.

Jak ustalono w toku tego śledztwa, Wioletta N. i Paweł A. żyli w konkubinacie od 2015 roku. Zmieniali miejsca zamieszkania w Lubinie, a od pewnego czasu mieszkali w altankach na terenie ogródków działkowych. Od 2017 roku Paweł A. zaczął nadużywać alkoholu, a pod jego wpływem wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną wulgarnymi słowami, szarpał, ciągnął za włosy, bił rękoma po całym ciele oraz groził pozbawieniem życia.

W dniu 23 sierpnia 2018 roku oskarżony i jego konkubina najpierw przebywali w mieszkaniu swojego znajomego, które Paweł A. miał remontować. Podczas pobytu w tym mieszkaniu oskarżony pobił rękoma i pokopał nogami konkubinę. Świadek zdarzenia interweniował w obronie pokrzywdzonej. Po opuszczeniu tego lokalu oskarżony i pokrzywdzona udali się w stronę stacji paliw w Lubinie, gdzie robili zakupy, co zostało zarejestrowane na zapisie monitoringu. Następnie Paweł A. wbrew woli Wioletty N. zaciągnął ją na drogę szutrową w okolicy ogródków działkowych. Tam oskarżony pobił konkubinę, zadając jej obrażenia skutkujące zgon kobiety. Charakter i mechanizm powstałych obrażeń, opisany przez biegłych z zakresu medycyny sądowej w wydanej przez nich w śledztwie opinii, wskazuje, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Wioletty N. Po dokonanym zabójstwie Paweł A. wrócił na stację paliw, twierdząc, że znalazł martwą kobietę, której nie zna. Takiej wersji wezwani policjanci nie dali wiary, zatrzymując Pawła A., w związku z podejrzeniem, że ma związek z ujawnionym zabójstwem.

Prokurator zarzucił Pawłowi A. niniejszym aktem oskarżenia także drugie przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się nad konkubiną popełnione w warunkach recydywy, tj. popełnienie czynu z art.207 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. oraz trzeci czyn groźby karalnej z art. 190 § 1 k.k. popełnionej na szkodę innej kobiety, przebywającej na swojej działce na terenie tych samych ogródków działkowych.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Paweł A. zmieniał wyjaśnienia. W zakresie zbrodni zabójstwa twierdzi, że odepchnął konkubinę, a ona przewróciła się. Taki przebieg zdarzenia pozostaje w sprzeczności z licznymi zgromadzonymi w tym śledztwie dowodami.

Paweł A. od czasu zatrzymania po ujawnieniu zabójstwa jest tymczasowo aresztowany. Był on wielokrotnie karany za różne przestępstwa.

W czasie zadania konkubinie śmiertelnych obrażeń ciała znajdował się w stanie nietrzeźwości w wysokości 1,63 promila alkoholu we krwi.

Za zarzucaną oskarżonemu zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności, za fizyczne i psychiczne znęcanie się w warunkach recydywy grozi oskarżonemu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy, a przestępstwo groźby karalnej zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19598.html
Ten artykuł był czytany 175 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0