Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
W dniach 19 – 21 września wraz z magazynem Avanti oraz Wysokie obcasy zapraszamy na weekend zniżek. W Magazynach pojawi ponad 220 kupon&oac... »Prezes KGHM odwiedził piłkarzy Zagłębia na treningu Prezes KGHM odwiedził ...
W tym tygodniu klub Zagłębie Lubin odwiedził Marcin Chludziński – Prezes KGHM Polska Miedź S.A., by pogratulować piłkarzom dobrej postawy w... »Zwolnieni z Teorii przyjadą na Dolny Śląsk, by namówić młodzież do działania społecznego Zwolnieni z Teorii prz...
Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Krótki film o bezpieczeństwie. W roli głównej pracownicy KGHM
Data dodania: 22 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Krótki film o bezpieczeństwie. W roli głównej pracownicy KGHM

Żyć na co dzień zgodnie z dobrymi zasadami. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy czy ze swoimi bliskimi. To główne motto filmu edukacyjnego, przygotowanego przez KGHM. Bezpieczeństwo wszystkich pracowników to jedna z najważniejszych wartości Spółki.

Żyć na co dzień zgodnie z dobrymi zasadami. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy czy ze swoimi bliskimi. To główne motto filmu edukacyjnego, przygotowanego przez KGHM. Bezpieczeństwo wszystkich pracowników to jedna z najważniejszych wartości Spółki.

Życie i zdrowie pracowników oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo zajmują kluczowe pozycje w hierarchii wartości Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź. KGHM od wielu lat podejmuje działania ukierunkowane na ciągłe doskonalenie w obszarze BHP, bieżące identyfikowanie sytuacji niebezpiecznych oraz stałe poszukiwanie możliwości usprawnień. Wcześniej dotyczyły one kultury technicznej oraz rozwiązań systemowych, na przykład wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy. Działania przyniosły konkretne efekty: znaczne obniżenie liczby wypadków przy pracy, incydentów oraz chorób zawodowych. Od 1996 liczba wypadków w KGHM spadła z 846 do ok. 300 rocznie.

- KGHM Polska Miedź niewątpliwie osiągnęła sporo, jeśli chodzi o bezpieczeństwa pracy. Nie oznacza to, że nie może być lepiej. Wprowadzona w grudniu 2018 roku Strategia KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2019-2023 odświeża nasze podejście. Zasada „Myślę o konsekwencjach” oznacza, że każdy pracownik bierze odpowiedzialność za sposób, w jaki wykonuje obowiązki. Jako zarząd znacznie przyspieszyliśmy pracę nad wieloma inicjatywami dotyczącymi bezpieczeństwa w oddziałach. Nie wyobrażam sobie kompromisów w tym obszarze – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

Departament BHP i Ryzyka Zawodowego Centrali KGHM przy współpracy z KGHM Cuprum CB-R przygotował film edukacyjny. Obraz pokazuje, jak ważne jest zachowywanie dobrych nawyków w życiu prywatnym i zawodowym.

- Warto zauważyć, że niemal 80 procent wypadków przy pracy wynika ze złych nawyków pracowników. Wszyscy musimy stosować osiem prostych reguł zawartych w obowiązujących Złotych Zasadach KGHM – dodaje Radosław Stach, wiceprezes zarządu ds. produkcji KGHM.

Spółka komunikuje zasady bezpieczeństwa w różnorodny sposób, kładąc nacisk na zaangażowanie pracowników. Cykliczne organizowane są szkolenia, prezentacje i „Tygodnie bezpieczeństwa”. Pracownicy mają dostęp do materiałów i publikacji dotyczących zasad BHP na firmowym portalu informacyjnym. Teraz przygotowano film edukacyjny. Główną rolę w filmie zagrał Robert Walkowiak, mechanik sprzętu ratowniczego pod ziemią Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego. Robert wystąpił w filmie wraz z rodziną, dzieląc się częścią swojego codziennego życia. Zdjęcia wykonywane były w jego domu i miejscu pracy. – Zdecydowaliśmy się z rodziną zagrać w filmie, ponieważ jako ratownik górniczy wiem, jak ważne są dobre nawyki wypracowane w domu i przeniesione w miejsce pracy. Jestem dumny z tego, że mogę być częścią tej wyjątkowej inicjatywy – podsumowuje Robert Walkowiak.

Obejrzyj film

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19607.html
Ten artykuł był czytany 246 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0