Niedziela, 22 września 2019 r.   Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 54

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kaski dla czwartoklasistów
Data dodania: 24 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kaski dla czwartoklasistów

Niedługo będą zdawać egzamin na kartę rowerową i staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego a już dziś w trosce o ich bezpieczeństwo, czwartoklasistów ze szkoły Podstawowej w Raszówce im. Orła Białego wyposażono w kaski rowerowe. W najbliższym czasie kaski otrzymają ich rówieśnicy ze wszystkich szkół Gminy Lubin.

Gromkimi brawami, a potem gremialnym okrzykiem „dziękujemy” witano Tadeusza Kielana wójta Gminy Lubin na apelu szkolnym w Raszówce.

– Od pięciu lat wszyscy 10-latkowie otrzymują kaski finansowane z gminnego samorządu. Cieszę się, że mogę je wam osobiście wręczyć i korzystając z okazji, już dziś życzę wam przede wszystkim bezpiecznych, ale także niezapomnianych wakacji – mówił wójt.

– Dziękujemy, że znalazł Pan dla nas czas. Ten apel był dla nas doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania. W tym roku mamy bardzo liczną grupę czwartoklasistów, ze względu na kumulację z rocznikiem sześciolatków, który poszedł wcześniej do szkoły. Dziś 42 uczniów odbiera kaski rowerowe – mówiła Lucyna Szudrowicz dyrektor Szkoły Podstawowej w Raszówce.

Jazda na rowerze to dla dzieci nie tylko wspaniała zabawa ale też konieczna dawka ruchu. Paulina Misiura i Zuzia Miedziak mówiły ze śmiechem: – Jeździmy od tak dawna, że już nawet nie pamiętamy kiedy się nauczyłyśmy. Wszyscy nasi koledzy i koleżanki jeżdżą na rowerze.

Życzy bezpiecznej jazdy!

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19613.html
Ten artykuł był czytany 218 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0