Czwartek, 20 czerwca 2019 r.   Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 79

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Odsetki ustawowe za opóźnienie w spłacie - ile wynoszą i jak je obliczyć? Odsetki ustawowe za op...
Odsetki ustawowe za opóźnienie to opłata, która zostanie doliczona do naszego zobowiązania w momencie, gdy nie uregulujemy płat... »Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana Wotum zaufania i absol...
Radni Gminy Lubin debatowali nad raportem o stanie gminy za rok 2018 i jednogłośnie udzielili wójtowi Tadeuszowi Kielanowi wotum zaufania.... »Policyjna akcja pn. „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2019” Policyjna akcja pn. &#...
Lubińscy policjanci w dniach od 19 do 23 czerwca br. prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach naszego powiatu... »Jezus na Rynku w Boże Ciało. Jezus na Rynku w Boże ...
W Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) czyli w czwartek 20 czerwca w godz. 16.00-21.00 na lubińskim Rynku odbędzie się wydarzenie ewang... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1964 Otwarcie szpitala górniczego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kaski dla czwartoklasistów
Data dodania: 24 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kaski dla czwartoklasistów

Niedługo będą zdawać egzamin na kartę rowerową i staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego a już dziś w trosce o ich bezpieczeństwo, czwartoklasistów ze szkoły Podstawowej w Raszówce im. Orła Białego wyposażono w kaski rowerowe. W najbliższym czasie kaski otrzymają ich rówieśnicy ze wszystkich szkół Gminy Lubin.

Gromkimi brawami, a potem gremialnym okrzykiem „dziękujemy” witano Tadeusza Kielana wójta Gminy Lubin na apelu szkolnym w Raszówce.

– Od pięciu lat wszyscy 10-latkowie otrzymują kaski finansowane z gminnego samorządu. Cieszę się, że mogę je wam osobiście wręczyć i korzystając z okazji, już dziś życzę wam przede wszystkim bezpiecznych, ale także niezapomnianych wakacji – mówił wójt.

– Dziękujemy, że znalazł Pan dla nas czas. Ten apel był dla nas doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania. W tym roku mamy bardzo liczną grupę czwartoklasistów, ze względu na kumulację z rocznikiem sześciolatków, który poszedł wcześniej do szkoły. Dziś 42 uczniów odbiera kaski rowerowe – mówiła Lucyna Szudrowicz dyrektor Szkoły Podstawowej w Raszówce.

Jazda na rowerze to dla dzieci nie tylko wspaniała zabawa ale też konieczna dawka ruchu. Paulina Misiura i Zuzia Miedziak mówiły ze śmiechem: – Jeździmy od tak dawna, że już nawet nie pamiętamy kiedy się nauczyłyśmy. Wszyscy nasi koledzy i koleżanki jeżdżą na rowerze.

Życzy bezpiecznej jazdy!

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19613.html
Ten artykuł był czytany 200 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0