Piątek, 19 lipca 2019 r.   Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 86

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne szkoły w programie „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM- kluczowy partner w kształceniu zawodowym” Kolejne szkoły w progr...
KGHM Polska Miedź podpisał list intencyjny ze Starostwem Powiatowym w Polkowicach i szkołami z Chocianowa i Polkowic dotyczący poszerzenia wsp&oa... »Pijany i z zakazem ponownie wsiadł za kierownicę… Pijany i z zakazem pon...
25-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, mimo wypitego alkoholu i posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów, właśnie za to przestępstwo, ... »Predyspozycje do pracy w opiece osób starszych – co trzeba umieć i jakie posiadać cechy Predyspozycje do pracy...
Każdego roku tysiące Polek i Polaków wyjeżdża do Niemiec, a także innych krajów zachodnich w celach zarobkowych. Kuszące są dla ... »Obniżenie podatku i zmiany budżetowe Obniżenie podatku i zm...
Kilkoma ważnymi kwestiami finansowymi zajmowali się radni na ostatniej sesji Rady Gminy Lubin. Zdecydowano o obniżeniu wysokości stawek podatku o... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubiński Park Inwestycyjny. Spotkanie w Kancelarii Premiera
Data dodania: 03 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Lubiński Park Inwestycyjny. Spotkanie w Kancelarii Premiera

W poniedziałek, 27 maja, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie dotyczące komercjalizacji Strefy Przemysłowej Lubin S3. Zarząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował Tymoteusz Myrda.

W rozmowach uczestniczyli również Adam Lipiński - Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów - Poseł na Sejm VIII kadencji, Paweł Gruza – Wiceprezes KGHM, Radosław Żydok - Dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych KGHM, Jan Białkowski - Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR, Dariusz Śliwowski - Wiceprezes ARP Jacek Ilnicki - Pełnomocnik Prezydenta Lubina ds. Rozwoju Gospodarczego oraz Tadeusz Kielan – Wójt Gminy Lubin.

Rozmowy w Kancelarii Premiera dotyczyły wielu istotnych kwestii związanych z rozwojem Dolnego Śląska oraz Lubina, jednak wśród najistotniejszych była komercjalizacja Strefy Przemysłowej Lubin S3.

Poruszony został również temat utworzenia centrum badawczo-rozwojowego wraz z inkubatorem przedsiębiorczości, w skład którego mogłyby wejść Agencja Rozwoju Przemysłu, KGHM Polska Miedź oraz Województwo Dolnośląskie.

Jego utworzenie pozwoli na wprowadzenie nowych rozwiązań na bazie miedzi, która wykorzystywana będzie m.in. w medycynie, energetyce czy w fotowoltaice. Dyskusja dotyczyła też rozbudowy infrastruktury kolejowej związanej z powstającą strefą przemysłową, a dokładnie wybudowania drugiego zelektryfikowanego toru na linii nr 289 Legnica – Rudna Gwizdanów, a także nowego połączenia kolejowego Lubin – Polkowice - Głogów.

UMWD

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19651.html
Ten artykuł był czytany 211 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0