Niedziela, 22 września 2019 r.   Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 59

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 Zakończono I etap remontu Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przekazano ją do użytkowania

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nauczycielu z Dolnego Śląska, zwolnij ich z teorii
Data dodania: 07 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Nauczycielu z Dolnego Śląska, zwolnij ich z teorii

Już ponad stu nauczycieli ze szkół średnich z całej Polski, wśród nich np. nauczyciele z VIII LO we Wrocławiu czy I LO w Lubinie, wprowadziło projekty społeczne w swojej szkole realizowane w ramach praktycznej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

– Współpraca z uczniami przy realizacji projektów w ramach Zwolnionych z Teorii to niesamowita przygoda dla nauczycieli z pasją, którzy lubią nowe wyzwania i pozytywną energię towarzyszącą tej niecodziennej współpracy. Ogólnie przyjęta rola nauczyciela jest taka, że stoi on po jednej stronie, a uczniowie po drugiej, klasyczna ex cathedra. Natomiast dla mnie jest to sukcesywna nauka pracy z młodzieżą na partnerskich warunkach. Z każdym nowym rocznikiem, który przychodzi do naszej szkoły, na nowo odkrywam nie tylko to, czego ja ich mogę nauczyć, ale także to, czego oni mogą nauczyć mnie, żeby tak pokierować kolejnymi projektami, by uczniowie jak najbardziej efektywnie mogli wykonywać to, co sobie zaplanowali – tłumaczy Mariola Lech, nauczycielka przedsiębiorczości w I LO w Lubinie.

Nauczyciele z woj. dolnośląskiego, którzy chcieliby dołączyć do grupy Nauczyciele Zwolnieni z Teorii i wspierać swoich uczniów w realizacji projektów społecznych, a tym samym otrzymać od nich niesamowity zastrzyk energii oraz rozwijać z nimi zupełnie nowy rodzaj relacji - momentami partnerski, ale jednocześnie budujący autorytet nauczyciela - mogą przyjść na regionalne spotkanie inaugurujące, które odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin" przy ul. Stanisława Dubois 33-35a we Wrocławiu.

Dowiedzą się na nim jak rozwijać praktyczne kompetencje u swoich uczniów; jak zachęcać młodzież do działania; jak wdrażać metodę projektową w szkole, tak jak to robią na Harvardzie; jaka jest rola Nauczyciela Zwolnionego z Teorii oraz jakie materiały otrzymają. Poznają też innych Nauczycieli Zwolnionych z Teorii, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach.

Do grupy może zgłosić się każdy nauczyciel szkoły średniej, niezależnie od tego jakiego przedmiotu uczy. Na spotkanie w Krzywym Kominie można zarejestrować się na stronie www.nauczyciele.zwolnienizteorii.pl wypełniając formularz „Dołącz do nas”. Grupa Nauczyciele Zwolnieni z Teorii tworzona jest przy wsparciu Google.org, Pracuj.pl i Allegro.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19669.html
Ten artykuł był czytany 243 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0