Sobota, 06 czerwca 2020 r.   Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Lubina - Profesorowi Marianowi Zembali, wybitnemu polskiemu kardiochirurgowi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jutro otwarcie zmodernizowanej trasy Legnica – Lubin
Data dodania: 08 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jutro otwarcie zmodernizowanej trasy Legnica – Lubin

Już od jutra Pociągi pasażerskie pojadą zmodernizowaną trasą Legnica – Lubin . To efekt wartej niemal 200 mln zł modernizacji trasy Legnica - Rudna Gwizdanów. Linia jest łącznikiem między magistralą E30 z Medyki do Zgorzelca.

Dzień wcześniej na stacji w Lubinie szykuje się wielka feta. O godz. 19 wystąpi Sarsa, zwycięzca „The Voice of Poland” Marcin Sójka i 180-osobowa orkiestra pod batutą Mariusza Dziubka, która da koncert muzyki filmowej. Towarzyszyć im będą mażoretki, tancerze i akrobaci.

Zmodernizowana trasa umożliwia prowadzenie pociągów z prędkością do 120 kilometrów na godzinie. Na linii będą jeszcze kontynuowane prace, ale bez wpływu na ruch pociągów.

Rozkład jazdy pociągów zakłada, że pierwszy pociąg z Lubina do Legnicy i dalej do Wrocławia odjedzie w niedzielę o 6:21 i dotrze do stolicy województwa na 7:35. W letnim rozkładzie ostatni pociąg do Wrocławia będzie odjeżdżał o 18:54, później pasażerowie będą mogli dojechać tam z przesiadką w Legnicy. Ostatni pociąg z Lubina odjedzie do Legnicy o 22:48 i także on umożliwia przesiadkę i dojazd do stolicy województwa 14 minut po północy.

Do Lubina w dzień powszedni pierwszy pociąg dojedzie o 5:07, wyjeżdżając z Legnicy 16 minut wcześniej. Ostatni dojedzie o 22:19 z Legnicy.

Codziennie dystans między Legnicą a Lubinem będzie pokonywać 12 par pociągów, z których 9 dojedzie bezpośrednio do Wrocławia. Żadne nie zatrzymają się na 4 przystankach pośrednich między Legnicą a Lubinem.

Dwa z pociągów będą uruchamiane jako przyspieszone. „Cuprum” z Lubina Górniczego do Wrocławia Głównego zatrzyma się tylko w Legnicy, we Wrocławiu Nowym Dworze i Muchoborze, cały dystans pokona w godzinę. Drugi z nich: "Jan Wyrzykowski", dodatkowo zatrzyma się jeszcze Malczycach, Środzie Śląskiej, Miękini i we Wrocławiu Leśnicy (czas przejazdu: 1:05). Pozostałe pociągi dystans między miastami pokonają w godzinę i 13 minut.

Bilet normalny na przejazd z Lubina do Wrocławia będzie kosztował 18,60 zł, do Legnicy: 7,60 zł.

W ramach modernizacji linii kolejowej Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów intensywne prace prowadzone są obecnie na stacji Rudna Gwizdanów. Trwa tam przebudowa torów w kierunku Lubina; wymieniane są elementy konstrukcji wspierających sieć trakcyjną i samej sieć. W ramach inwestycji modernizowana jest też stacja w Koźlicach.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19676.html
Ten artykuł był czytany 302 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0