Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy KGHM Oferty pracy KGHM
KGHM ZANAM S.A.Magazynier - praca w Legnicy KGHM Polska Miedź S.A. O/Huta Miedzi CedyniaMagazynier PeBeKa S.A.Inżynier budowy w specjalności el... »Weekend Gier Podwórkowych w ZOO Lubin Weekend Gier Podwórkow...
ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej zaprasza serdecznie wszystkie dzieci i te młodsze i te starsze na weekend gier podwórkowy... »Premiery pełne emocji w Kinie Helios Premiery pełne emocji ...
W tym tygodniu na ekranach kin Helios królować będą w szczególności premierowe propozycje dla fanów mocnych filmowych wrażeń... »Projekt „Rowerowa gmina Lubin” zwycięzcą konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” w gminie Lubin! Projekt „Rowerow...
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenerge... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000 Nagrodę Miasta Lubina otrzymał ks. Kazimierz Pracownik - czek na kwotę 10000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jutro otwarcie zmodernizowanej trasy Legnica – Lubin
Data dodania: 08 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jutro otwarcie zmodernizowanej trasy Legnica – Lubin

Już od jutra Pociągi pasażerskie pojadą zmodernizowaną trasą Legnica – Lubin . To efekt wartej niemal 200 mln zł modernizacji trasy Legnica - Rudna Gwizdanów. Linia jest łącznikiem między magistralą E30 z Medyki do Zgorzelca.

Dzień wcześniej na stacji w Lubinie szykuje się wielka feta. O godz. 19 wystąpi Sarsa, zwycięzca „The Voice of Poland” Marcin Sójka i 180-osobowa orkiestra pod batutą Mariusza Dziubka, która da koncert muzyki filmowej. Towarzyszyć im będą mażoretki, tancerze i akrobaci.

Zmodernizowana trasa umożliwia prowadzenie pociągów z prędkością do 120 kilometrów na godzinie. Na linii będą jeszcze kontynuowane prace, ale bez wpływu na ruch pociągów.

Rozkład jazdy pociągów zakłada, że pierwszy pociąg z Lubina do Legnicy i dalej do Wrocławia odjedzie w niedzielę o 6:21 i dotrze do stolicy województwa na 7:35. W letnim rozkładzie ostatni pociąg do Wrocławia będzie odjeżdżał o 18:54, później pasażerowie będą mogli dojechać tam z przesiadką w Legnicy. Ostatni pociąg z Lubina odjedzie do Legnicy o 22:48 i także on umożliwia przesiadkę i dojazd do stolicy województwa 14 minut po północy.

Do Lubina w dzień powszedni pierwszy pociąg dojedzie o 5:07, wyjeżdżając z Legnicy 16 minut wcześniej. Ostatni dojedzie o 22:19 z Legnicy.

Codziennie dystans między Legnicą a Lubinem będzie pokonywać 12 par pociągów, z których 9 dojedzie bezpośrednio do Wrocławia. Żadne nie zatrzymają się na 4 przystankach pośrednich między Legnicą a Lubinem.

Dwa z pociągów będą uruchamiane jako przyspieszone. „Cuprum” z Lubina Górniczego do Wrocławia Głównego zatrzyma się tylko w Legnicy, we Wrocławiu Nowym Dworze i Muchoborze, cały dystans pokona w godzinę. Drugi z nich: "Jan Wyrzykowski", dodatkowo zatrzyma się jeszcze Malczycach, Środzie Śląskiej, Miękini i we Wrocławiu Leśnicy (czas przejazdu: 1:05). Pozostałe pociągi dystans między miastami pokonają w godzinę i 13 minut.

Bilet normalny na przejazd z Lubina do Wrocławia będzie kosztował 18,60 zł, do Legnicy: 7,60 zł.

W ramach modernizacji linii kolejowej Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów intensywne prace prowadzone są obecnie na stacji Rudna Gwizdanów. Trwa tam przebudowa torów w kierunku Lubina; wymieniane są elementy konstrukcji wspierających sieć trakcyjną i samej sieć. W ramach inwestycji modernizowana jest też stacja w Koźlicach.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19676.html
Ten artykuł był czytany 181 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0