Czwartek, 17 pazdziernika 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 67

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Zaproszenie na spotkanie z pisarką Moniką A. Oleksa Zaproszenie na spotkan...
Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz Filia w Oborze zapraszają na wieczór literacki z Moniką A. Oleksa, w piątek 18 paździer... »Uwaga! Możliwe przerwy w dostawie wody w Gorzycy i Krzeczynie Małym Uwaga! Możliwe przerwy...
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. informuje, iż w dniu  17.10.2019 roku w godzinach od 8.00 do 14.00 mogą wystąp... »Lubin. Blisko 2 promile miał 67-latek, który wybrał się na przejażdżkę samochodem. Lubin. Blisko 2 promil...
Dzięki reakcji świadka, lubińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który jak się okazało miał w swoim organizmie blisko... »Przyjechał umyć samochód na myjni. Wyjechał z jej wyposażeniem i wpadł z narkotykami Przyjechał umyć samoch...
Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie pracujący nad sprawą kradzieży elementów wyposażenia urządzeń myjni samochodowej w mie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Ministerstwo odpowiedziało na apel włodarzy Polkowic i Lubina
Data dodania: 15 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Ministerstwo odpowiedziało na apel włodarzy Polkowic i Lubina

„Na odcinku drogi S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem prowadzone są prace inwentaryzacyjne i analizowane scenariusze dokończenia inwestycji”. To synteza odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury na apel prezydenta Roberta Raczyńskiego i burmistrza Łukasza Puźnieckiego z maja tego roku, o niezwłoczne wznowienie prac na niedokończonym odcinku drogi ekspresowej.

„Aktualnie na ww. odcinku drogi ekspresowej S3 prowadzone są prace inwentaryzacyjne, które pozwolą na określenie stopnia zaawansowania dotychczasowego wykonania inwestycji. Analizowane są również scenariusze umożliwiające dokończenie inwestycji i oddanie jej do użytkowania, z jak najmniejszym przesunięciem czasu na zakończenie robót budowlanych w stosunku do harmonogramu inwestycji”, wyjaśnia Agnieszka Krupa, Z-ca Dyrektora Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury w liście do włodarzy obu miast. Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki nie ukrywa, że nie takiej odpowiedzi się spodziewał.

– Liczyliśmy na więcej konkretów ze strony rządowej – przyznaje. – Mieszkańcy Gminy Polkowice chcieliby poznać dokładny termin wznowienia prac na tym odcinku. Każdy dzień przedłużającego się postoju potęguje nerwy i frustrację kierowców, a dodatkowo może być przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego nadal będę czynił starania o jak najszybsze przywrócenie prac na tym odcinku i zdeklarowanie się inwestora o terminie zakończenia budowy tego odcinka S3 – zapewnia burmistrz Polkowic.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że zrywa umowę z włoskim konsorcjum Salini, które budowało m. in. feralny odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Feralny, bo przez kilka poprzednich miesięcy nic się tam prawie nie działo, co utrudniało codzienne życie mieszkańcom i niosło ze sobą niebezpieczeństwo korków, kolizji i utrudnionego dostępu służb ratowniczych.

Dlatego już na początku maja prezydent Lubina Robert Raczyński oraz burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wystosowali wspólny apel do premiera Mateusza Morawieckiego. Domagali się w nim m. in. niezwłocznego podjęcia działań zmierzających do wznowienia prac na tym odcinku S3.

„Przedłużająca się budowa powoduje codzienny paraliż komunikacyjny i degradację dróg lokalnych oraz zagrożenie dla mieszkańców, a niedokończony odcinek jest główną trasą dojazdową do zakładów pracy dla kilku tysięcy pracowników kopalń i hut Zagłębia Miedziowego”, pisali do premiera obaj samorządowcy.

Teraz doczekali się odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury. W przesłanym piśmie wyjaśniono przyczyny zerwania przez GDDKiA umowy z konsorcjum Salini oraz wskazano starania, jakie ministerstwo czyniło aby zaistniałej sytuacji zapobiec. Postulowanej przez samorządowców kwestii podjęcia natychmiastowych działań mających na celu przywrócenia prac na tym odcinku poświęcono jeden, cytowany akapit.

http://magazyn.elubin.pl/prezydent-lubina-i-burmistrz-polkowic-napisali-apel-do-premiera/

polkowice.eu

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19709.html
Ten artykuł był czytany 231 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.038 sek.Lubin 1.0