Poniedzialek, 22 lipca 2019 r.   Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 63

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Wystawa – Życie i historia wsi Czerniec Wystawa – Życie ...
Koło Gospodyń Wiejskich Czerniec zaprasza w najbliższą sobotę do wiejskiej świetlicy, na niepowtarzalną wystawę, obrazującą  poprzez zdjęcia... »Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1-8.09.1996 Obchody pierwszych DNI LUBINA

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Najlepsi uczniowie wyróżnieni przez KGHM
Data dodania: 17 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Najlepsi uczniowie wyróżnieni przez KGHM

KGHM wręczył wyróżnienia stypendystom naukowym i uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w przedmiotach zawodowych. Podczas Gali Najlepszych, która odbyła się w piątek 14.06 w Centrum Kultury Muza w Lubinie nagrodzono uczestników programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym”.

Na Galę zaproszono najlepszych z najlepszych, a więc tych, którzy utrzymali wysoki poziom i otrzymali stypendia za dobre wyniki w nauce zarówno po I jak i II semestrze roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie otrzymywali stypendium w wysokości 500 zł w semestrze, a najbardziej wyróżniające się osoby, m.in. laureaci olimpiad lub aktywni społecznicy mogli liczyć nawet na 1000 zł wsparcia.

Stypendia to nie jedyna zaleta współpracy KGHM ze szkołami. Dzięki podpisanym porozumieniom, uczniowie dostali możliwość dokładanego poznania specyfiki pracy w Spółce. Uczestniczyli w wizytach w oddziałach Spółki, prelekcjach oraz warsztatach, przybliżających wymagania zawodowe. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się praktyki zawodowe.

W mijającym roku szkolnym KGHM, na podstawie zawartych porozumień współpracował z sześcioma szkołami Zagłębia Miedziowego (ZS nr 1 w Lubinie, ZS MCKK, z ZS im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, ZS Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, ZS Politechnicznych w Głogowie, ZS Mechanicznych w Bolesławcu), które kształcą w zawodach będących pożądanymi w branży górniczo-hutniczej.

- Pracownicy KGHM są kojarzeni głównie jako górnicy i hutnicy, tymczasem za sukcesem KGHM – globalnego gracza na rynku metali nieżelaznych, stoi cały sztab wykwalifikowanych zawodowo pracowników: operatorów maszyn, elektromonterów, elektryków, mechatroników, czy mechaników. O tym jak bardzo cenimy i potrzebujemy zawodowców do realizacji naszych strategicznych celów świadczy sukces programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Już wiemy, że w roku szkolnym 2019/2020 program będziemy kontynuować i rozwijać - powiedziała Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM.

Podczas Gali nagrodzono również uczniów, którzy wyróżnili się najwyższymi ocenami w przedmiotach zawodowych. Otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz drony. Dodatkowo, wszyscy zgromadzeni wzięli udział w prelekcji trenera i mówcy motywacyjnego Michała Zawadki pt. „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, kiedy wszyscy mają "wywalone".

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19719.html
Ten artykuł był czytany 254 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0