Niedziela, 22 września 2019 r.   Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 48

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana
Data dodania: 19 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana

Radni Gminy Lubin debatowali nad raportem o stanie gminy za rok 2018 i jednogłośnie udzielili wójtowi Tadeuszowi Kielanowi wotum zaufania. W głosowaniu przyjęto także sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Lubin za rok 2018. Przy jednym głosie wstrzymującym się i pozostałymi „za”, udzielono także wójtowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego  budżetu.

Po raz pierwszy w historii wszyscy szefowie samorządów mieli obowiązek przestawienia do końca maja raportu o stanie gmin za rok poprzedni. Są w nim kluczowe informacje dotyczące statystyk, budżetu, realizowanych strategii, zasobów materialnych, środowiska, ładu przestrzennego, polityki społecznej i oświaty.

– Zdajemy sobie sprawę, że ten raport to tzw. telegraficzny skrót i nie da się w nim opisać dwunastu miesięcy ciężkiej pracy wójta, urzędników i radnych. Widać jednak, że nasza gmina się rozwija i przybywa nam mieszkańców. Jednocześnie jesteśmy świadomi tego, że rosną potrzeby i konieczne są nowe inwestycje. Możemy być dumni z tego jak pracujemy na rzecz ludzi, że żaden problem nie jest u nas odkładany i zgodnie współpracujemy. Dziękujemy dziś wójtowi za rozwój naszej gminy – mówiła w imieniu Klubu Radnych „Nasza Gmina” Zofia Marcinkiewicz.

Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi wotum zaufania. Jednocześnie przedstawiono wszystkie dane finansowe za ubiegły rok i opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej, które rekomendowały udzielenie szefowi   gminnego samorządu absolutorium za realizację budżetu Gminy Lubin w roku 2018. Przypomnijmy, że dochody przekroczyły 92 mln 300 tysięcy złotych, wydatki 104 miliony, a przychody i rozchody wykonano zgodnie z założeniami.

– Warto dodać, że w urzędzie zakończyła się właśnie kompleksowa kontrola RIO, która jest przeprowadzana raz na cztery lata i dotyczyła okresu 2015-2018. Kontrola dotyczyła wszystkich obszarów działalności i jej wyniki są bardzo dobre. To kolejny dowód na to, że Gmina Lubin jest dobrze zarządzana – mówiła radna Zofia Marcinkiewicz.

Przy jednym głosie wstrzymującym się, radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium.

– Przyznam, ze jestem bardzo wzruszony, bo to już moje piąte absolutorium i z roku na rok wyniki głosowań są dla mnie coraz lepsze. Ten głos wstrzymujący też jest ważny, bo to dobrze gdy opozycja jest konstruktywna – mówił wójt Tadeusz Kielan, odbierając gratulacje i bukiet kwiatów. – Przyjmuje dziś gratulacje osobiście, ale to przecież  efekt ciężkiej pracy wielu ludzi. Dziękuje swoim najbliższym współpracownikom, kierownikom referatów, sołtysom i radnym. Mam nadzieję, że kolejne miesiące naszej współpracy będą równie dobre.

Symbolicznym bukietem kwiatów nagrodzono także Marzenę Kosydor skarbnika Gminy Lubin.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19729.html
Ten artykuł był czytany 293 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0