Poniedzialek, 01 czerwca 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 14

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Mało brakowało, a 84–latka straciłaby swoje oszczędności Mało brakowało, a 84&#...
84 – letnia mieszkanka Lubina po telefonie od „fałszywego policjanta”, zgodnie z zaleceniami oszusta, udała się do swoj... »Dwóch kierujących „z zakazem” zatrzymali policjanci Dwóch kierujących R...
Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami, pomimo tego, ze posiadali s... »Przyznano nagrody i wyróżnienia sportowe za 2019 rok Przyznano nagrody i wy...
Za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku nagrodzono 20 osób. Trzynaście z nich otrzymało nagrody pieniężne, siedem osób wyr... »Sześć zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym Sześć zatrzymanych pra...
Funkcjonariusze ruchu drogowego, w tym należący do grupy SPEED, tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali prawa jazdy 6 osobom, za przekrocze... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana
Data dodania: 19 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana

Radni Gminy Lubin debatowali nad raportem o stanie gminy za rok 2018 i jednogłośnie udzielili wójtowi Tadeuszowi Kielanowi wotum zaufania. W głosowaniu przyjęto także sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Lubin za rok 2018. Przy jednym głosie wstrzymującym się i pozostałymi „za”, udzielono także wójtowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego  budżetu.

Po raz pierwszy w historii wszyscy szefowie samorządów mieli obowiązek przestawienia do końca maja raportu o stanie gmin za rok poprzedni. Są w nim kluczowe informacje dotyczące statystyk, budżetu, realizowanych strategii, zasobów materialnych, środowiska, ładu przestrzennego, polityki społecznej i oświaty.

– Zdajemy sobie sprawę, że ten raport to tzw. telegraficzny skrót i nie da się w nim opisać dwunastu miesięcy ciężkiej pracy wójta, urzędników i radnych. Widać jednak, że nasza gmina się rozwija i przybywa nam mieszkańców. Jednocześnie jesteśmy świadomi tego, że rosną potrzeby i konieczne są nowe inwestycje. Możemy być dumni z tego jak pracujemy na rzecz ludzi, że żaden problem nie jest u nas odkładany i zgodnie współpracujemy. Dziękujemy dziś wójtowi za rozwój naszej gminy – mówiła w imieniu Klubu Radnych „Nasza Gmina” Zofia Marcinkiewicz.

Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi wotum zaufania. Jednocześnie przedstawiono wszystkie dane finansowe za ubiegły rok i opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej, które rekomendowały udzielenie szefowi   gminnego samorządu absolutorium za realizację budżetu Gminy Lubin w roku 2018. Przypomnijmy, że dochody przekroczyły 92 mln 300 tysięcy złotych, wydatki 104 miliony, a przychody i rozchody wykonano zgodnie z założeniami.

– Warto dodać, że w urzędzie zakończyła się właśnie kompleksowa kontrola RIO, która jest przeprowadzana raz na cztery lata i dotyczyła okresu 2015-2018. Kontrola dotyczyła wszystkich obszarów działalności i jej wyniki są bardzo dobre. To kolejny dowód na to, że Gmina Lubin jest dobrze zarządzana – mówiła radna Zofia Marcinkiewicz.

Przy jednym głosie wstrzymującym się, radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium.

– Przyznam, ze jestem bardzo wzruszony, bo to już moje piąte absolutorium i z roku na rok wyniki głosowań są dla mnie coraz lepsze. Ten głos wstrzymujący też jest ważny, bo to dobrze gdy opozycja jest konstruktywna – mówił wójt Tadeusz Kielan, odbierając gratulacje i bukiet kwiatów. – Przyjmuje dziś gratulacje osobiście, ale to przecież  efekt ciężkiej pracy wielu ludzi. Dziękuje swoim najbliższym współpracownikom, kierownikom referatów, sołtysom i radnym. Mam nadzieję, że kolejne miesiące naszej współpracy będą równie dobre.

Symbolicznym bukietem kwiatów nagrodzono także Marzenę Kosydor skarbnika Gminy Lubin.

(SR)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19729.html
Ten artykuł był czytany 371 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0