Czwartek, 18 lipca 2019 r.   Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 58

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Nowości filmowe na ekranach kin Helios! Nowości filmowe na ekr...
Premierowe seanse kultowego „Króla Lwa” i polskiego filmu akcji „Fighter” w tym tygodniu zagoszczą na ekranach kin... »Uwaga na oszustów! Kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika” Uwaga na oszustów! Kol...
Lubińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców powi... »Ścinawa, miasto bluesa zaprasza na festiwal! Ścinawa, miasto bluesa...
Przed nami fantastyczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza ścinawskiej sfery kulturalnej – 12. edycja Bluesa nad Odrą... »Sprawdź, co musisz wiedzieć o pracy na magazynie Sprawdź, co musisz wie...
Praca na stanowisku pracownika magazynowego często wydaje się być mało atrakcyjna i wymagająca bardzo dobrej kondycji fizycznej. Nowoczesne tec... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Gminne Gimnazjum przechodzi do historii
Data dodania: 21 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Gminne Gimnazjum przechodzi do historii

Z udziałem absolwentów z poprzednich roczników, co miło zaskoczyło całą kadrę pedagogiczną i w obecności wielu rodziców, uroczyście zakończono ostatni rok szkolny w Gminnym Gimnazjum. Świadectwa odebrało 61 osób, przed którymi teraz bardzo ważny, nowy etap życia w szkołach średnich.

– Obiecujemy, że będziemy godnie reprezentować naszą szkołę i włożymy wiele wysiłku, by w przyszłości osiągać jak najlepsze wyniki – mówili uroczyście tegoroczni absolwenci, podczas ceremonii nagradzania najlepszych wyników i największych osiągnięć kulturalno-sportowych.

– Serce bije mi bardzo mocno, kiedy na was patrzę i widzę naszych absolwentów z lat poprzednich, którzy dzisiaj są już dorosłymi ludźmi. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie i rodzicom za współpracę. Za wasz codzienny trud, bez was ta szkoła byłaby zupełnie inna, a wiecie sami, że była naprawdę wyjątkowa – mówił nie ukrywając wzruszenia Mateusz Marciniak dyrektor szkoły.

Gminne Gimnazjum powstało sześć lat temu i choć było wiele problemów z jego lokalizacją bowiem mieściło się kolejno na ulicach: Skłodowskiej-Curie, Szpakowej i Księcia Ludwika I, to niepowtarzalnego ducha tej szkoły tworzyła kadra  i nietuzinkowi uczniowie, osiągający bardzo wiele sukcesów  w wielu dziedzinach. Bardzo wiele działo się na zajęciach pozalekcyjnych i wspólnych wyjazdach.  Szkoła współpracowała m.in. z Fundacją Krzyżowa, czy też z Polonią mieszkającą w Rosji i niemieckimi rodzinami, gdzie wyjeżdżano w ramach uczniowskich wymian.

Tablicę upamiętniającą powstanie szkoły w 2013 roku uroczyście przekazano wójtowi i docelowo ma trafić do gminnego minii muzeum. Dziękując za te lata współpracy wieloletniemu dyrektorowi wójt Tadeusz Kielan mówił:

– Od początku istnienia gimnazjum kierowała panem troska o wychowanie młodzieży. Widzieliśmy, że najważniejszy był zawsze uczeń i jego dobro. Motywował pan uczniów i nauczycieli do udziału w  wielu projektach. Swoją kreatywnością i zapałem mobilizował pan całą społeczność szkolną do działań, które wzbogacały życie szkoły, umożliwiały aktywność i rozwój uczniów na różnych płaszczyznach. Cieszył się pan zaufaniem uczniów, nauczycieli, rodziców. Bardzo za to dziękuję.

– Lata tu spędzone pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie, że im wyżej, tym piękniejsze są widoki. Dziękujemy nauczycielom za wysiłek i trud włożony w edukację naszych dzieci. Dziękujemy za cierpliwość oraz entuzjazm do przekazywania wiedzy młodym ludziom. Życzę kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym – mówiła Ewa Jarkowiec przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszyscy nauczyciele z gimnazjum będą mieli nowe miejsca pracy od września. Gminne Gimnazjum oficjalnie zakończy działalność 31 sierpnia. Dotychczasowy dyrektor będzie od września kierował Szkołą Podstawową w Krzeczynie Wielkim.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19738.html
Ten artykuł był czytany 265 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0