Wtorek, 15 pazdziernika 2019 r.   Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Pijany kierowca spowodował kolizję z innym pojazdem Pijany kierowca spowod...
Na terenie gminy Rudna w miniony weekend doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. Jak się okazało, ... »Praca KGHM Praca KGHM
KGHM ZANAM S.A.Elektromonter KGHM ZANAM S.A.Spawacz - Ślusarz - praca w Głogowie KGHM ZANAM S.A.Spawacz-Ślusarz - praca w Polkowicach KGHM Pol... »Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje mężczyzna Tragiczny wypadek na t...
Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Retkowa, na linii kolejowej między Grębocicami a Rudną Gwizdanów. Prawdopodobnie pociąg śmiertel... »MKS Zagłębie Lubin vs Pogoń Szczecin MKS Zagłębie Lubin vs ...
Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin 13 października o godz. 15:00 w kolejnym meczu ligowym podejmować będą szczecińską Pogoń. Miedziowi początek ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Lubina - Profesorowi Marianowi Zembali, wybitnemu polskiemu kardiochirurgowi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Gminne Gimnazjum przechodzi do historii
Data dodania: 21 czerwca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Gminne Gimnazjum przechodzi do historii

Z udziałem absolwentów z poprzednich roczników, co miło zaskoczyło całą kadrę pedagogiczną i w obecności wielu rodziców, uroczyście zakończono ostatni rok szkolny w Gminnym Gimnazjum. Świadectwa odebrało 61 osób, przed którymi teraz bardzo ważny, nowy etap życia w szkołach średnich.

– Obiecujemy, że będziemy godnie reprezentować naszą szkołę i włożymy wiele wysiłku, by w przyszłości osiągać jak najlepsze wyniki – mówili uroczyście tegoroczni absolwenci, podczas ceremonii nagradzania najlepszych wyników i największych osiągnięć kulturalno-sportowych.

– Serce bije mi bardzo mocno, kiedy na was patrzę i widzę naszych absolwentów z lat poprzednich, którzy dzisiaj są już dorosłymi ludźmi. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie i rodzicom za współpracę. Za wasz codzienny trud, bez was ta szkoła byłaby zupełnie inna, a wiecie sami, że była naprawdę wyjątkowa – mówił nie ukrywając wzruszenia Mateusz Marciniak dyrektor szkoły.

Gminne Gimnazjum powstało sześć lat temu i choć było wiele problemów z jego lokalizacją bowiem mieściło się kolejno na ulicach: Skłodowskiej-Curie, Szpakowej i Księcia Ludwika I, to niepowtarzalnego ducha tej szkoły tworzyła kadra  i nietuzinkowi uczniowie, osiągający bardzo wiele sukcesów  w wielu dziedzinach. Bardzo wiele działo się na zajęciach pozalekcyjnych i wspólnych wyjazdach.  Szkoła współpracowała m.in. z Fundacją Krzyżowa, czy też z Polonią mieszkającą w Rosji i niemieckimi rodzinami, gdzie wyjeżdżano w ramach uczniowskich wymian.

Tablicę upamiętniającą powstanie szkoły w 2013 roku uroczyście przekazano wójtowi i docelowo ma trafić do gminnego minii muzeum. Dziękując za te lata współpracy wieloletniemu dyrektorowi wójt Tadeusz Kielan mówił:

– Od początku istnienia gimnazjum kierowała panem troska o wychowanie młodzieży. Widzieliśmy, że najważniejszy był zawsze uczeń i jego dobro. Motywował pan uczniów i nauczycieli do udziału w  wielu projektach. Swoją kreatywnością i zapałem mobilizował pan całą społeczność szkolną do działań, które wzbogacały życie szkoły, umożliwiały aktywność i rozwój uczniów na różnych płaszczyznach. Cieszył się pan zaufaniem uczniów, nauczycieli, rodziców. Bardzo za to dziękuję.

– Lata tu spędzone pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie, że im wyżej, tym piękniejsze są widoki. Dziękujemy nauczycielom za wysiłek i trud włożony w edukację naszych dzieci. Dziękujemy za cierpliwość oraz entuzjazm do przekazywania wiedzy młodym ludziom. Życzę kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym – mówiła Ewa Jarkowiec przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszyscy nauczyciele z gimnazjum będą mieli nowe miejsca pracy od września. Gminne Gimnazjum oficjalnie zakończy działalność 31 sierpnia. Dotychczasowy dyrektor będzie od września kierował Szkołą Podstawową w Krzeczynie Wielkim.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19738.html
Ten artykuł był czytany 286 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.048 sek.Lubin 1.0