Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Prowadził mercedesa mając zakaz, był pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie. Prowadził mercedesa ma...
-Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi z Lubina, który mimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazd&o... »Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS Tydzień Przedsiębiorcy...
Tydzień Przedsiębiorcy to szansa, aby w jednym miejscu skorzystać z porad specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania zwią... »KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wjazd do lasu może skończyć się mandatem
Data dodania: 06 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wjazd do lasu może skończyć się mandatem

Wakacje i dobra pogoda zachęcają do wycieczek do lasu, trzeba jednak pamiętać, że nie wolno nam tam wjeżdżać jakimkolwiek pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem. Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości nawet 500 zł, a wystawić go może nie tylko policja, ale też leśniczy.

Głównym celem wspólnych działań prowadzonych przez Nadleśnictwo Głogów oraz Komendę Powiatową Policji w Polkowicach jest niedopuszczenie do popełnienia wykroczeń i przestępstw przez osoby poruszające się pojazdami silnikowymi i motorowerami po lasach, a zwłaszcza po szlakach turystycznych.

Ponadto służby dbają o ochronę przyrody przed jej niszczeniem i troszczą się o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Ostatnie działania były prowadzone w rejonie leśnictw Obiszów, Duża Wólka i Dobromil.

Na kanwie ostatnich wydarzeń związanych z zaginięciami osób policjanci pragną również przypomnieć, że osoby wybierające się do lasu, powinny zabierać ze sobą naładowany telefon komórkowy. Najlepiej też zapewnić sobie towarzystwo innych osób, mając z tą osobą kontakt wzrokowy. Podczas grzybobrania lub zbierania jagód bezwzględnie należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych z miejscem, w którym wchodziliśmy do lasu. Prawidłowym zachowaniem jest wyszukanie wcześniej w sieci do jakiego nadleśnictwa należy las, do którego chcemy się wybrać i zapisanie numeru telefonu. Wychodząc z domu, należy poinformować naszych bliskich do którego lasu się wybieramy i określić kiedy ma się zamiar wrócić.

źrodło: KPP w Polkowicach

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19799.html
Ten artykuł był czytany 229 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0