Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 13

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Gmina Lubin obroniła swoje granice. Nie będzie rozbioru…
Data dodania: 13 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Gmina Lubin obroniła swoje granice. Nie będzie rozbioru…

Wielomiesięczna walka o utrzymanie granic Gminy Lubin przynosi wymierne, pozytywne efekty. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji negatywnie rozpatrzyło wniosek Rady Miejskiej w Lubinie, która chciała przejąć siedem sołectw Gminy Lubin. Rozporządzenie w tej sprawie jest teraz na etapie uzgodnień międzyresortowych, do końca lipca Rada Ministrów podejmie ostateczną decyzję.

Na stronach internetowych MSWiA wczoraj opublikowano Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Projekt jest datowany na 9 lipca 2019 roku i jest oficjalnie na etapie uzgodnień międzyresortowych. W praktyce oznacza to, że inne ministerstwa mogą wnosić do niego swoje uwagi i potem będzie głosowany na Radzie Ministrów.

W projekcie przewiduje się, ze od nowego roku zmienione będą granice gmin w trzech województwach (lubuskim, łódzkim, śląskim), nada się status miast czterem miejscowościom i zmieni się granice miast w sześciu województwach (lubuskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim).

Dopiero w uzasadnieniu tego projektu MSWiA czytamy: „Z uwagi na brak obopólnej zgody pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego objętymi zmianami, obecnie rekomenduje się do negatywnego rozpatrzenia następujące wnioski” . I tu następuje ich wyliczenie,  i na pierwszych dwóch miejscach są wnioski Rady Miejskiej w Lubinie i Rady Gminy Lubin. Takie negatywne rekomendacje uzasadnione w ten sam sposób dotyczą dziewięciu wniosków.

Uzasadnienie rekomendacji odnosi się także do wyników przeprowadzonych konsultacji (w których przypomnijmy 98,23% mieszkańców Gminy Lubin powiedziało stanowcze „nie” próbom przejęcia siedmiu sołectw) oraz negatywnych opinii  Wojewody Dolnośląskiego.

– To bardzo dobra informacja i mam nadzieję, ze szybko znajdzie potwierdzenie w decyzji Rady Ministrów – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.  – Cieszę się, że opinia mieszkańców jest wysłuchana i wzięta pod uwagę. Dziękowałem już wielokrotnie mieszkańcom za zaangażowanie i wielomiesięczna walkę o utrzymanie granic Gminy Lubin i wierzę, że niedługo będziemy mogli z tego tytułu wspólnie świętować!

Ostateczna decyzja w tej sprawie musi być podjęta przez Radę Ministrów do 31 lipca.

źródło: Gmina Lubin (SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19822.html
Ten artykuł był czytany 257 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0