Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Prowadził mercedesa mając zakaz, był pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie. Prowadził mercedesa ma...
-Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi z Lubina, który mimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazd&o... »Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS Tydzień Przedsiębiorcy...
Tydzień Przedsiębiorcy to szansa, aby w jednym miejscu skorzystać z porad specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania zwią... »KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Gmina Lubin obroniła swoje granice. Nie będzie rozbioru…
Data dodania: 13 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Gmina Lubin obroniła swoje granice. Nie będzie rozbioru…

Wielomiesięczna walka o utrzymanie granic Gminy Lubin przynosi wymierne, pozytywne efekty. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji negatywnie rozpatrzyło wniosek Rady Miejskiej w Lubinie, która chciała przejąć siedem sołectw Gminy Lubin. Rozporządzenie w tej sprawie jest teraz na etapie uzgodnień międzyresortowych, do końca lipca Rada Ministrów podejmie ostateczną decyzję.

Na stronach internetowych MSWiA wczoraj opublikowano Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Projekt jest datowany na 9 lipca 2019 roku i jest oficjalnie na etapie uzgodnień międzyresortowych. W praktyce oznacza to, że inne ministerstwa mogą wnosić do niego swoje uwagi i potem będzie głosowany na Radzie Ministrów.

W projekcie przewiduje się, ze od nowego roku zmienione będą granice gmin w trzech województwach (lubuskim, łódzkim, śląskim), nada się status miast czterem miejscowościom i zmieni się granice miast w sześciu województwach (lubuskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim).

Dopiero w uzasadnieniu tego projektu MSWiA czytamy: „Z uwagi na brak obopólnej zgody pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego objętymi zmianami, obecnie rekomenduje się do negatywnego rozpatrzenia następujące wnioski” . I tu następuje ich wyliczenie,  i na pierwszych dwóch miejscach są wnioski Rady Miejskiej w Lubinie i Rady Gminy Lubin. Takie negatywne rekomendacje uzasadnione w ten sam sposób dotyczą dziewięciu wniosków.

Uzasadnienie rekomendacji odnosi się także do wyników przeprowadzonych konsultacji (w których przypomnijmy 98,23% mieszkańców Gminy Lubin powiedziało stanowcze „nie” próbom przejęcia siedmiu sołectw) oraz negatywnych opinii  Wojewody Dolnośląskiego.

– To bardzo dobra informacja i mam nadzieję, ze szybko znajdzie potwierdzenie w decyzji Rady Ministrów – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.  – Cieszę się, że opinia mieszkańców jest wysłuchana i wzięta pod uwagę. Dziękowałem już wielokrotnie mieszkańcom za zaangażowanie i wielomiesięczna walkę o utrzymanie granic Gminy Lubin i wierzę, że niedługo będziemy mogli z tego tytułu wspólnie świętować!

Ostateczna decyzja w tej sprawie musi być podjęta przez Radę Ministrów do 31 lipca.

źródło: Gmina Lubin (SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19822.html
Ten artykuł był czytany 200 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0