Niedziela, 26 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne pokolenie strażaków w Niemstowie Kolejne pokolenie stra...
Powołanie młodzieżowej drużyny pożarniczej – to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie 2019 roku w OSP Niemstów. Na walnym zebraniu ... »Sesja Rady Gminy Sesja Rady Gminy
Już po raz szesnasty w tej kadencji, na obradach zebrali się radni Gminy Lubin. Sesja była jednak wyjątkowo krótka, w jej programie znalaz... »Policjanci lubińskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę na podwójnym gazie Policjanci lubińskiej ...
Policjanci lubińskiej grupy SPEED, realizując zadania na terenie powiatu, zatrzymali i wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W r... »Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Lubina Kolejne nielegalne aut...
Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Leg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kolejny wyjazd dla seniorów – Winobranie
Data dodania: 15 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kolejny wyjazd dla seniorów – Winobranie

Wójt Gminy Lubin i Rada Seniorów zapraszają seniorów w wieku 50+ zamieszkałych na terenie Gminy Lubin na Winobranie do Zielonej Góry, które organizowane będzie 9 września.  Jest to coroczna, największa w regionie impreza kulturalna odbywająca się w Zielonej Górze we wrześniu.

Wielowiekowe tradycje uprawy winorośli zrodziły różne obyczaje, z których najbardziej spektakularnym od dawien dawna były coroczne obchody Winobrania. Oprócz wizyty na Winobraniu seniorzy zwiedzać będą Skansen w Ochli. Mona tam zobaczyć wielobudynkową zagrodę przeniesioną z Krobielewa w zachodniej Wielkopolsce. Muzeum to prawie 80 zabytkowych obiektów i ponad dziesięć tysięcy artefaktów prezentowanych na wystawach stałych oraz zgromadzonych w magazynach. Muzeum zajmuje 13 ha, usytuowane jest w niezwykle urokliwym miejscu. Zabytki architektury ludowej wkomponowane zostały w krajobraz i układ przestrzenny, nawiązując do kształtu wsi.

Zobaczyć będzie też można  odbudowany w 2007 roku przedwojenny Ogród Botaniczny w Zielonej Górze. W kolekcji ogrodu botanicznego znajduje się około 500 gatunków i odmian roślin.  Jako zwieńczenie wycieczki zaplanowano zwiedzanie Winnicy Kinga założonej w 1985  roku i degustację wina.

Ilość miejsc jest ograniczona , zapisy i wpłaty przyjmowane są do 30 sierpnia 2019 r. w biurze PTTK w Lubinie ul. Rynek 22 (8:00-16:00) tel. 668 837 857. Uczestnik wycieczki ponosi wydatek 40 zł obejmujący zwiedzanie Skansenu w Ochli, Ogrodu Botanicznego i zwiedzanie winnicy. We własnym zakresie ponoszone są koszty posiłków oraz biletów wstępu poza programem wycieczki.

(MP) Gmina Lubin 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19828.html
Ten artykuł był czytany 280 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0