Sobota, 17 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 63

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Wehikuł czasu w Osieku Wehikuł czasu w Osieku...
To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019... »Czterech kierowców w jeden dzień straciło prawo jazdy. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy „Speed” Czterech kierowców w j...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy ... »Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech lub Czechach? Dowiedz się, co ci przysługuje Pracowałeś lub pracuje...
Pracowałeś u naszych sąsiadów i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? A może sam prowadzisz... »Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany Poszukiwany europejski...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 30 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.08.2000 Sekretarzem Miasta zostaje Pani Jadwiga Ignatowska-Zając.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Samorząd przyjazny dzieciom
Data dodania: 16 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Samorząd przyjazny dzieciom

Gmina Lubin została wyróżniona tytułem i pucharem „Samorząd przyjazny dzieciom” za szczególną troskę o dobro najmłodszych i przyjazną atmosferę tworzoną dzieciom. Ten tytuł przyznał nam Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.  

TPD podsumowało jubileuszowy okres swojej działalności oraz podziękowało sponsorom i współpracownikom. W roku 2018/2019 przypada 100. rocznica działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce i 75. jego istnienia na Dolnym Śląsku.

– Gorąco dziękuję naszym sponsorom, dzięki którym nadal działamy i istniejemy – mówił Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału TPD. – Serdecznie dziękuję rzecznikom społecznym, którzy przez cały rok wykonywali swoje obowiązki, udzielali porad i pomagali. Podziękowania kieruję też do wszystkich ludzi, których serca są otwarte na potrzeby dzieci.

Wręczono wiele nagród i wyróżnień osobom oraz instytucjom wspierającym działalność legnickiego oddziału TPD. Były m.in. odznaki „Przyjaciel Dziecka”, tytuły dobroczyńcy,  działacza, darczyńcy oraz filantropa roku. Miano Samorządu Przyjaznego Dzieciom w tym roku trafiło do Gminy Lubin.

– Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie, choć nie dla nagród pracujemy  na co dzień, na rzecz stworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju i edukacji najmłodszych. Czujemy się także w obowiązku pomagania tym, którzy potrzebują pomocy – mówił Bartosz Chojnacki zastępca wójta, który w imieniu Gminy Lubin odebrał nagrodę. – Naszym celem jest dobro dzieci i powtarzamy za mottem Janusza Korczaka, które jest także mottem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, że kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.

Legnicki oddział TPD działa na terenie sześciu powiatów wspierając dzieci i rodziny znajdujące się w trudnych warunkach życiowych. Organizuje m.in. wyjazdy, konkursy, festyny, prowadzi także ośrodek w Legnicy i warsztaty terapii zajęciowej w Jaworze oraz klub wolontariusza, magazyn pomocy żywnościowej czy też pogotowie pomocy w nauce.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19830.html
Ten artykuł był czytany 165 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0