Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 67

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>






Wiadomości z Lubina
28.Finał WOŚP w sztabie Nr 517 - koncert 28.Finał WOŚP w sztabi...
Można wystąpić na scenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie i przy okazji pomóc, włączając się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomo... »Zagęszczanie włosów - sposoby na bujną czuprynę Zagęszczanie włosów - ...
Zagęszczanie włosów pozwala cieszyć się bujną fryzurą, nawet jeśli natura poskąpiła nam pięknych i gęstych pukli. Metod polepszenia kondyc... »Uwaga na telefonicznych oszustów polujących na twoje oszczędności! Uwaga na telefonicznyc...
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejne telefoniczne oszustwo w wyniku, którego pokrzywdzona został... »#KGHM. Działania stabilizujące w związku z dopływem wody w ZG Polkowice-Sieroszowice #KGHM. Działania stabi...
KGHM Polska Miedź S.A. kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w Kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przypomnijmy, że od 4 listopada 2019 roku... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny







polec prawnika.pl

silesianseo.pll











Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...17-20.10.2002r. Odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Samorząd przyjazny dzieciom
Data dodania: 16 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Samorząd przyjazny dzieciom

Gmina Lubin została wyróżniona tytułem i pucharem „Samorząd przyjazny dzieciom” za szczególną troskę o dobro najmłodszych i przyjazną atmosferę tworzoną dzieciom. Ten tytuł przyznał nam Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.  

TPD podsumowało jubileuszowy okres swojej działalności oraz podziękowało sponsorom i współpracownikom. W roku 2018/2019 przypada 100. rocznica działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce i 75. jego istnienia na Dolnym Śląsku.

– Gorąco dziękuję naszym sponsorom, dzięki którym nadal działamy i istniejemy – mówił Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału TPD. – Serdecznie dziękuję rzecznikom społecznym, którzy przez cały rok wykonywali swoje obowiązki, udzielali porad i pomagali. Podziękowania kieruję też do wszystkich ludzi, których serca są otwarte na potrzeby dzieci.

Wręczono wiele nagród i wyróżnień osobom oraz instytucjom wspierającym działalność legnickiego oddziału TPD. Były m.in. odznaki „Przyjaciel Dziecka”, tytuły dobroczyńcy,  działacza, darczyńcy oraz filantropa roku. Miano Samorządu Przyjaznego Dzieciom w tym roku trafiło do Gminy Lubin.

– Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie, choć nie dla nagród pracujemy  na co dzień, na rzecz stworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju i edukacji najmłodszych. Czujemy się także w obowiązku pomagania tym, którzy potrzebują pomocy – mówił Bartosz Chojnacki zastępca wójta, który w imieniu Gminy Lubin odebrał nagrodę. – Naszym celem jest dobro dzieci i powtarzamy za mottem Janusza Korczaka, które jest także mottem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, że kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.

Legnicki oddział TPD działa na terenie sześciu powiatów wspierając dzieci i rodziny znajdujące się w trudnych warunkach życiowych. Organizuje m.in. wyjazdy, konkursy, festyny, prowadzi także ośrodek w Legnicy i warsztaty terapii zajęciowej w Jaworze oraz klub wolontariusza, magazyn pomocy żywnościowej czy też pogotowie pomocy w nauce.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19830.html
Ten artykuł był czytany 201 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0