Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 64

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
28.Finał WOŚP w sztabie Nr 517 - koncert 28.Finał WOŚP w sztabi...
Można wystąpić na scenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie i przy okazji pomóc, włączając się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomo... »Zagęszczanie włosów - sposoby na bujną czuprynę Zagęszczanie włosów - ...
Zagęszczanie włosów pozwala cieszyć się bujną fryzurą, nawet jeśli natura poskąpiła nam pięknych i gęstych pukli. Metod polepszenia kondyc... »Uwaga na telefonicznych oszustów polujących na twoje oszczędności! Uwaga na telefonicznyc...
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejne telefoniczne oszustwo w wyniku, którego pokrzywdzona został... »#KGHM. Działania stabilizujące w związku z dopływem wody w ZG Polkowice-Sieroszowice #KGHM. Działania stabi...
KGHM Polska Miedź S.A. kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w Kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przypomnijmy, że od 4 listopada 2019 roku... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak zostać dobrym nauczycielem?
Data dodania: 16 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jak zostać dobrym nauczycielem?

Przyszli nauczyciele już na etapie studiów przygotowują się do swojego zawodu. Podczas praktyk w wybranej szkole poznają specyfikę swojej pracy. Każdy nauczyciel powinien także zastanowić się nad sposobami na uatrakcyjnienie lekcji.

 

Podstawowe wymagania na stanowisko nauczyciela

Większość pracodawców poszukuje przede wszystkim osób z doświadczeniem. Szkoły często poszukują nowych pracowników za pośrednictwem sieci i dokładnie określają swoje wymogi. Nierzadko ogłoszenia są skierowana do osób, które mają wykształcenie umożliwiającą im pracę w charakterze nauczyciela dwuprzedmiotowego. Poszukiwani są także nauczyciele dwujęzyczni, którzy znajdą zatrudnienie nie tylko w szkole językowej. Na tym stanowisku należy wykazywać się kreatywnością, ponieważ dzięki niej lekcje staną się dla uczniów znacznie ciekawsze.

Czym powinien cechować się dobry nauczyciel?

Nauczyciel powinien być przede wszystkim jak najlepiej przygotowany do nauczania konkretnego przedmiotu. Wiedza merytoryczna musi iść w parze z realizowaniem podstawy programowej – tak, aby przygotować uczniów do przedmiotowych egzaminów. Ważne jest, aby potrafił dostosować odpowiednie pomoce nauczycielskie do aktualnie poruszanych zagadnień. Musi także wiedzieć, w jaki sposób zaangażować wszystkich uczniów – w tym celu powinien urozmaicać lekcje, na przykład za pomocą różnych multimediów. Nauczyciel musi również mieć na uwadze możliwe problemy z przyswajaniem wiedzy. Powinien on być otwarty na potrzeby dorastającej młodzieży i pamiętać o tym, że każdy uczeń w różnym tempie zdobywa nowe wiadomości. 

Na koniec warto podkreślić, że dobry nauczyciel musi także być przygotowany na pracę z uczniami, którzy przewyższają wiedzą swoich rówieśników. Powinien motywować ich do udziału w olimpiadach przedmiotowych i udostępniać pomoce naukowe, aby dzięki temu rozwijać zainteresowania młodego człowieka.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19832.html
Ten artykuł był czytany 209 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0