Sobota, 17 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 57

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Wehikuł czasu w Osieku Wehikuł czasu w Osieku...
To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019... »Czterech kierowców w jeden dzień straciło prawo jazdy. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy „Speed” Czterech kierowców w j...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy ... »Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech lub Czechach? Dowiedz się, co ci przysługuje Pracowałeś lub pracuje...
Pracowałeś u naszych sąsiadów i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? A może sam prowadzisz... »Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany Poszukiwany europejski...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 30 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1957 Pierwszy odwiert dotarł do złoża miedzi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak zostać dobrym nauczycielem?
Data dodania: 16 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jak zostać dobrym nauczycielem?

Przyszli nauczyciele już na etapie studiów przygotowują się do swojego zawodu. Podczas praktyk w wybranej szkole poznają specyfikę swojej pracy. Każdy nauczyciel powinien także zastanowić się nad sposobami na uatrakcyjnienie lekcji.

 

Podstawowe wymagania na stanowisko nauczyciela

Większość pracodawców poszukuje przede wszystkim osób z doświadczeniem. Szkoły często poszukują nowych pracowników za pośrednictwem sieci i dokładnie określają swoje wymogi. Nierzadko ogłoszenia są skierowana do osób, które mają wykształcenie umożliwiającą im pracę w charakterze nauczyciela dwuprzedmiotowego. Poszukiwani są także nauczyciele dwujęzyczni, którzy znajdą zatrudnienie nie tylko w szkole językowej. Na tym stanowisku należy wykazywać się kreatywnością, ponieważ dzięki niej lekcje staną się dla uczniów znacznie ciekawsze.

Czym powinien cechować się dobry nauczyciel?

Nauczyciel powinien być przede wszystkim jak najlepiej przygotowany do nauczania konkretnego przedmiotu. Wiedza merytoryczna musi iść w parze z realizowaniem podstawy programowej – tak, aby przygotować uczniów do przedmiotowych egzaminów. Ważne jest, aby potrafił dostosować odpowiednie pomoce nauczycielskie do aktualnie poruszanych zagadnień. Musi także wiedzieć, w jaki sposób zaangażować wszystkich uczniów – w tym celu powinien urozmaicać lekcje, na przykład za pomocą różnych multimediów. Nauczyciel musi również mieć na uwadze możliwe problemy z przyswajaniem wiedzy. Powinien on być otwarty na potrzeby dorastającej młodzieży i pamiętać o tym, że każdy uczeń w różnym tempie zdobywa nowe wiadomości. 

Na koniec warto podkreślić, że dobry nauczyciel musi także być przygotowany na pracę z uczniami, którzy przewyższają wiedzą swoich rówieśników. Powinien motywować ich do udziału w olimpiadach przedmiotowych i udostępniać pomoce naukowe, aby dzięki temu rozwijać zainteresowania młodego człowieka.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19832.html
Ten artykuł był czytany 177 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0