Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
28.Finał WOŚP w sztabie Nr 517 - koncert 28.Finał WOŚP w sztabi...
Można wystąpić na scenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie i przy okazji pomóc, włączając się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomo... »Zagęszczanie włosów - sposoby na bujną czuprynę Zagęszczanie włosów - ...
Zagęszczanie włosów pozwala cieszyć się bujną fryzurą, nawet jeśli natura poskąpiła nam pięknych i gęstych pukli. Metod polepszenia kondyc... »Uwaga na telefonicznych oszustów polujących na twoje oszczędności! Uwaga na telefonicznyc...
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejne telefoniczne oszustwo w wyniku, którego pokrzywdzona został... »#KGHM. Działania stabilizujące w związku z dopływem wody w ZG Polkowice-Sieroszowice #KGHM. Działania stabi...
KGHM Polska Miedź S.A. kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w Kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przypomnijmy, że od 4 listopada 2019 roku... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pożyczki krótkoterminowe – czy nadchodzi ich koniec?
Data dodania: 17 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Pożyczki krótkoterminowe – czy nadchodzi ich koniec?

Od czasu do czasu korzystasz z popularnych chwilówek? Już wkrótce będziesz mógł pożyczać na jeszcze korzystniejszych warunkach. Rząd przygotował projekt ustawy antylichwiarskiej, której celem jest ograniczenie działań lichwiarskich firm pożyczkowych.

Popularność chwilówek rośnie

Jak wynika z danych grupy BIK, w 2018 r. firmy pożyczkowe działające na terenie Polski udzieliły łącznie pożyczek na kwotę 7,2 mld zł. W porównaniu do roku 2017 odnotowano duży wzrost – o 3 mln zł[1]. Wynika z tego, że Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki krótkoterminowe. Powodów zainteresowania chwilówkami jest wiele: są one dostępne niemal dla każdego, proces ich przyznawania odbywa się w kilka minut, a firmy pożyczkowe organizują liczne promocje, np. w postaci pierwszej pożyczki gratis.

Mimo że wiele firm z branży pożyczek pozabankowych działa w sposób transparentny i etyczny, to nie brakuje też pożyczkodawców psujących opinię całej branży. Aby ukrócić nieuczciwe działania, rząd przygotował projekt ustawy antylichwiarskiej. Co dokładnie ma zmienić ustawa?

Ustawa antylichwiarska – co się zmieni?

Celem opracowanego przez rząd projektu ustawy antylichwiarskiej jest ochrona konsumentów przed szeregiem opłat, które pobierają firmy pożyczkowe. Chociaż część pożyczkodawców proponuje klientom pożyczkę w postaci 0 proc. (klient oddaje tyle, ile pożyczył), to tak atrakcyjne warunki są dostępne wyłącznie dla osób, które po raz pierwszy korzystają z oferty danego pożyczkodawcy. Każda kolejna pożyczka wiąże się z koniecznością uiszczenia kosztów, które – w zależności od firmy pożyczkowej – mogą być bardzo wysokie.

Jakie zmiany wprowadza projekt ustawy antylichwiarskiej? Opracowany dokument był konsultowany z różnymi środowiskami i przewiduje zmiany na wielu obszarach. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć:

  • wprowadzenie kary więzienia za udzielanie pożyczek o charakterze lichwiarskim,
  • wprowadzenie limitu pozaodsetkowych opłat do 10 proc. w skali roku,
  • wykluczenie możliwości przeniesienia własności nieruchomości jako zabezpieczenia pożyczki,
  • podleganie firm pożyczkowych nadzorowi KNF.

Czy zapowiadane zmiany doprowadzą do zniknięcia z polskiego rynku firm pożyczkowych? Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, gdyż konsumenci przywykli do korzystania z pożyczek pozabankowych. Wejście w życie ustawy antylichwiarskiej może doprowadzić do obniżenia zysków firm pożyczkowych, ale – z uwagi na wartość całej branży – jest mało prawdopodobne, że pozabankowi pożyczkodawcy znikną z polskiego rynku. Więcej historii związanych z pożyczkami znajdziecie na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/

Gdy szukasz uczciwej firmy pożyczkowej

Wzrost zainteresowania pożyczkami pozabankowymi wśród klientów doprowadził do tego, że na rynku powstają kolejne firmy pożyczkowe. Jak zatem odnaleźć się w ofertach i wybrać uczciwego pożyczkodawcę?

Na stronie internetowej https://www.pozyczki20.com/ zamieszczony został ranking chwilówek. W zestawieniu znalazły się wyłącznie firmy cieszące się dużą popularnością wśród klientów. Wszystkie należą do organizacji branżowej – Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP). Do Związku mogą należeć wyłącznie te firmy, które m.in. w przeszłości nie zostały wpisane na listę ostrzeżeń prowadzoną przez KNF i mają nienaganną opinię w środkach masowego przekazu.

Jeżeli chcesz pożyczać odpowiedzialnie, zajrzyj również na blog wyżej wymienionego serwisu. Znajduje się tam baza wiedzy m.in. o pożyczkach krótkoterminowych. Dowiesz się, czy możliwe jest posiadanie kilku chwilówek jednocześnie i ile maksymalnie mogą wynieść odsetki od pożyczki.

[1] Za: Money.pl, Polacy polubili pożyczki. Bierzemy ich coraz więcej, https://www.money.pl/gospodarka/polacy-polubili-pozyczki-bierzemy-ich-coraz-wiecej-6358656942962305a.html (dostęp 11.07.2019).

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19835.html
Ten artykuł był czytany 224 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0