Sobota, 24 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bank czy listonosz? Co wybierają seniorzy. Bank czy listonosz? Co...
Każdego miesiąca ZUS na Dolnym Śląsku wypłaca 697 106 emerytur i rent. Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z Z... »IPLA - codzienna porcja doskonałej rozrywki IPLA - codzienna porcj...
Współczesna telewizja często nie spełnia już naszych oczekiwań. Żyjemy w ciągłym biegu i chcemy otrzymywać takie treści jakich akurat sz... »Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli już oficjalnie Nowe stawki wynagrodze...
Od 2782 do 3817 zł będzie wynosić od września minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Usta... »Zajęcia gitarowe w MDK - zapisy Zajęcia gitarowe w MDK...
Z dniem 2 września 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie rozpoczyna zapisy na stałe zajęcia w ramach koła gitarowego. Oferta zajęć adresowan... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Obniżenie podatku i zmiany budżetowe
Data dodania: 18 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Obniżenie podatku i zmiany budżetowe

Kilkoma ważnymi kwestiami finansowymi zajmowali się radni na ostatniej sesji Rady Gminy Lubin. Zdecydowano o obniżeniu wysokości stawek podatku od środków transportowych i dokonano kilku zmian w tegorocznym budżecie gminy. Pojawiły się także nowe inwestycje w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, po raz pierwszy od roku 2015, radni przegłosowali podwyżki stawek podatku od środków transportowych. Dotyczą one samochód ciężarowych, ciągników i przyczep. W ciągu ostatnich tygodni, do wójta docierały jednak sygnały od mieszkańców, którzy uznawali, że podwyżka jest zbyt wysoka. Przeanalizowano tę kwestię dokładnie raz jeszcze i wójt zaproponował radnym nowe stawki podatków. Ta decyzja ma zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną Gminy Lubin, bowiem w dużej większości dotyczy przedsiębiorców i radni przyjęli nowe stawki.  W praktyce oznacza to zmniejszenie planowanych tegorocznych przychodów z tego tytułu z 450 do 360 tysięcy złotych.

Przegłosowane zmiany w  tegorocznym budżecie polegają na zwiększeniu dochodów i wydatków o kwotę ponad 2 mln 159 tysięcy złotych. Ten wzrost wynika głównie ze zwiększenia planu dochodów z podatku od nieruchomości łącznie o 1,6 mln oraz odsetek od nieterminowych płatności. W wydatkach zdecydowano się przeznaczyć  dodatkowe prawie 270 tysięcy na bieżące utrzymanie dróg, ponad 440 tysięcy pochłonie wzrost cen energii elektrycznej oraz ponad 900 tysięcy będzie przekazane na rozliczenia z miastem wynikające z porozumienia dotyczącego uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w miejskich placówkach. Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone także na remont piwnicy w budynku Urzędu Gminy w Lubinie, gdzie powstanie archiwum oraz rozwój e-administracji, która ułatwi załatwianie urzędowych spraw.

Zmiany w WPF mają bezpośredni związek ze zmianami w tegorocznym budżecie gminy. Pojawiły się jednak nowe przedsięwzięcia planowane na najbliższe lata, a są nimi: budowa przedszkola w Osieku, rewitalizacja zabytkowego parku w Niemstowie oraz budowa przepompowni i tranzytowo tych sieci kanalizacji sanitarnej w Chróstniku.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19841.html
Ten artykuł był czytany 213 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.071 sek.Lubin 1.0