Niedziela, 26 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne pokolenie strażaków w Niemstowie Kolejne pokolenie stra...
Powołanie młodzieżowej drużyny pożarniczej – to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie 2019 roku w OSP Niemstów. Na walnym zebraniu ... »Sesja Rady Gminy Sesja Rady Gminy
Już po raz szesnasty w tej kadencji, na obradach zebrali się radni Gminy Lubin. Sesja była jednak wyjątkowo krótka, w jej programie znalaz... »Policjanci lubińskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę na podwójnym gazie Policjanci lubińskiej ...
Policjanci lubińskiej grupy SPEED, realizując zadania na terenie powiatu, zatrzymali i wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W r... »Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Lubina Kolejne nielegalne aut...
Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Leg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Obniżenie podatku i zmiany budżetowe
Data dodania: 18 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Obniżenie podatku i zmiany budżetowe

Kilkoma ważnymi kwestiami finansowymi zajmowali się radni na ostatniej sesji Rady Gminy Lubin. Zdecydowano o obniżeniu wysokości stawek podatku od środków transportowych i dokonano kilku zmian w tegorocznym budżecie gminy. Pojawiły się także nowe inwestycje w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, po raz pierwszy od roku 2015, radni przegłosowali podwyżki stawek podatku od środków transportowych. Dotyczą one samochód ciężarowych, ciągników i przyczep. W ciągu ostatnich tygodni, do wójta docierały jednak sygnały od mieszkańców, którzy uznawali, że podwyżka jest zbyt wysoka. Przeanalizowano tę kwestię dokładnie raz jeszcze i wójt zaproponował radnym nowe stawki podatków. Ta decyzja ma zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną Gminy Lubin, bowiem w dużej większości dotyczy przedsiębiorców i radni przyjęli nowe stawki.  W praktyce oznacza to zmniejszenie planowanych tegorocznych przychodów z tego tytułu z 450 do 360 tysięcy złotych.

Przegłosowane zmiany w  tegorocznym budżecie polegają na zwiększeniu dochodów i wydatków o kwotę ponad 2 mln 159 tysięcy złotych. Ten wzrost wynika głównie ze zwiększenia planu dochodów z podatku od nieruchomości łącznie o 1,6 mln oraz odsetek od nieterminowych płatności. W wydatkach zdecydowano się przeznaczyć  dodatkowe prawie 270 tysięcy na bieżące utrzymanie dróg, ponad 440 tysięcy pochłonie wzrost cen energii elektrycznej oraz ponad 900 tysięcy będzie przekazane na rozliczenia z miastem wynikające z porozumienia dotyczącego uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w miejskich placówkach. Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone także na remont piwnicy w budynku Urzędu Gminy w Lubinie, gdzie powstanie archiwum oraz rozwój e-administracji, która ułatwi załatwianie urzędowych spraw.

Zmiany w WPF mają bezpośredni związek ze zmianami w tegorocznym budżecie gminy. Pojawiły się jednak nowe przedsięwzięcia planowane na najbliższe lata, a są nimi: budowa przedszkola w Osieku, rewitalizacja zabytkowego parku w Niemstowie oraz budowa przepompowni i tranzytowo tych sieci kanalizacji sanitarnej w Chróstniku.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19841.html
Ten artykuł był czytany 240 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.048 sek.Lubin 1.0