Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 72

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
28.Finał WOŚP w sztabie Nr 517 - koncert 28.Finał WOŚP w sztabi...
Można wystąpić na scenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie i przy okazji pomóc, włączając się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomo... »Zagęszczanie włosów - sposoby na bujną czuprynę Zagęszczanie włosów - ...
Zagęszczanie włosów pozwala cieszyć się bujną fryzurą, nawet jeśli natura poskąpiła nam pięknych i gęstych pukli. Metod polepszenia kondyc... »Uwaga na telefonicznych oszustów polujących na twoje oszczędności! Uwaga na telefonicznyc...
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejne telefoniczne oszustwo w wyniku, którego pokrzywdzona został... »#KGHM. Działania stabilizujące w związku z dopływem wody w ZG Polkowice-Sieroszowice #KGHM. Działania stabi...
KGHM Polska Miedź S.A. kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w Kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przypomnijmy, że od 4 listopada 2019 roku... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...19.11.2002r. Prezydentem Miasta zostaje Robert Raczyński a Przewodniczącym Rady Miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Studia za granicą
Data dodania: 19 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Studia za granicą

 

Decydując się na rozpoczęcie studiów, można też oczywiście uczyć się za granicą. Czasem wyjście to ukończenie całych studiów na zagranicznej uczelni, a czasem poznanie kultury studenckiej innego kraju odbywa się w ramach kilkumiesięcznej wymiany studenckiej. Taki tok nauki ma jednak swoje plusy i minusy, które dziś przedstawimy.

 

Plusy

Najważniejszą zaletą zagranicznych studiów są większe możliwości w przyszłości. Pracodawcy zawsze chętniej zatrudnią kogoś, kto spędził trochę czasu za granicą i dodatkowo się tam uczył. To świadczy o tym, że kandydat jest odważny, nie boi się wyzwań, potrafi dobrze wykorzystać czas oraz zna język.

Kolejną zaletą są też znajomości. W ramach takich wyjazdów można nawiązać wiele przyjaźni, które mogą później zaowocować dobrą pracą. Po takich studiach możemy też zostać albo wrócić do tego kraju, gdy nie znajdziemy zatrudnienia w swojej ojczyźnie.

Istotna jest także doskonała znajomość języka. Uczymy się w tym języku, pracujemy, posługujemy się nim, na co dzień w wolnym czasie. Zatem jesteśmy w nim doskonali, bo zawsze lepiej uczyć się w taki sposób, gdy używamy go nieustannie, niż np. raz-dwa na tydzień w na kursach w swoim kraju.

Studiując za granicą i znając dobrze język, warto pomyśleć nawet o dodatkowym, dorywczym zatrudnieniu się gdziekolwiek. Ofert pracy jest wiele, np. na portalu pracuj.pl. Takie doświadczenie też bardzo nam przyda się po powrocie do ojczyzny. W ten sposób można lepiej poznać kulturę i warunki pracy w innym kraju. Potem będziemy mogli łatwiej zdecydować, gdzie lepiej się pracuje – we własnym kraju czy za granicą.

Minusy

Nie ma róży bez kolców. Mimo że studia za granicą są bardzo atrakcyjne, to oczywiście mają też swoje wady. Przede wszystkim będziemy czuć osamotnienie, bo z daleka od domu, rodziny i znajomych. Możemy nie mieć, z kim dzielić się swoimi obawami, radościami i spędzać wolnego czasu.

Co więcej, czasem trzeba też nieco zainwestować, bo chociażby w bilet na samolot. Na początku będzie najtrudniej, bo będzie ciężko się odnaleźć i przełamać barierę językową. Nie zapominajmy też o formalnościach, których jest mnóstwo, bo wiadomo, że nie wyjedziemy od razu. Potrzebne są np. zgody dziekana, rektora, opinia o nas, potwierdzenie, że jesteśmy wzorowymi studentami. Dodatkowo w każdym kraju na początku można łatwo się zgubić. Wiąże się to z tym, że nagle musimy być odpowiedzialni i w pełni samodzielni, bo nikt nam nie pomoże w przypadku mniejszych problemów.


Jak widać, studia za granicą ma swoje plusy i minusy – przed podjęciem decyzji o ich podjęciu warto je rozważyć.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19848.html
Ten artykuł był czytany 240 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0