Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
28.Finał WOŚP w sztabie Nr 517 - koncert 28.Finał WOŚP w sztabi...
Można wystąpić na scenie Galerii Cuprum Arena w Lubinie i przy okazji pomóc, włączając się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomo... »Zagęszczanie włosów - sposoby na bujną czuprynę Zagęszczanie włosów - ...
Zagęszczanie włosów pozwala cieszyć się bujną fryzurą, nawet jeśli natura poskąpiła nam pięknych i gęstych pukli. Metod polepszenia kondyc... »Uwaga na telefonicznych oszustów polujących na twoje oszczędności! Uwaga na telefonicznyc...
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejne telefoniczne oszustwo w wyniku, którego pokrzywdzona został... »#KGHM. Działania stabilizujące w związku z dopływem wody w ZG Polkowice-Sieroszowice #KGHM. Działania stabi...
KGHM Polska Miedź S.A. kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w Kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przypomnijmy, że od 4 listopada 2019 roku... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wakacje z książką i przygodą
Data dodania: 19 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wakacje z książką i przygodą

W bibliotece w Miłoradzicach i w Niemstowie, z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu, zorganizowano szereg atrakcyjnych zajęć. Podczas każdego spotkania udało się połączyć dobrą zabawę ze zdobywaniem nowej wiedzy, czyli było bezpiecznie, zdrowo i kolorowo!

W Miłoradzicach spotkania rozpoczęły się od rozmowy na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach. Po wysłuchaniu jednego z opowiadań ze „Złotej księgi bajek – Smerfy”, dzieci przygotowywały makietę smerfowej wioski wykorzystując do tego celu rolki po papierze toaletowym, kolorową bibułę oraz plastelinę.

W kolejnych dniach dzieci uczyły się, jak z karteczek biurowych wykonać kulę kwiatową. Jest to czasochłonne zajęcie, ale efekt końcowy wynagrodził im trud. Bardzo chętnie przygotowywały też biżuterię z koralików i gumek recepturek. Zabawa w rozkodowywanie zagadek literackich według szyfru i odgadywanie ukrytych postaci też wzbudziła dużo emocji i śmiechu. Nie obeszło się bez gry w twistera, układania wieży z kubków oraz ozdabiania balonów.

W świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach aktorzy z teatru Blaszany Bębenek przedstawili sztukę pod tytułem: „Piracka wyspa”. Spektakl bardzo się podobał dzieciom. Zapraszane przez aktorów, chętnie brały czynny udział w zabawie. Z wypiekami na twarzy przeżywały niektóre sceny.

W Niemstowie pierwszego dnia, po wspólnym czytaniu fragmentu książki E. Kiereś „Srebrny dzwoneczek”, uczestników wakacyjnych zajęć odwiedzili goście: Jacek Grygotowicz z PIP w Legnicy i  Alicja Fic z KRUS-u w Polkowicach. Przeprowadzili oni pogadankę na temat „Bezpieczeństwa dzieci na terenach wiejskich”, pokazali film o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw oraz przeprowadzili konkurs ze znajomości zasad bezpieczeństwa. Dzieci otrzymały nagrody przywiezione przez gości: gry planszowe, etui na telefon, plecak, książeczki. Młodzi artyści stworzyli także piękne ekologiczne motyle z talerzyków i rolek po papierze toaletowym.

Kolejny dzień to warsztaty z robotyki bazujące na zestawach klocków. Warsztaty te to przede wszystkim świetna zabawa, podczas której dzieci poznały proste mechanizmy, działanie czujników oraz podstaw programowania za pomocą przyswajalnego języka obrazkowego. Rozwijają one kreatywność, logiczne myślenie czy wyobraźnie przestrzenną. Młodzi uczniowie budowali z klocków bączki, czołgi i wprawiali je w ruch. Nie zapomniano także o czytaniu kolejnych przygód Marysi z książki „Srebrny dzwoneczek”.

Kolejne spotkanie poświęcone było tworzeniu pięknych bukietów z ziół, liści, traw i zbóż. Powstały pachnące bukiety, które ozdobiły bibliotekę.  Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu dużo się działo. Najpierw przeczytano kolejny fragment książki „Srebrny dzwoneczek”, następnie dzieci z przyniesionych przez siebie guzików tworzyły wakacyjne, guzikowe obrazki -były wspaniałe. Ale na tym nie koniec. Jednym z ostatnich tematów zajęć były zasady zdrowego odżywiania. Omówienie żywieniowej piramidy, wspólne rozwiązywanie krzyżówki, czytanie bajki pt. „O domku z warzyw” odbyło się za sprawą Zofii Marcinkiewicz i Joanny Gomulickiej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie. Panie w ciekawy i przystępny sposób przekazały dzieciom wiele ważnych informacji na temat zdrowego odżywiania. Po tej pouczającej bajce uczestnicy zajęć robili piękne, pyszne i kolorowe, owocowe szaszłyki. Po ocenieniu przez komisję, każdy w nagrodę zjadł swoje dzieło. Każdy też wrócił do domu z upominkiem, który sobie wylosował na koniec zajęć.

Biblioteki wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują za udział w spotkaniach, jednocześnie zapraszając do odwiedzenia bibliotek w trakcie roku szkolnego!

(RM, UK) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19849.html
Ten artykuł był czytany 198 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0