Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 69

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Na bank się uda” - komedia kryminalna w kinach Helios! „Na bank się uda...
Maciej Stuhr jako prokurator oraz Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik jako trzej starsi panowie napadający na bank to gwiazdy nowej, prz... »Wehikuł czasu w Osieku Wehikuł czasu w Osieku...
To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019... »Czterech kierowców w jeden dzień straciło prawo jazdy. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy „Speed” Czterech kierowców w j...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy ... »Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech lub Czechach? Dowiedz się, co ci przysługuje Pracowałeś lub pracuje...
Pracowałeś u naszych sąsiadów i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? A może sam prowadzisz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wakacje z książką i przygodą
Data dodania: 19 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wakacje z książką i przygodą

W bibliotece w Miłoradzicach i w Niemstowie, z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu, zorganizowano szereg atrakcyjnych zajęć. Podczas każdego spotkania udało się połączyć dobrą zabawę ze zdobywaniem nowej wiedzy, czyli było bezpiecznie, zdrowo i kolorowo!

W Miłoradzicach spotkania rozpoczęły się od rozmowy na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach. Po wysłuchaniu jednego z opowiadań ze „Złotej księgi bajek – Smerfy”, dzieci przygotowywały makietę smerfowej wioski wykorzystując do tego celu rolki po papierze toaletowym, kolorową bibułę oraz plastelinę.

W kolejnych dniach dzieci uczyły się, jak z karteczek biurowych wykonać kulę kwiatową. Jest to czasochłonne zajęcie, ale efekt końcowy wynagrodził im trud. Bardzo chętnie przygotowywały też biżuterię z koralików i gumek recepturek. Zabawa w rozkodowywanie zagadek literackich według szyfru i odgadywanie ukrytych postaci też wzbudziła dużo emocji i śmiechu. Nie obeszło się bez gry w twistera, układania wieży z kubków oraz ozdabiania balonów.

W świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach aktorzy z teatru Blaszany Bębenek przedstawili sztukę pod tytułem: „Piracka wyspa”. Spektakl bardzo się podobał dzieciom. Zapraszane przez aktorów, chętnie brały czynny udział w zabawie. Z wypiekami na twarzy przeżywały niektóre sceny.

W Niemstowie pierwszego dnia, po wspólnym czytaniu fragmentu książki E. Kiereś „Srebrny dzwoneczek”, uczestników wakacyjnych zajęć odwiedzili goście: Jacek Grygotowicz z PIP w Legnicy i  Alicja Fic z KRUS-u w Polkowicach. Przeprowadzili oni pogadankę na temat „Bezpieczeństwa dzieci na terenach wiejskich”, pokazali film o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw oraz przeprowadzili konkurs ze znajomości zasad bezpieczeństwa. Dzieci otrzymały nagrody przywiezione przez gości: gry planszowe, etui na telefon, plecak, książeczki. Młodzi artyści stworzyli także piękne ekologiczne motyle z talerzyków i rolek po papierze toaletowym.

Kolejny dzień to warsztaty z robotyki bazujące na zestawach klocków. Warsztaty te to przede wszystkim świetna zabawa, podczas której dzieci poznały proste mechanizmy, działanie czujników oraz podstaw programowania za pomocą przyswajalnego języka obrazkowego. Rozwijają one kreatywność, logiczne myślenie czy wyobraźnie przestrzenną. Młodzi uczniowie budowali z klocków bączki, czołgi i wprawiali je w ruch. Nie zapomniano także o czytaniu kolejnych przygód Marysi z książki „Srebrny dzwoneczek”.

Kolejne spotkanie poświęcone było tworzeniu pięknych bukietów z ziół, liści, traw i zbóż. Powstały pachnące bukiety, które ozdobiły bibliotekę.  Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu dużo się działo. Najpierw przeczytano kolejny fragment książki „Srebrny dzwoneczek”, następnie dzieci z przyniesionych przez siebie guzików tworzyły wakacyjne, guzikowe obrazki -były wspaniałe. Ale na tym nie koniec. Jednym z ostatnich tematów zajęć były zasady zdrowego odżywiania. Omówienie żywieniowej piramidy, wspólne rozwiązywanie krzyżówki, czytanie bajki pt. „O domku z warzyw” odbyło się za sprawą Zofii Marcinkiewicz i Joanny Gomulickiej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie. Panie w ciekawy i przystępny sposób przekazały dzieciom wiele ważnych informacji na temat zdrowego odżywiania. Po tej pouczającej bajce uczestnicy zajęć robili piękne, pyszne i kolorowe, owocowe szaszłyki. Po ocenieniu przez komisję, każdy w nagrodę zjadł swoje dzieło. Każdy też wrócił do domu z upominkiem, który sobie wylosował na koniec zajęć.

Biblioteki wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują za udział w spotkaniach, jednocześnie zapraszając do odwiedzenia bibliotek w trakcie roku szkolnego!

(RM, UK) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19849.html
Ten artykuł był czytany 180 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.036 sek.Lubin 1.0