Niedziela, 26 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne pokolenie strażaków w Niemstowie Kolejne pokolenie stra...
Powołanie młodzieżowej drużyny pożarniczej – to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie 2019 roku w OSP Niemstów. Na walnym zebraniu ... »Sesja Rady Gminy Sesja Rady Gminy
Już po raz szesnasty w tej kadencji, na obradach zebrali się radni Gminy Lubin. Sesja była jednak wyjątkowo krótka, w jej programie znalaz... »Policjanci lubińskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę na podwójnym gazie Policjanci lubińskiej ...
Policjanci lubińskiej grupy SPEED, realizując zadania na terenie powiatu, zatrzymali i wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W r... »Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Lubina Kolejne nielegalne aut...
Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Leg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1967 Zamknięcie głównych prac górniczych w ZG Lubin przed pełną eksploatacją

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wystawa – Życie i historia wsi Czerniec
Data dodania: 21 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wystawa – Życie i historia wsi Czerniec

Koło Gospodyń Wiejskich Czerniec zaprasza w najbliższą sobotę do wiejskiej świetlicy, na niepowtarzalną wystawę, obrazującą  poprzez zdjęcia i dokumenty życie mieszkańców wsi Czerniec. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się zebrać  blisko sto fotografii i dokumentów, które później były poddane obróbce i zostały wydrukowane w większym formacie.

To będzie niepowtarzalna okazja, na cofnięcie się w czasie i wspomnienia,  a dla młodych ludzi szansa na uświadomienie sobie jak żyły ich rodziny i dawni sąsiedzi.

– Samo szperanie w domowych archiwach dało już wielu ludziom okazję do wielu dobrych wspomnień. Kiedyś zdjęcia najczęściej robiono na weselach, rodzinnych uroczystościach i w szkołach – mówi Joanna Pietruszka radna Gminy Lubin i jednocześnie przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Czerniec, które organizuje wystawę.-  Szukanie zdjęć, spotkania z mieszkańcami zachęcały do rozmów o przeszłości i wspominaniu mieszkańców, których dziś już z nami nie ma.

Oprócz zdjęć na wystawie prezentowane będą także różne archiwalne dokumenty, jak np. akt nadania gruntów i budynków z 1948 roku, akty urodzeń, szkolne świadectwa.

–  Przeniesiemy się w czasie, nie tylko dzięki zdjęciom i dokumentom. Zadbaliśmy także o odpowiednią aranżację i klimat dawnych lat. Nie zdradzę szczegółów, bo to niespodzianka. Serdecznie zapraszam całe rodziny, nie tylko z Czerńca, ale z całej Gminy Lubin do naszej świetlicy w najbliższą sobotę, na godzinę 16.00 – mówi Joanna Pietruszka.

Wystawa będzie prezentowana tylko w sobotę, więc warto sobie zaplanować wizytę w Czerńcu!

(SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19855.html
Ten artykuł był czytany 203 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0