Sobota, 24 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 75

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bank czy listonosz? Co wybierają seniorzy. Bank czy listonosz? Co...
Każdego miesiąca ZUS na Dolnym Śląsku wypłaca 697 106 emerytur i rent. Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z Z... »IPLA - codzienna porcja doskonałej rozrywki IPLA - codzienna porcj...
Współczesna telewizja często nie spełnia już naszych oczekiwań. Żyjemy w ciągłym biegu i chcemy otrzymywać takie treści jakich akurat sz... »Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli już oficjalnie Nowe stawki wynagrodze...
Od 2782 do 3817 zł będzie wynosić od września minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Usta... »Zajęcia gitarowe w MDK - zapisy Zajęcia gitarowe w MDK...
Z dniem 2 września 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie rozpoczyna zapisy na stałe zajęcia w ramach koła gitarowego. Oferta zajęć adresowan... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wystawa – Życie i historia wsi Czerniec
Data dodania: 21 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wystawa – Życie i historia wsi Czerniec

Koło Gospodyń Wiejskich Czerniec zaprasza w najbliższą sobotę do wiejskiej świetlicy, na niepowtarzalną wystawę, obrazującą  poprzez zdjęcia i dokumenty życie mieszkańców wsi Czerniec. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się zebrać  blisko sto fotografii i dokumentów, które później były poddane obróbce i zostały wydrukowane w większym formacie.

To będzie niepowtarzalna okazja, na cofnięcie się w czasie i wspomnienia,  a dla młodych ludzi szansa na uświadomienie sobie jak żyły ich rodziny i dawni sąsiedzi.

– Samo szperanie w domowych archiwach dało już wielu ludziom okazję do wielu dobrych wspomnień. Kiedyś zdjęcia najczęściej robiono na weselach, rodzinnych uroczystościach i w szkołach – mówi Joanna Pietruszka radna Gminy Lubin i jednocześnie przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Czerniec, które organizuje wystawę.-  Szukanie zdjęć, spotkania z mieszkańcami zachęcały do rozmów o przeszłości i wspominaniu mieszkańców, których dziś już z nami nie ma.

Oprócz zdjęć na wystawie prezentowane będą także różne archiwalne dokumenty, jak np. akt nadania gruntów i budynków z 1948 roku, akty urodzeń, szkolne świadectwa.

–  Przeniesiemy się w czasie, nie tylko dzięki zdjęciom i dokumentom. Zadbaliśmy także o odpowiednią aranżację i klimat dawnych lat. Nie zdradzę szczegółów, bo to niespodzianka. Serdecznie zapraszam całe rodziny, nie tylko z Czerńca, ale z całej Gminy Lubin do naszej świetlicy w najbliższą sobotę, na godzinę 16.00 – mówi Joanna Pietruszka.

Wystawa będzie prezentowana tylko w sobotę, więc warto sobie zaplanować wizytę w Czerńcu!

(SR)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19855.html
Ten artykuł był czytany 168 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0