Piątek, 19 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
KGHM liderem wśród światowych producentów srebra KGHM liderem wśród świ...
Górniczy gigant z Zagłębia Miedziowego utrzymał pierwszą lokatę w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankin... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »„Back to Black. Historia Amy Winehouse” – biografia ikony muzyki w kinach Helios „Back to Black. ...
Sieć kin Helios zaprasza na film przybliżający losy jednej z największych gwiazd muzyki XXI wieku – Amy Winehouse. Jej głos, twó... »Dzień Strażaka – spotkajmy się 4 maja w Zimnej Wodzie! Dzień Strażaka –...
W imieniu wójta gminy Lubin zapraszamy  na Gminne Obchody Dnia Strażaka do Zimnej Wody. Dla naszych druhów będzie to okazja do... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...20.06.2001r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymał pan Alfred Wołczyński -czek na kwotę 12 000 zł

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Darmowe szkolenia z elektromobilności dla samorządów od PSPA
Data dodania: 26 lipca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Darmowe szkolenia z elektromobilności dla samorządów od PSPA

Ruszył nabór do drugiej edycji bezpłatnych szkoleń dla polskich samorządów „Elektromobilność w praktyce”. W ramach pierwszej edycji, PSPA odwiedziło 23 polskie miasta szkoląc ponad 1100 urzędników.

Elektromobilność to jeden z głównych mega-trendów w sektorze motoryzacyjnym. To rewolucja na miarę rozpoczęcia seryjnej produkcji samochodów na początku XXI wieku, która na zawsze zmieni nasze postrzeganie mobilności, zmieni nasze nawyki, przyzwyczajenia i w konsekwencji – sposób życia.

Z ostatniego badania opinii zrealizowanego przez PSPA - na temat Stref Czystego Transportu – wynika, że ponad połowa Polaków źle ocenia stan powietrza w swoich miastach. Nie tylko zgadzają się na utworzenie takich stref w swojej okolicy, ale 60% z nich poddaje pod rozwagę wprowadzenie całkowitego zakazu ruchu najstarszych pojazdów spalinowych w centrach miast.

Tą drogę od dłuższego czasu podążają już europejskie metropolie – Oslo, Hamburg, Amsterdam, Londyn, Paryż, Bruksela, Madryt, Helsinki, Kopenhaga, Ateny. Miasta wprowadzają zakazy wjazdu samochodów konwencjonalnych do centrum, ograniczają ruch tranzytowy, inwestują w infrastrukturę elektromobilności i transport publiczny. Powoli standardem stają się strefy wolne od pojazdów spalinowych, rowerostrady czy elektryczny carsharing.

- Cykl bezpłatnych szkoleń organizowany przez PSPA jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed administracją lokalną. Celem jest zapoznanie samorządów i spółek od nich zależnych z konsekwencjami nowych przepisów, ale przede wszystkim przedstawienie realnych rozwiązań w zakresie planowania infrastruktury i rozwoju flot zeroemisyjnych – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Eksperci organizacji, praktycy i konsultanci ze specjalistycznym doświadczeniem sektorowym i wiedzą zdobytą w branży, w przystępny sposób prezentują efektywne sposoby wdrażania ustawowych zapisów w ramach dostępnych na rynku rozwiązań. Prelegenci omawiają wszystkie aspekty praktyczne odnoszące się do rynku paliw alternatywnych – od technologii, przez kwestie legislacyjne, po zagadnienia społeczne.

– Każde szkolenie ma na celu przygotowanie samorządów do ambitnych wymagań stawianych przez ustawę o elektromobilności. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat rynku pojazdów elektrycznych w Polsce i na świecie, aspektów prawnych, rozwoju infrastruktury ładowania, finansowania, a także procedur zakupowych. Ponadto, mają możliwość przetestowania pojazdów zeroemisyjnych oraz stacji ładowania. Uczestnicy szkoleń zapoznają się zarówno z przepisami prawnymi, jak również z realnymi rozwiązaniami w zakresie wdrażania elektromobilności – dodaje Łukasz Witkowski z PSPA.

W ramach pierwszej edycji cyklu „Elektromobilność w praktyce”, trwającej od listopada 2018 r. do maja 2019 r., PSPA przeszkoliło ponad 1100 urzędników i pracowników spółek komunalnych, realizując 24 szkolenia w 23 miastach w całej Polsce.

- Szkolenia odbyły się zarówno w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań czy Szczecin, ale także w mniejszych miastach, które zamierzają podjąć działania na rzecz wdrażania zrównoważonego transportu, takich jak np. Piła, Elbląg czy Rybnik – mówi Wojciech Jakubczak, koordynator szkoleń w PSPA. – Podsumowując, uczestnikom pierwszej edycji rozdaliśmy ponad dwa tysiące raportów, zapewniliśmy ponad 120 godzin prelekcji i zaprezentowaliśmy niemal sześć tysięcy merytorycznych slajdów.

Partnerami pierwszej edycji cyklu szkoleń dla samorządów byli liderzy elektromobilności w Polsce: PGE Nowa Energia, Alphabet, ABB, Volkswagen, BMW, EvoBus, NGL Legal, Engie, PGNiG, PFR oraz Lasy Państwowe. Projekt został objęty patronatami honorowymi Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a także Związku Miast Polskich.

Właśnie rozpoczynają się zapisy do drugiej edycji szkoleń „Elektromobilność w praktyce”. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 16 szkoleń w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, a pierwsze z nich odbędzie się już w październiku br. Lista nie jest jeszcze zamknięta, a zainteresowane samorządy mogą zgłaszać chęć organizacji szkolenia PSPA poprzez stronę internetową www.elektromobilnoscwpraktyce.pl.

Zwieńczeniem pierwszej, a także inauguracją drugiej edycji szkoleń będzie organizowany w dniach 09 i 10 września br. w Lublinie Kongres Nowej Mobilności 2019. To pierwsza tego typu konferencja w Polsce, w pełni poświęcona elektromobilności, skierowana do polskich samorządów.

- Wyjątkowe wydarzenie, stanowiące forum zrównoważonego transportu, miejsce wymiany idei i wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie merytorycznym. Do udziału zapraszamy wszystkie samorządy w Polsce – mówi Maciej Mazur z PSPA.

Wydarzenie jest bardzo precyzyjnie zaadresowane. Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność, jak również przewoźnicy i organizatorzy przewozów pasażerskich w miastach. Wspólnie z polskimi i międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, będą analizować i omawiać dostępne, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero- i niskoemisyjnego transportu.

Organizatorami KNM 2019 są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Związek Miast Polskich, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, a gospodarzem i głównym partnerem Miasto Lublin. Więcej na stronie kongresnowejmobilnosci.pl.

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19880.html
Ten artykul byl czytany 419 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0