Piątek, 21 luty 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 65

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dwie informacje od ZUS Dwie informacje od ZUS...
W kwietniu klienci ZUS dostaną list informujący o zwaloryzowanej wysokości emerytury lub renty oraz o wypłacie tzw. „trzynastki”. Obi... »Walentynki na sportowo Walentynki na sportowo...
W pierwszym Walentynkowym Turnieju Bowlingowym dla mieszkańców Gminy Lubin wystartowało 20 par z naszej gminy. Rywalizacja przebiegała w s... »Terytorialsi po raz pierwszy przysięgają we Wrocławiu Terytorialsi po raz pi...
„ Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić…” Pierwsza przysięga Terytorialsów z 16 ... »Seanse z cyklu Kultura Dostępna z polskimi napisami! Seanse z cyklu Kultura...
W ramach 15. edycji Kultury Dostępnej, w odpowiedzi na potrzeby widzów starszych oraz niedosłyszących, sieć kin Helios zaprasza na wy... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...20.06.2001r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymał pan Alfred Wołczyński -czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kto w Lubinie ma szansę zapłacić najmniejszą kwotę za OC?
Data dodania: 03 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kto w Lubinie ma szansę zapłacić najmniejszą kwotę za OC?

Stawki składek, jakie płacą za OC wszyscy posiadacze samochodów, różnią się pomiędzy sobą w zależności od pewnych czynników, takich jak płeć kierowcy, jego wiek, przebieg pojazdu, etc. Kto płaci najniższe stawki ubezpieczenia OC samochodu w Polsce? Jak przedstawia się sytuacja kosztów OC w Lubinie?

Ubezpieczenie OC samochodu w Lubinie

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wymaga, aby polscy kierowcy posiadali ważną polisę OC samochodu. Bazując na tym, w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym znajdziemy ten podstawowy pakiet ubezpieczeniowy, który zapewni Nam wymaganą ochronę, jaką daje to ubezpieczenie komunikacyjne. Na terenie zarówno całej Polski, jak i Lubina, działa wiele firm ubezpieczeniowych, oferujących ten pakiet ochrony. Sprawdzić ich jakość możesz w serwisie ubezpieczeniowym ubsy.pl.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu OC w Lubinie

Ubezpieczenie samochodu OC w Lubinie warunkuje wiele czynników. Głównymi są: miejsce zamieszkania, wiek, doświadczenie kierowcy, przebieg pojazdu. Istotne znaczenie ma także typ i marka pojazdu. Warto wspomnieć, że to, ile kosztuje ubezpieczenie OC, będą obrazowały różne kwoty w przypadku tych samych parametrów pojazdu, danych i doświadczenia kierowców, jednak innej marki samochodu.

W Lubinie spotkamy zatem ubezpieczenia OC w kwotach rzędu średnio:

  • Audi – ok. 590 zł
  • BMW – ok. 430 zł
  • Fiat – ok. 470 zł
  • Ford – ok. 530 zł
  • Opel – ok. 480 zł
  • Skoda – ok. 520 zł
  • Toyota – ok. 470 zł
  • Volkswagen – ok. 500 zł

Powyższe, średnie kwoty ubezpieczeń są stawkami, jakie może uzyskać doświadczony kierowca, z samochodem ze stosunkowo niskim przebiegiem, mężczyzna, posiadający stałą i spokojną pracę, mieszkający na obrzeżach Lubina. Nie oznacza to jednak, że nie możesz uzyskać w Lubinie niższych składek OC.

Różnice w składkach ubezpieczenia OC pojazdu

Jesteś ostrożnym kierowcą, który nigdy nie dostał mandatu i może pochwalić się bezszkodową jazdą? Więc dlaczego płacisz więcej pieniędzy za ubezpieczenie samochodu niż twój przyjaciel w pobliskim mieście? To, że posiadacie takie same samochody nie oznacza, ze stawki OC będą kształtowały się u was na tym samym poziomie. Czy więc jest to kwestia koloru samochodu?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, kolor twojego samochodu nie ma nic wspólnego z ceną płaconą za ubezpieczenie samochodu OC. Ani twoja pensja, ocena kredytowa, ani nawet te mandaty nie wpływają na cenę płaconą za ubezpieczenie samochodu - no cóż, tak długo, jak oczywiście opłacasz polisę w terminie.

Przeanalizujmy czynniki, które wpływają na koszt ubezpieczenia samochodu OC - te, które można zmienić, i te, na które nie mamy wpływu.

Czynnik 1: dane demograficzne

W tym przykładzie powiedzmy, że jesteś mężczyzną mieszkającym w Lubinie, a twoja koleżanka jest mieszkanką Opola. Istnieje wysokie ryzyko, że pomimo tych samych samochodów, zapłacicie różne stawki ubezpieczenia OC.

Pan Krzysztof z Lubina, magazynier w tutejszej znanej hurtowni warzyw i owoców, wyjaśnia ten fakt - Dwa miesiące temu, kiedy ubezpieczyciel wyliczył dla mnie stawkę polisy OC, bardzo się zdziwiłem. Moja córka jeździ takim samym samochodem jak ja, to ten sam model i ma nawet podobny przebieg. Płaci jednak mniej za OC. W TU dowiedziałem się, że firmy ubezpieczeniowe analizują dane historyczne, które pomagają im lepiej ocenić ryzyko. Dane historyczne mówią ubezpieczycielom, że kobiety mają mniej wypadków i kolizji niż mężczyźni. To samo można powiedzieć o wieku - młodsi kierowcy płacą więcej niż starsi kierowcy. Z tych właśnie wyliczeń wyszło, że córce należy się niższa stawka ubezpieczenia, ponieważ jeździ niewiele, a dodatkowo mieszka we wsi oddalonej o prawie 20km od Lubina, gdzie ryzyko stłuczki lub wypadku znacznie wzrasta.

Tak długo, jak ubezpieczyciele mają swobodę oceniania za pomocą danych demograficznych oraz korzystania ze statystyk dotyczących wypadków, stłuczek i kolizji, zawsze będziesz narażony na czynniki niezależne od Ciebie, które zwiększą Twoją składkę OC. Pokaż swojemu ubezpieczycielowi, w jaki sposób możesz być statystycznym wyjątkiem od reguły - z długim, stałym zapisem bezszkodowej jazdy, a ostatecznie zapłacisz mniej.

Czynnik 2: Gdzie mieszkasz

Nie jest tajemnicą, że obszar zamieszkania ma ogromny wpływ na wysokość składki polisy OC. Mieszkańcy dużych aglomeracji zawsze zapłacą więcej niż mieszkańcy spokojnych wsi.

Chociaż możesz nie chcieć przeprowadzać się na wieś tylko po to, by zapłacić mniej za ubezpieczenie samochodu, możesz porównać ubezpieczenie samochodu w różnych kodach pocztowych. Jeśli zdecydujesz się mieszkać na obszarze, który statystycznie ma mniej przestępstw, mniej samochodów i mniej skrzyżowań podatnych na kolizje, może to pomóc zaoszczędzić Ci pieniądze.

Czynnik 3: typ pojazdu

Co roku publikowane są statystyki dotyczące pojazdów najczęściej kradzionych w Polsce. Firmy ubezpieczeniowe korzystają z tych raportów, uwzględniając dla czołowych modeli stawki ubezpieczenia wyższe niż dla tych “mniej popularnych” dla złodziei.

Jeśli posiadasz WV Golfa 4 wiedz, że jest to jeden z najczęściej kradzionych samochodów w Polsce. Przed zakupem pojazdu warto sprawdzić listę najczęściej kradzionych samochodów, gdyż dla nich właśnie zapłacisz wyższą stawkę OC.

Czynnik 4: bezszkodowa jazda

Twoje nawyki jako kierowcy, mają bezpośredni wpływ na historię jazdy. Ostrożna jazda, utrzymywanie bezpiecznej odległości od samochodu przed Tobą i częste sprawdzanie lusterek pomoże Ci uniknąć kolizji, a co za tym idzie, utrzyma stawki OC w odpowiednim przedziale kwotowym.

Kolizje, w przypadku których właściciel samochodu uznawany jest za winnego, znacznie podniosą składki. Jeśli bierzesz udział w poważnych przestępstwach lub wykroczeniach drogowych, takich jak jazda pod wpływem alkoholu, może to znacznie zwiększyć twoją stawkę OC. W rzeczywistości może nawet doprowadzić do anulowania polisy przez ubezpieczyciela.

Czynnik 5: Częstotliwość poruszania się samochodem

Jeśli twój znajomy korzysta z samochodu tylko po to, by w weekend zrobić zakupy i nie przejeżdża rocznie zbyt wielu kilometrów, zazwyczaj za ubezpieczenie samochodu OC zapłaci mniej. Jeśli dojeżdżasz codziennie do pracy oddalonej o 50km od miejsca zamieszkania oznacza to, że często korzystasz z samochodu. Im więcej jeździsz, tym większe ryzyko wystąpienia kolizji, a co za tym idzie - wyższe składki ubezpieczeniowe.

Jeśli korzystasz z alternatywnych środków transportu – docierasz do pracy pieszo, rowerem lub transportem publicznym - możesz ograniczyć korzystanie z samochodu i jednocześnie zmniejszyć składki.

Czynnik 6: rodzaj ochrony

Jeśli Twój znajomy bierze minimalny limit obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i nie zdecyduje się na dodanie kolizji lub kompleksowego ubezpieczenia do pakietu ochrony, zapłaci mniej.

Jeśli twój samochód bierze udział w powodzi lub spada na niego drzewo podczas burzy, warto jest mieć kompleksowe pokrycie kosztów naprawy lub wymiany. Nie jest to jednak obowiązkowe i oznacza dodatkowe koszty posiadania ubezpieczenia samochodowego.

Czynnik 7: Dostępne rabaty

Jeśli łączysz ubezpieczenie samochodu z ubezpieczeniem domu, możesz zaoszczędzić nawet do 25%. Jeśli jesteś członkiem związku zawodowego, organizacji zawodowej lub absolwentem konkretnej uczelni, w niektórych TU również możesz uzyskać zniżkę na swoje OC.

Pamiętaj, aby zapytać ubezpieczyciela, jakie zniżki mogą być dostępne dla ciebie i skorzystać z tych, które Ci przysługują.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19912.html
Ten artykuł był czytany 497 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Michał

Gość serwisu
#43960 | 03.08.19 10:10:34Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.<br /> https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0