Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 60

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bank czy listonosz? Co wybierają seniorzy. Bank czy listonosz? Co...
Każdego miesiąca ZUS na Dolnym Śląsku wypłaca 697 106 emerytur i rent. Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z Z... »IPLA - codzienna porcja doskonałej rozrywki IPLA - codzienna porcj...
Współczesna telewizja często nie spełnia już naszych oczekiwań. Żyjemy w ciągłym biegu i chcemy otrzymywać takie treści jakich akurat sz... »Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli już oficjalnie Nowe stawki wynagrodze...
Od 2782 do 3817 zł będzie wynosić od września minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Usta... »Zajęcia gitarowe w MDK - zapisy Zajęcia gitarowe w MDK...
Z dniem 2 września 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie rozpoczyna zapisy na stałe zajęcia w ramach koła gitarowego. Oferta zajęć adresowan... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

37-letni podpalacz domu mieszkalnego został zatrzymany
Data dodania: 08 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

37-letni podpalacz domu mieszkalnego został zatrzymany

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Lubina, 37-letni sprawca podpalenia domu mieszkalnego został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W dniu 4 sierpnia 2019 r. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Rudna został podpalony budynek mieszkalny. Przebywającym w budynku ludziom udało się uciec w ostatniej chwili, przed zawaleniem się stropu. Interwencja załogi straży pożarnej zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Natychmiastowe działania funkcjonariuszy zaowocowały zatrzymaniem bezpośrednio na miejscu zdarzenia 37-letniego mieszkańca gminy Rudna. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Swoim zachowaniem spowodował straty na około 300 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, chwilę po północy w dniu 4 sierpnia br., otrzymał zgłoszenie o podpaleniu budynku mieszkalnego na terenie gminy Rudna. We wskazany region udały się patrole wydziału prewencji. Po przybyciu na miejsce straż pożarna prowadziła akcję gaśniczą. W tym czasie funkcjonariusze ustalili podejrzanego o ten czyn mężczyznę i rozpoczęli jego poszukiwania.

Po opanowaniu pożaru przez kolegów ze straży pożarnej, policjanci wraz z nimi weszli do budynku w celu sprawdzenia pomieszczeń. W piwnicy zauważono mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Okazał się nim 37 - letni mieszkaniec gminy Rudna. Został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że w czasie pożaru, bez włączonego światła segregował złom.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w przeszłości próbował już podpalić ten budynek, jednak nieskutecznie. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci zarzucili 37 - latkowi, że umyślnie uszkodził mienie poprzez podpalenie dachu i poddasza budynku mieszkalnego. W efekcie tego przestępstwa powstały straty w wysokości około 300 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Lubinie na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa i przesłuchano świadków zdarzenia. Wszystkie wykonane czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Z uwagi na to, że podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19929.html
Ten artykuł był czytany 178 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0