Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 64

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bank czy listonosz? Co wybierają seniorzy. Bank czy listonosz? Co...
Każdego miesiąca ZUS na Dolnym Śląsku wypłaca 697 106 emerytur i rent. Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z Z... »IPLA - codzienna porcja doskonałej rozrywki IPLA - codzienna porcj...
Współczesna telewizja często nie spełnia już naszych oczekiwań. Żyjemy w ciągłym biegu i chcemy otrzymywać takie treści jakich akurat sz... »Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli już oficjalnie Nowe stawki wynagrodze...
Od 2782 do 3817 zł będzie wynosić od września minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Usta... »Zajęcia gitarowe w MDK - zapisy Zajęcia gitarowe w MDK...
Z dniem 2 września 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie rozpoczyna zapisy na stałe zajęcia w ramach koła gitarowego. Oferta zajęć adresowan... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Niebezpieczny pościg na drodze S3
Data dodania: 14 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Niebezpieczny pościg na drodze S3

Policjanci z Lubina zatrzymali po pościgu 23 – letniego mieszkańca Legnicy, który na drodze S3 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie miał tablic rejestracyjnych i to zainteresowało funkcjonariuszy. Kiedy policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać 23-latka, ten gwałtownie przyśpieszył, dynamicznie zmieniał pasy ruchu, zwiększając prędkość do 200 km/h. Przy takiej prędkości zajeżdżał mundurowym drogę, chcąc uniknąć zatrzymania. Stwarzał realne zagrożenie dla innych podróżujących. Został zatrzymany przy wjeździe do miasta. Okazało się, że uciekał, bo miał wiele na sumieniu. Między innymi kierował pojazdem bez uprawnień. Stracił je za kierowanie samochodem będąc pod wpływem środków odurzających.

-Wczoraj, 13 sierpnia br., policjanci ruchu drogowego jadąc drogą S3, około godziny 8:00, zwrócili uwagę na pojazd marki Volkswagen bez tablic rejestracyjnych, którego kierowca dynamicznie zmieniał pasy ruchu, bez sygnalizowania tego manewru. Ponadto, kierowca znacząco przekraczał prędkość. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić kierującego tym samochodem i w tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając wyraźny znak do zatrzymania się. Jednak mężczyzna na widok radiowozu jeszcze bardziej przyśpieszył, nadal dynamicznie zmieniał pasy ruchu, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi- informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Kiedy policjanci zrównali się z pojazdem uciekającego 23-latka, dając znak tarczą do zatrzymania się,  ten aby uniknąć kontroli, przy prędkości około 200 km/h zajechał funkcjonariuszom drogę, zmuszając ich do gwałtownego hamowania i zmiany toru jazdy. Mężczyzna nie stosował się do żadnych zasad ruchu drogowego.

Pościg zakończył się przy wjeździe do Lubina. Za kierownicą, jak się okazało, siedział 23-letni mieszkaniec Legnicy. Szybko też wyszło na jaw dlaczego chciał uniknąć kontroli drogowej. Po pierwsze nie miał prawa jazdy. Mimo młodego wieku, stracił je kierując samochodem będąc pod wpływem środków odurzających.

Kolejnym powodem ucieczki legniczanina, jak ustalili policjanci, było nieubezpieczone auto, którym podróżował mężczyzna i brak jego rejestracji w Polsce.

 

źródło: Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19956.html
Ten artykuł był czytany 201 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0