Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 71

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
IPLA - codzienna porcja doskonałej rozrywki IPLA - codzienna porcj...
Współczesna telewizja często nie spełnia już naszych oczekiwań. Żyjemy w ciągłym biegu i chcemy otrzymywać takie treści jakich akurat sz... »Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli już oficjalnie Nowe stawki wynagrodze...
Od 2782 do 3817 zł będzie wynosić od września minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Usta... »Zajęcia gitarowe w MDK - zapisy Zajęcia gitarowe w MDK...
Z dniem 2 września 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie rozpoczyna zapisy na stałe zajęcia w ramach koła gitarowego. Oferta zajęć adresowan... »25- latek odpowie za uprawę marihuany 25- latek odpowie za u...
Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w wyniku dobrego rozpoznania rejonu służbowe... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany
Data dodania: 16 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 30 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który rozmawiał przez telefon, kierując samochodem osobowym marki Renault. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za przestępstwa jakich dopuścił się na terenie Niemiec. Zatrzymany trafił wprost do policyjnej celi, a następnie decyzją Sądu Okręgowego w Legnicy został przewieziony do aresztu śledczego.

-Policjanci z lubińskiej drogówki pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault,  który rozmawiał przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ten figuruje jako poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, wydanym przez niemieckie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, 30 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, podejrzany jest o kradzieże samochodów na terenie Niemiec - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji .

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania mężczyzna trafił wprost do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do Sądu Okręgowego w Legnicy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy, siedmiodniowy areszt na czas przygotowania ekstradycji.

Europejski nakaz aresztowania stosuje się od 2004 roku. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. E.n.a. wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego, uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19962.html
Ten artykuł był czytany 143 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0