Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 74

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bezpłatne badania mammograficzne w Osieku i Oborze Bezpłatne badania mamm...
Dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu zaprasza mieszkanki Gminy Lubin do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych.... »Wirus ptasiej gryp znów groźny Wirus ptasiej gryp znó...
W związku z aktualną sytuacją epizodyczną dotyczącą wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPA) podtypu H5N8 na terenie kraju, Powiato... »Jak to z rzeźbą LGOM-a było. Czy powinna wrócić do Lubina? Jak to z rzeźbą LGOM-a...
Od lat mieszkańcy Lubina zadają sobie pytanie co jest symbolem miasta Lubina i czy Lubin w ogóle taki symbol posiada? Kiedyś posiadał. Był... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...26.09.1945 Zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa przy ul. Odrodzenia 32, nauczanie prowadziły trzy nauczycielki. Czynna była również parafia rzymskokatolicka.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wehikuł czasu w Osieku
Data dodania: 17 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wehikuł czasu w Osieku

To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019 r. na zajęcia, podczas których będzie można przenieść się do krainy fantazji i własnych wizji świata.

LARP-y, bo o nich mowa – to swoiste wehikuły czasu, które za pomocą gier pozwalają się przemieścić w czasie i przestrzeni.
LARP to skrót z angielskiego Live Action Role Playing, czyli po polsku odgrywania ról na żywo. Zanim powstały LARPy wielu ludzi grało w RPG (angielski skrót od Role Playing Games) – po polsku gry fabularne. Jak łatwo zauważyć obie nazwy są do siebie bardzo podobne. A to dlatego, że LARPy stworzyli amatorzy RPG chcący jeszcze bardziej stać się częścią opowiadanej historii.

Grupka osób gromadzi się w jednym miejscu i czasie. Jedna lub dwie osoby przygotowują tak zwany scenariusz oraz rozpisują na kartkach opisy postaci.

W czasie LARPa każdy twój gest lub słowo jest także słowem twojej postaci.

LARPy zwykle trwają kilka godzin. Ale są też takie które trwają wiele dni. Istnieje bardzo dużo LARPów opartych na grach fabularnych, książkach, filmach, programach telewizyjnych i prawdziwych wydarzeniach historycznych. W LARPie masz szansę wcielić się w kogoś niezwykłego – elfa z Władcy Pierścieni albo pana Wołodyjowskiego z książek Sienkiewicza.

OKGL na „LARP-owanie” zaprasza w najbliższy poniedziałek. Zajęcie odbywać do piątku w godz. 10:00 do 14:00 w świetlicy w Osieku, ul Miedziana 69.

Zajęcia są tak rozplanowane, aby w każdy dzień dopisywać scenariusz do tworzonej historii, tworzyć kolejne kostiumy i rekwizyty, a w piątek nastąpi finał i podsumowanie zabawy oraz pracy dni poprzednich.

(OKGL, MG, źródło:www.polter.pl/larp)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19965.html
Ten artykuł był czytany 169 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.075 sek.Lubin 1.0