Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Weekendowe zwiedzanie Polski - Kraków Weekendowe zwiedzanie ...
Kraków na weekendowy wypad to zawsze dobry pomysł. Ilekroć odwiedzacie to miasto możecie odkrywać je na nowo i za każdym razem wyjeżdżać... »Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej Potrzebujesz porady pr...
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto... »Informacja GOPS w sprawie 500+ Informacja GOPS w spra...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie przypomina rodzicom i opiekunom dzieci obecnie pobierającym świadczenie 500+, iż zgodnie z informacją ... »Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców Nordic Walking Instruk...
Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdr... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.09.1948 Otwarcie liceum przy ul. M. Kopernika

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kiedy warto korzystać z kontenerowego wywozu gruzu?
Data dodania: 26 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kiedy warto korzystać z kontenerowego wywozu gruzu?

Remont, przebudowa czy rozbiórka – każde z nich generuje duże ilości gruzu. Warto zabezpieczyć się jeszcze przed działaniem, tak aby niechciane odpady nie stanowiły problemu. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z profesjonalnego wywozu gruzu.

Co można nazwać gruzem?

Gruz to generalnie wszelkie pozostałości po wyrobach budowlanych. Na te odpady składają się np.:

  • odpady betonowe,
  • rozkruszone posadzki,
  • pustaki i cegły,
  • elementy konstrukcyjne np. ściana gipsowa,
  • dachówki,
  • potłuczone kafelki,
  • odpady kamienia.

Dlaczego nie warto wywozić gruz na własną rękę?

Pozbywanie się gruzu na własną rękę często jest niemałym wyzwaniem. Polskie prawo zabrania wyrzucania gruzu do kontenerów na zwykłe odpady. Za niestosowanie się przepisom, grozi mandat w wysokości pięciuset złotych. Pozbywanie się nawet małej ilości odpadów może skutkować karą (koszty za naprawę śmieciarki). Nie posiadając odpowiedniego pojazdu, również można napotkać wiele problemów np. problem z załadunkiem – ze względu na niewielką ilość miejsca w aucie osobowym.

Profesjonalny wywóz gruzu – dlaczego warto?

Dzięki profesjonalnym firmom, wywóz gruzu nie jest żadnym problemem. Firmy często posiadają odpowiedni sprzęt zarówno pojazdy, jak i kontenery o różnych pojemnościach, które można wynająć na parę dni. Pozwoli to ładować gruz na bieżąco. Gdy kontener będzie zapełniony, firma zajmie się wywozem i odpowiednią utylizacją zgodną z normami dotyczącymi dbania o środowisko. Dodatkowo przedsiębiorstwa zajmą się dokumentami potwierdzającymi przejęcie odpadów, przez co nie należy martwić się o ewentualne kary wobec nielegalnego pozbycia się gruzu. W niektórych przypadkach może być wymagana jednak zgoda z urzędu na podstawienie kontenera – np. na chodniku.

Kto powinien zamówić wywóz gruzu?

Oferta wywozu gruzu kierowana jest zarówno dla firm oraz klientów prywatnych. Z usług korzystają najczęściej przedsiębiorstwa budowlane o różnych profilach – wyburzeniowych, rozbiórkowych oraz ogólnobudowlanych. Takie firmy często podpisują umowy na odbiór i wywóz gruzu z racji nieustannie powstających odpadów. W przypadku mniejszych firm, bądź osób prywatnych, warto zamówić kontener z racji tego, że do takiego pojemnika można wyrzucić również inne odpady np. drewno, meble, tkaniny czy nawet urządzenia kuchenne.

Jakie są koszty za usługę?

Oddanie gruzu do punktu zbiórki odpadów jest bezpłatne. Decydując się na samodzielny wywóz, jedynym kosztem będzie transport. W przypadku skorzystania z kompleksowej usługi, naliczane są opłaty za wynajem kontenera, transport oraz czas dzierżawy są wliczane w cenę. Koszt wynajmu uzależniony jest od wielkości kontenera – czym większy, tym więcej należy zapłacić. Cena często ustalana jest przed wykonaniem usługi – warto więc oszacować ewentualną ilość odpadów. Przy mniejszym remoncie (do 5,5m3), wynajem pojemnika może wynieść ok. 300-350 zł. Przy większej ilości gruzu będzie potrzebny kontener powyżej 7m3 – koszt to ok. 400-450 zł.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20001.html
Ten artykuł był czytany 873 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~ZamowMariana.pl

Gość serwisu
#43962 | 27.08.19 10:28:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Wynajęcie firmy wywożącej gruz i inne odpady budowlane, np.: https://zamowmariana.pl/ jest często bardziej opłacalne niż pozbycie się śmieci na własną rękę. Wiele regulaminów PSZOK zawiera ograniczenia, co do ilości, trzeba też ponieść koszty załadunku i transportu. Gra nie warta świeczki.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0