Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 78

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bezpłatne badania mammograficzne w Osieku i Oborze Bezpłatne badania mamm...
Dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu zaprasza mieszkanki Gminy Lubin do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych.... »Wirus ptasiej gryp znów groźny Wirus ptasiej gryp znó...
W związku z aktualną sytuacją epizodyczną dotyczącą wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPA) podtypu H5N8 na terenie kraju, Powiato... »Jak to z rzeźbą LGOM-a było. Czy powinna wrócić do Lubina? Jak to z rzeźbą LGOM-a...
Od lat mieszkańcy Lubina zadają sobie pytanie co jest symbolem miasta Lubina i czy Lubin w ogóle taki symbol posiada? Kiedyś posiadał. Był... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bezpieczny zakręt w Pieszkowie
Data dodania: 05 września 2019 — Kategoria: Wiadomości

Bezpieczny zakręt w Pieszkowie

Mieszkańcy Pieszkowa z nieformalnej grupy pod nazwą „ Pieszków dla bezpieczeństwa swojego i innych” wzięli udział w konkursie grantowym i wygrali pieniądze  na jego realizację w XI edycji Programu Działaj Lokalnie. Już dziś widać tego efekty. Przejezdni mogą podziwiać ogromne drzewo, którego pień jest ubrany we włóczkowe,  kolorowe rękodzieło.

Głównym celem tego programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach, poprzez różne projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aktywności społecznej i mobilizowaniu aspiracji rozwojowych.

– Nasz projekt opisujący akcję „Bezpieczny zakręt” wychodzi naprzeciw zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach, którymi codziennie poruszają się mieszkańcy naszej gminy. Został on  wysoko oceniony przez komisję konkursową, sytuując nas na IV miejscu wśród wszystkich złożonych projektów – mówi Renata Jędrak sołtys Pieszkowa. –  Na jego realizację udało nam się pozyskać pieniądze, które  przeznaczyliśmy m.in.  na zakup kolorowych włóczek, kordonków i materiałów odblaskowych, z których uczestnicy projektu – ochotnicy – tworzą kolorowe ubrania na drzewa. Ubraliśmy już jedno drzewo!

Pierwsze spotkanie, na którym dziergano ubranka odbyło się na początku sierpnia i powstały wtedy prawdziwe włóczkowe rękodzieła. Efekty można podziwiać  na drzewie w centrum wsi, przy drodze Osiek-Pieszków.

– Trzy drzewa, które ubierzemy znajdują się na łuku drogi gminnej przy wjeździe do Pieszkowa od strony Gorzelina oraz jedno drzewo w centrum Pieszkowa przy przystanku autobusowym, które jest już gotowe – mówi sołtys.-  Będą one po pierwsze piękną ozdobą okolicy, a po drugie będą zaznaczać łuk drogi w nieoświetlonym miejscu. Chcemy do tego zadania zaangażować jak największą ilość ludzi, którzy integrując się przy szyciu ubranek, będą mieli poczucie wspólnego działania na rzecz wspólnego dobra.  Wierzymy również, że akcja „Bezpieczny Zakręt” rozprzestrzeni się w przyszłości na inne, podobne miejsca naszej Gminy, czyniąc ją kolorową, oryginalną i jeszcze piękniejszą.

Kolejne spotkanie z dzierganiem ubranek zaplanowane jest na wrzesień, cała akcja zakończy się 30 października.

źródło: Gmina Lubin(RED)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20034.html
Ten artykuł był czytany 129 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0