Niedziela, 22 września 2019 r.   Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 74

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce ręczej kobiet i mężczyzn zdobyło Mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bezpieczny zakręt w Pieszkowie
Data dodania: 05 września 2019 — Kategoria: Wiadomości

Bezpieczny zakręt w Pieszkowie

Mieszkańcy Pieszkowa z nieformalnej grupy pod nazwą „ Pieszków dla bezpieczeństwa swojego i innych” wzięli udział w konkursie grantowym i wygrali pieniądze  na jego realizację w XI edycji Programu Działaj Lokalnie. Już dziś widać tego efekty. Przejezdni mogą podziwiać ogromne drzewo, którego pień jest ubrany we włóczkowe,  kolorowe rękodzieło.

Głównym celem tego programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach, poprzez różne projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aktywności społecznej i mobilizowaniu aspiracji rozwojowych.

– Nasz projekt opisujący akcję „Bezpieczny zakręt” wychodzi naprzeciw zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach, którymi codziennie poruszają się mieszkańcy naszej gminy. Został on  wysoko oceniony przez komisję konkursową, sytuując nas na IV miejscu wśród wszystkich złożonych projektów – mówi Renata Jędrak sołtys Pieszkowa. –  Na jego realizację udało nam się pozyskać pieniądze, które  przeznaczyliśmy m.in.  na zakup kolorowych włóczek, kordonków i materiałów odblaskowych, z których uczestnicy projektu – ochotnicy – tworzą kolorowe ubrania na drzewa. Ubraliśmy już jedno drzewo!

Pierwsze spotkanie, na którym dziergano ubranka odbyło się na początku sierpnia i powstały wtedy prawdziwe włóczkowe rękodzieła. Efekty można podziwiać  na drzewie w centrum wsi, przy drodze Osiek-Pieszków.

– Trzy drzewa, które ubierzemy znajdują się na łuku drogi gminnej przy wjeździe do Pieszkowa od strony Gorzelina oraz jedno drzewo w centrum Pieszkowa przy przystanku autobusowym, które jest już gotowe – mówi sołtys.-  Będą one po pierwsze piękną ozdobą okolicy, a po drugie będą zaznaczać łuk drogi w nieoświetlonym miejscu. Chcemy do tego zadania zaangażować jak największą ilość ludzi, którzy integrując się przy szyciu ubranek, będą mieli poczucie wspólnego działania na rzecz wspólnego dobra.  Wierzymy również, że akcja „Bezpieczny Zakręt” rozprzestrzeni się w przyszłości na inne, podobne miejsca naszej Gminy, czyniąc ją kolorową, oryginalną i jeszcze piękniejszą.

Kolejne spotkanie z dzierganiem ubranek zaplanowane jest na wrzesień, cała akcja zakończy się 30 października.

źródło: Gmina Lubin(RED)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20034.html
Ten artykuł był czytany 85 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0