Niedziela, 22 września 2019 r.   Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

„100 litrów krwi na 100-lecie Policji” – lubińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję
Data dodania: 06 września 2019 — Kategoria: Wiadomości

„100 litrów krwi na 100-lecie Policji” – lubińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję

Pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oddawali krew dla potrzebujących. To dar, który niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie ludzkie, zatem warto w takich zbiórkach brać udział i zachęcać swoich bliskich. Tym razem okazją do wspólnej akcji jest 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Akcja jest ogólnopolska i ma nadany numer 625, dostępny na terenie całego kraju. Jest to również okazja do zwrócenia się do ludzi zdrowych o wspieranie tak pięknej idei.

Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie  włączyli się w ogólnopolską akcję oddawania krwi. Chętni do wzięcia udziału w przedsięwzięciu cały czas zgłaszają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie. Tam po spełnieniu warunków formalnych i zdrowotnych można oddać krew pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Nr akcji to 625.

Zbiórka, na rzecz potrzebujących, potrwa do końca 2019 roku i zapewne jeszcze nie jeden z nas w ciągu tego jubileuszowego roku odda krew. Zebrana w akcji krew zasili bank krwi dla chorych i potrzebujących ze szpitali naszego regionu. Pamiętajmy, że jest to cenny dar, a dzięki takim inicjatywom możemy uratować nie jedno życie. Jest to zatem okazja do zwrócenia się do ludzi zdrowych o wspieranie tak pięknej idei.

Wśród lubińskich funkcjonariuszy jest wielu honorowych dawców krwi, którzy regularnie odwiedzają centrum krwiodawstwa. Jeden z nich, asp. Grzegorz Bury, otrzymał medal „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadany przez Ministra Zdrowia. W swoim życiu oddał już blisko 80 litrów krwi i osocza.

Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien:

- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer

  PESEL,

- powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i

  niskokalorycznego posiłku,

- powinien wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi,

- nie spożywać alkoholu min 48 godzin przed oddaniem krwi.

Oddając krew ratujesz ludzkie życie!

 

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20042.html
Ten artykuł był czytany 87 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.073 sek.Lubin 1.0