Piątek, 15 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 62

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - działania lubińskich policjantów. „Niechronieni uc...
Na terenie powiatu lubińskiego policjanci prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas ... »Mamy kolejny pomnik przyrody Mamy kolejny pomnik pr...
Ma obwód 430 cm i wysokość 26 m. Jej korona jest wyjątkowa – w fachowym nazewnictwie wieloprzewodnikowa.  Sosna z okolic Bolano... »Chcesz iść na emeryturę a twoja firma już nie istnieje? Gdzie szukać dokumentów sprzed lat? Chcesz iść na emerytur...
Wybierasz się na emeryturę lub rentę, a nie ma masz dokumentów potwierdzających, że pracowałeś przed 1999 rokiem? Zakład, w którym ... »#KGHM. Wizyta Lindy i Roberta Ollis w Polsce #KGHM. Wizyta Lindy i ...
Linda i Robert Ollis są rodzicami amerykańskiego żołnierza Michaela Ollisa, który oddał życie za polskiego kolegę. We wrześniu zostali wyr... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?..."Kielich" to najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa, wysokości 32,5 m?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci „popracują” w lubińskim oddziale ZUS-u
Data dodania: 13 września 2019 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci „popracują” w lubińskim oddziale ZUS-u

W najbliższym tygodniu lubińscy dzielnicowi i policjantka zespołu profilaktyki społecznej wraz z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lubinie, utworzą punkty konsultacyjne. Wspólne działania będą miały miejsce w siedzibie ZUS - u w Lubinie, przy ul. Drzymały 12, w dniach 16, 18 i 20 września, w godzinach 12:00 14:00. Te działania prewencyjne skierowane są przede wszystkim do osób starszych, aby zminimalizować przestępstwa dokonywane na seniorach.

Policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie realizują szereg programów z zakresu przeciwdziałania i zapobiegania problemom społecznym. Starają się w ten sposób kształtować właściwą postawę społeczności lokalnej, a w szczególności poprawić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.  

Z uwagi na powtarzające się przypadki oszustw, gdzie ofiarami przestępców są osoby starsze,  policjanci podejmują szereg działań profilaktycznych. Jednym z nich jest nawiązanie współpracy z lubińskim oddziałem ZUS –u. Mundurowi wspólnie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stworzyli punkty konsultacyjne. Przedsięwzięcie to daje możliwość bezpośredniego kontaktu z grupą seniorów, która jest mniej aktywna społecznie, a która znajduje się w grupie zagrożenia różnego rodzaju przestępczością. Taka forma dotarcia do tej grupy społecznej ma na celu zapobiegnięcie m.in. oszustw na „wnuczka”, „policjanta”, prokuratora” czy funkcjonariusza CBPŚ”.

Wszystkie osoby chętne do nawiązania bezpośredniego kontaktu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, zapraszamy do punktu konsultacyjnego Inspektoratu ZUS-u, przy ul. Drzymały 12 w Lubinie, w dniach 16,18 i 20 września, w godzinach 12:00-14:00.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20072.html
Ten artykuł był czytany 127 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0