Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
BRUKARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie MURARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie OPERATOR... »Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci „popracują” w lubińskim oddziale ZUS-u
Data dodania: 13 września 2019 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci „popracują” w lubińskim oddziale ZUS-u

W najbliższym tygodniu lubińscy dzielnicowi i policjantka zespołu profilaktyki społecznej wraz z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lubinie, utworzą punkty konsultacyjne. Wspólne działania będą miały miejsce w siedzibie ZUS - u w Lubinie, przy ul. Drzymały 12, w dniach 16, 18 i 20 września, w godzinach 12:00 14:00. Te działania prewencyjne skierowane są przede wszystkim do osób starszych, aby zminimalizować przestępstwa dokonywane na seniorach.

Policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie realizują szereg programów z zakresu przeciwdziałania i zapobiegania problemom społecznym. Starają się w ten sposób kształtować właściwą postawę społeczności lokalnej, a w szczególności poprawić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.  

Z uwagi na powtarzające się przypadki oszustw, gdzie ofiarami przestępców są osoby starsze,  policjanci podejmują szereg działań profilaktycznych. Jednym z nich jest nawiązanie współpracy z lubińskim oddziałem ZUS –u. Mundurowi wspólnie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stworzyli punkty konsultacyjne. Przedsięwzięcie to daje możliwość bezpośredniego kontaktu z grupą seniorów, która jest mniej aktywna społecznie, a która znajduje się w grupie zagrożenia różnego rodzaju przestępczością. Taka forma dotarcia do tej grupy społecznej ma na celu zapobiegnięcie m.in. oszustw na „wnuczka”, „policjanta”, prokuratora” czy funkcjonariusza CBPŚ”.

Wszystkie osoby chętne do nawiązania bezpośredniego kontaktu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, zapraszamy do punktu konsultacyjnego Inspektoratu ZUS-u, przy ul. Drzymały 12 w Lubinie, w dniach 16,18 i 20 września, w godzinach 12:00-14:00.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20072.html
Ten artykuł był czytany 198 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0