Środa, 26 luty 2020 r.   Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>Wiadomości z Lubina
Ruszają z zapisami do VII Biegu Papieskiego Ruszają z zapisami do ...
Już dziś 26 lutego o godz. 10:00 RCS w Lubinie rusza z zapisami na VII Bieg Papieski !!! W tym roku wystartujemy 18 kwietnia !!! Po raz si&oacut... »Piłsudski w Kulturze Dostępnej w kinie Helios Piłsudski w Kulturze D...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jedn... »Działania lubińskich policjantów „Trzeźwy Poranek”. Jedna osoba już straciła uprawnienia Działania lubińskich p...
Lubińscy policjanci prowadząc prewencyjne działania pn. „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochode... »Repertuar kina „Muza” w Lubinie 28.02-5.03 Repertuar kina „...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   28.02 Piątek 16:15 > Doktor Dolittle > USA / sk 18:15 > Swi... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kompetentni w branży - drugi rok w Zagłębiu Miedzianym
Data dodania: 02 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kompetentni w branży - drugi rok w Zagłębiu Miedzianym

Konferencja „Szkoła dla przemysłu 4.0” inauguruje kolejną edycję projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Honorowy patronat nad konferencją objęła Minister Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. To jedna z licznych inicjatyw skierowana do uczniów i kadry pedagogicznej szkół współpracujących z KGHM Polska Miedź S.A.

Na zaproszenie KGHM w konferencji udział wzięło wielu znamienitych przedstawicieli świata nauki i edukacji. Doktor Tomasz Rożek przybliżył zaproszonym zagadnienie sztucznej inteligencji oraz tego, jak postęp technologiczny, automatyzacja i robotyzacja procesów przełożą się na zmianę sytuacji na rynku pracy. Uczestnicy konferencji mogli odwiedzić strefy ucznia i nauczyciela. Każdy znalazł odpowiednie dla siebie treści i inspiracje.

W strefie ucznia warsztat poprowadził Michał Zawadka, mówca motywacyjny i coach, który rozmawiał z uczniami na temat znaczenia poczucia własnej wartości. Poruszył również temat przedsiębiorczości oraz efektywności w życiu młodych ludzi. Nauczyciele poznali możliwości sztucznej inteligencji w kontekście wykorzystywania jej w edukacji. Dzięki prelekcji Anny Brzosko z Instytutu Talentów Flashpoint poszukiwali drogi do osiągnięcia przez nauczyciela miana lidera znajdującego równowagę między technologią a relacjami.

Projekt „Kompetentni w branży” rozpoczął się w 2018 roku, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Uczniom daje możliwość wzięcia udziału w tematycznych prelekcjach, wizytach zawodoznawczych oraz odbycia praktycznej nauki zawodu w Oddziałach KGHM.

– Nasze stypendia naukowe cieszą się niezwykłym powodzeniem - mówi Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelny ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. – Tylko w roku szkolnym 2018/2019 wydaliśmy na ten cel niemal 140 tys. złotych. Myślę, że dla młodych ludzi to solidne kieszonkowe i doskonała motywacja do osiągania jak najlepszych wyników w nauce – dodaje.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 KGHM Polska Miedź S.A. obejmuje patronatem ponad 1600 uczniów, którzy kształcą się w technikach i szkołach branżowych. Wśród promowanych zawodów znajdują się: elektrycy, mechanicy, mechatronicy, górnicy i technicy przemysłu metalurgicznego. Nową placówką, z którą nawiązano współpracę jest Zespół Szkół w Chocianowie kształcący w zawodzie mechatronika. Tylko w tej szkoły pod patronatem KGHM znajduje się 200 uczniów.

– Ostatni rok był przełomowy w obszarze kształcenia zawodowego w naszym regionie. Udało nam się wpisać na listę nowe zawody technika i górnika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny. Współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach wspólnych projektów nadaje naszemu zaangażowaniu wymiar strategiczny i stwarza stabilne ramy. Jesteśmy największym pracodawcą regionu i chcemy tak wpływać na edukacje, by mieć doskonałych specjalistów, którzy będą zadowoleni z pracy w Polskiej Miedzi – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM.

– Ministerstwu Edukacji Narodowej bardzo dobrze współpracuje się z KGHM, który pod naszym patronatem realizuje programy kształcenia branżowego. Przewidujemy, że w przemyśle energetycznym i wydobywczym za chwilę będzie dwupokoleniowa pokoleniowa luka kompetencyjna. Cieszę się, że KGHM angażuje się w kształcenie zawodowe. Nie tylko finansuje i funduje stypendia, ale też promuje kształcenie branżowe. Mam okazję uczestniczyć z przedstawicielami KGHM w wielu panelach dyskusyjnych i pokazywać jak bardzo efektywna i dobra może być współpraca MEN razem z pracodawcami. I dzisiaj, ta konferencja jest tego przykładem – mówi Minister Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20137.html
Ten artykuł był czytany 227 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0