Środa, 16 pazdziernika 2019 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Miedziowi wygrywają z Legią Miedziowi wygrywają z ...
W V kolejce 1 Polskiej Ligi Rugby, Miedziowi pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 52-12. Cenne zwycięstwo umocniło drużynę na czwartym miejscu w ... » "Pieszy kontra pojazd"...
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą dzisiaj działania pn. „Pieszy kontra pojazd&rdquo... »Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej dla rolników Premie na rozpoczęcie ...
Do 29 października br. rolnicy, którzy chcą założyć biznes na wsi, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o ... »Lubin. Gaja od Górników i Przyjaciele Lubin. Gaja od Górnikó...
17 października, o 15.00 lokalna społeczność, w tym m.in. górnicy włączają się do akcji promującej zbiórkę na rzecz 8- letniej Gai,... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...28.07.1993 Powstanie Telewizji Regionalnej Województwa Legnickiego w Lubinie

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kompetentni w branży - drugi rok w Zagłębiu Miedzianym
Data dodania: 02 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kompetentni w branży - drugi rok w Zagłębiu Miedzianym

Konferencja „Szkoła dla przemysłu 4.0” inauguruje kolejną edycję projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Honorowy patronat nad konferencją objęła Minister Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. To jedna z licznych inicjatyw skierowana do uczniów i kadry pedagogicznej szkół współpracujących z KGHM Polska Miedź S.A.

Na zaproszenie KGHM w konferencji udział wzięło wielu znamienitych przedstawicieli świata nauki i edukacji. Doktor Tomasz Rożek przybliżył zaproszonym zagadnienie sztucznej inteligencji oraz tego, jak postęp technologiczny, automatyzacja i robotyzacja procesów przełożą się na zmianę sytuacji na rynku pracy. Uczestnicy konferencji mogli odwiedzić strefy ucznia i nauczyciela. Każdy znalazł odpowiednie dla siebie treści i inspiracje.

W strefie ucznia warsztat poprowadził Michał Zawadka, mówca motywacyjny i coach, który rozmawiał z uczniami na temat znaczenia poczucia własnej wartości. Poruszył również temat przedsiębiorczości oraz efektywności w życiu młodych ludzi. Nauczyciele poznali możliwości sztucznej inteligencji w kontekście wykorzystywania jej w edukacji. Dzięki prelekcji Anny Brzosko z Instytutu Talentów Flashpoint poszukiwali drogi do osiągnięcia przez nauczyciela miana lidera znajdującego równowagę między technologią a relacjami.

Projekt „Kompetentni w branży” rozpoczął się w 2018 roku, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Uczniom daje możliwość wzięcia udziału w tematycznych prelekcjach, wizytach zawodoznawczych oraz odbycia praktycznej nauki zawodu w Oddziałach KGHM.

– Nasze stypendia naukowe cieszą się niezwykłym powodzeniem - mówi Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelny ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. – Tylko w roku szkolnym 2018/2019 wydaliśmy na ten cel niemal 140 tys. złotych. Myślę, że dla młodych ludzi to solidne kieszonkowe i doskonała motywacja do osiągania jak najlepszych wyników w nauce – dodaje.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 KGHM Polska Miedź S.A. obejmuje patronatem ponad 1600 uczniów, którzy kształcą się w technikach i szkołach branżowych. Wśród promowanych zawodów znajdują się: elektrycy, mechanicy, mechatronicy, górnicy i technicy przemysłu metalurgicznego. Nową placówką, z którą nawiązano współpracę jest Zespół Szkół w Chocianowie kształcący w zawodzie mechatronika. Tylko w tej szkoły pod patronatem KGHM znajduje się 200 uczniów.

– Ostatni rok był przełomowy w obszarze kształcenia zawodowego w naszym regionie. Udało nam się wpisać na listę nowe zawody technika i górnika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny. Współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach wspólnych projektów nadaje naszemu zaangażowaniu wymiar strategiczny i stwarza stabilne ramy. Jesteśmy największym pracodawcą regionu i chcemy tak wpływać na edukacje, by mieć doskonałych specjalistów, którzy będą zadowoleni z pracy w Polskiej Miedzi – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM.

– Ministerstwu Edukacji Narodowej bardzo dobrze współpracuje się z KGHM, który pod naszym patronatem realizuje programy kształcenia branżowego. Przewidujemy, że w przemyśle energetycznym i wydobywczym za chwilę będzie dwupokoleniowa pokoleniowa luka kompetencyjna. Cieszę się, że KGHM angażuje się w kształcenie zawodowe. Nie tylko finansuje i funduje stypendia, ale też promuje kształcenie branżowe. Mam okazję uczestniczyć z przedstawicielami KGHM w wielu panelach dyskusyjnych i pokazywać jak bardzo efektywna i dobra może być współpraca MEN razem z pracodawcami. I dzisiaj, ta konferencja jest tego przykładem – mówi Minister Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20137.html
Ten artykuł był czytany 185 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0