Środa, 08 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
ZUS nie prowadzi egzekucji wobec osób zwolnionych ze składek ZUS nie prowadzi egzek...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którz... »Pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny Pięciu Dolnoślązaków w...
Do 7 kwietnia tylko pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny. O zasiłek opiekuńczy za ... »Wsparcie dla rolników wynikające z tarczy antykryzysowej Wsparcie dla rolników ...
Tarcza antykryzysowa zawiera szereg możliwości, z których mogą skorzystać rolnicy w czasie pandemii. Rząd opublikował kompleksowe inform... »Policjanci egzekwują przestrzeganie nowych zasad w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci egzekwują p...
Lubińscy policjanci w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania na ulicach miast i miejscowości w naszym powiecie. L... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kompetentni w branży - drugi rok w Zagłębiu Miedzianym
Data dodania: 02 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Kompetentni w branży - drugi rok w Zagłębiu Miedzianym

Konferencja „Szkoła dla przemysłu 4.0” inauguruje kolejną edycję projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Honorowy patronat nad konferencją objęła Minister Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. To jedna z licznych inicjatyw skierowana do uczniów i kadry pedagogicznej szkół współpracujących z KGHM Polska Miedź S.A.

Na zaproszenie KGHM w konferencji udział wzięło wielu znamienitych przedstawicieli świata nauki i edukacji. Doktor Tomasz Rożek przybliżył zaproszonym zagadnienie sztucznej inteligencji oraz tego, jak postęp technologiczny, automatyzacja i robotyzacja procesów przełożą się na zmianę sytuacji na rynku pracy. Uczestnicy konferencji mogli odwiedzić strefy ucznia i nauczyciela. Każdy znalazł odpowiednie dla siebie treści i inspiracje.

W strefie ucznia warsztat poprowadził Michał Zawadka, mówca motywacyjny i coach, który rozmawiał z uczniami na temat znaczenia poczucia własnej wartości. Poruszył również temat przedsiębiorczości oraz efektywności w życiu młodych ludzi. Nauczyciele poznali możliwości sztucznej inteligencji w kontekście wykorzystywania jej w edukacji. Dzięki prelekcji Anny Brzosko z Instytutu Talentów Flashpoint poszukiwali drogi do osiągnięcia przez nauczyciela miana lidera znajdującego równowagę między technologią a relacjami.

Projekt „Kompetentni w branży” rozpoczął się w 2018 roku, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Uczniom daje możliwość wzięcia udziału w tematycznych prelekcjach, wizytach zawodoznawczych oraz odbycia praktycznej nauki zawodu w Oddziałach KGHM.

– Nasze stypendia naukowe cieszą się niezwykłym powodzeniem - mówi Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelny ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. – Tylko w roku szkolnym 2018/2019 wydaliśmy na ten cel niemal 140 tys. złotych. Myślę, że dla młodych ludzi to solidne kieszonkowe i doskonała motywacja do osiągania jak najlepszych wyników w nauce – dodaje.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 KGHM Polska Miedź S.A. obejmuje patronatem ponad 1600 uczniów, którzy kształcą się w technikach i szkołach branżowych. Wśród promowanych zawodów znajdują się: elektrycy, mechanicy, mechatronicy, górnicy i technicy przemysłu metalurgicznego. Nową placówką, z którą nawiązano współpracę jest Zespół Szkół w Chocianowie kształcący w zawodzie mechatronika. Tylko w tej szkoły pod patronatem KGHM znajduje się 200 uczniów.

– Ostatni rok był przełomowy w obszarze kształcenia zawodowego w naszym regionie. Udało nam się wpisać na listę nowe zawody technika i górnika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny. Współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach wspólnych projektów nadaje naszemu zaangażowaniu wymiar strategiczny i stwarza stabilne ramy. Jesteśmy największym pracodawcą regionu i chcemy tak wpływać na edukacje, by mieć doskonałych specjalistów, którzy będą zadowoleni z pracy w Polskiej Miedzi – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM.

– Ministerstwu Edukacji Narodowej bardzo dobrze współpracuje się z KGHM, który pod naszym patronatem realizuje programy kształcenia branżowego. Przewidujemy, że w przemyśle energetycznym i wydobywczym za chwilę będzie dwupokoleniowa pokoleniowa luka kompetencyjna. Cieszę się, że KGHM angażuje się w kształcenie zawodowe. Nie tylko finansuje i funduje stypendia, ale też promuje kształcenie branżowe. Mam okazję uczestniczyć z przedstawicielami KGHM w wielu panelach dyskusyjnych i pokazywać jak bardzo efektywna i dobra może być współpraca MEN razem z pracodawcami. I dzisiaj, ta konferencja jest tego przykładem – mówi Minister Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20137.html
Ten artykuł był czytany 238 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.200 sek.Lubin 1.0