Środa, 16 pazdziernika 2019 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Miedziowi wygrywają z Legią Miedziowi wygrywają z ...
W V kolejce 1 Polskiej Ligi Rugby, Miedziowi pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 52-12. Cenne zwycięstwo umocniło drużynę na czwartym miejscu w ... » "Pieszy kontra pojazd"...
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą dzisiaj działania pn. „Pieszy kontra pojazd&rdquo... »Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej dla rolników Premie na rozpoczęcie ...
Do 29 października br. rolnicy, którzy chcą założyć biznes na wsi, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o ... »Lubin. Gaja od Górników i Przyjaciele Lubin. Gaja od Górnikó...
17 października, o 15.00 lokalna społeczność, w tym m.in. górnicy włączają się do akcji promującej zbiórkę na rzecz 8- letniej Gai,... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.07.1994 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Tadeusz Maćkała a wiceprezydentami Dariusz Milka i Mirosław Gojdź

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności
Data dodania: 02 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności

7 października 2019 r. w Centrum Kultury Muza w Lubinie, o godzinie 13:00, Powiat Lubiński wraz z Instytutem Pamięci Narodowej organizuje uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności. Wyróżnienia otrzyma dwadzieścia osób, wśród nich pośmiertnie odznaczeni zostaną: Michał Adamowicz, Mieczysław Poźniak i Andrzej Trajkowski – ofiary Zbrodni Lubińskiej.

Krzyż Wolności i Solidarności nadawany jest przez Prezydenta RP, na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej, za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w PRL.

Dla gości przybyłych na uroczystość organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci emisji filmu „Rykoszety”, opowiadającego o tragicznych wydarzeniach Zbrodni Lubińskiej, do oglądania którego zaproszą sami twórcy.

W tym samym dniu, z inicjatywy Starosty Lubińskiego Adama Myrdy, o godzinie 14:00 na Dużej Sali w Centrum Kultury „Muza” film zostanie bezpłatnie wyświetlony dla mieszkańców  Powiatu Lubińskiego.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20140.html
Ten artykuł był czytany 193 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0