Środa, 16 pazdziernika 2019 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 73

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Miedziowi wygrywają z Legią Miedziowi wygrywają z ...
W V kolejce 1 Polskiej Ligi Rugby, Miedziowi pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 52-12. Cenne zwycięstwo umocniło drużynę na czwartym miejscu w ... » "Pieszy kontra pojazd"...
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą dzisiaj działania pn. „Pieszy kontra pojazd&rdquo... »Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej dla rolników Premie na rozpoczęcie ...
Do 29 października br. rolnicy, którzy chcą założyć biznes na wsi, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o ... »Lubin. Gaja od Górników i Przyjaciele Lubin. Gaja od Górnikó...
17 października, o 15.00 lokalna społeczność, w tym m.in. górnicy włączają się do akcji promującej zbiórkę na rzecz 8- letniej Gai,... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM przekaże 300 tys. zł na wsparcie zdrowia mieszkańców Legnicy
Data dodania: 04 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

KGHM przekaże 300 tys. zł na wsparcie zdrowia mieszkańców Legnicy

Wiceprezes Zarządu ds. produkcji KGHM Radosław Stach i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski w obecności ministra Adama Lipińskiego podpisali umowę przekazania darowizny dla Gminy Miejskiej Legnica. Miedziowa spółka przekaże 300 tys. zł na wsparcie programów promocji zdrowego stylu życia i aktywności społecznej.

Przekazane środki finansowe obejmują działania realizowane jeszcze w 2019 roku. Wśród wspieranych przedsięwzięć znajdują się programy profilaktyki zdrowia i aktywnego stylu życia, m.in. kampania „Zdrowie to u nas rodzinne”, kampania społeczno-edukacyjna skierowana do rodzin zamieszkałych na terenie Legnicy „Uzależnieni od pomagania” oraz kampania edukacyjno-społeczna skierowana do legnickich szkół i organizacji pozarządowych na terenie Legnicy angażująca miejskich wolontariuszy.

KGHM Polska Miedź S.A. jest liderem polskiej gospodarki przyczyniającym się do rozwoju miast i gmin. Od lat prowadzi aktywny dialog ze swoimi interesariuszami i społecznością lokalną, szczególnie dużo uwagi poświęcając zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

– Jesteśmy w regionie największym i najważniejszym pracodawcą. Wsparcie dla mieszkańców gmin postrzegamy jako nasze zobowiązanie i inwestycję, bo rozumiemy, że przyszłość budujemy z ludźmi – naszymi pracownikami, ich rodzinami i sąsiadami. Szanujemy potrzeby i zaangażowanie partnerów dialogu społecznego i chcemy wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedział Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji KGHM, Radosław Stach.

Zarząd KGHM prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dbając o stabilność i efektywność firmy. Polska Miedź współpracuje z okolicznymi gminami między innymi przy strategiach ich rozwoju, zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera lokalnych sportowców poprzez sponsoring i program „Miedziane Rywalizacje” oraz wspomaga samorządy lokalne poprzez płacenie podatków. Tylko w minionym roku do jednostek samorządu terytorialnego trafiło ponad 550 mln zł z tytułu należnych podatków i opłat.

Mieszkańcy Legnicy otrzymują wsparcie także poprzez działanie Fundacji KGHM Polska Miedź, w tym roku do jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych działających na terenie Legnicy trafił ponad milion złotych. Fundacja KGHM Polska Miedź dofinansowała m.in. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym i zrefundowała część kosztów poniesionych w związku z zakupem mammografu cyfrowego do Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności oraz dofinansowała zakup bezpiecznego zabawowego sprzętu na plac zabaw dla dzieci w Przedszkolu nr 4.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20148.html
Ten artykuł był czytany 193 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0