Niedziela, 27 września 2020 r.   Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Harcerze z woj. dolnośląskiego przystąpili do kampanii „Dumni z Polski” Harcerze z woj. dolnoś...
Pandemia mocno skomplikowała działalność ZHP, a w wielu wypadkach praktycznie ją zawiesiła. Nowy rok harcerski jednak właśnie się rozpoczyna &nda... »Obwieszczenie o licytacjach komorniczych Obwieszczenie o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 25 września 2020 Kategoria: grunty 1. grunt, lokalizacja: Syców. cena wywoławcza: 134205,75, zobacz obwie... »Szczęśliwy finał poszukiwań mieszkańca Lubina Szczęśliwy finał poszu...
Poszukiwania mieszkańca Lubina zostały zakończone. Policjanci zauważyli mężczyznę na jednym z legnickich osiedli Kopernik. Zaginiony opuś... »Obwieszczenia o licytacjach komorniczych Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 24 września 2020 Kategoria: grunty 1. Nieruchomość gruntowa niezabudowana, lokalizacja: Długołęka. cena wywoławc... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

„Bezpieczny Senior” – III edycja w Bibliotece w Niemstowie
Data dodania: 06 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

„Bezpieczny Senior” – III edycja w Bibliotece w Niemstowie

Jak uchronić przed oszustami, którzy korzystają z tak zwanej metody „na wnuczka”, próbują sprzedać drogi kredyt czy używają tożsamości innych osób, by wyłudzić od nas pieniądze? To tylko niektóre tematy spotkania, zorganizowanego 1 października 2019 r. w Ogólnopolskim Dniu Seniora w Bibliotece w Niemstowie.

Młodszy aspirant Anna Szajbler z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zwróciła uwagę słuchaczy na oszustów, metody ich działania: te znane, np. „na wnuczka” i inne związane z kontaktem z obcymi – osobiście bądź przez telefon. Uczestnicy otrzymali od policjantki kamizelki odblaskowe bądź czapki, które mają poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się po zmroku. Policjantka podkreśliła, że takie spotkania mają ogromną wartość, ponieważ seniorzy są coraz bardziej świadomi, czujni i ostrożni.

Mł. brygadier Marek Maślej z Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie przedstawił zagrożenia związane z rozpoczętym właśnie sezonem grzewczym. Strażak mówił o kominach: przeglądach, obowiązku czyszczenia, przepisach oraz środkach bezpieczeństwa. Wyjaśnił zasady dotyczące sposobu przechowywania opału i butli gazowych w gospodarstwach domowych. Zwrócił uwagę na śmiertelne zagrożenie jakim jest czad. Wyjaśnił w jaki sposób zabezpieczać swoje domy przed tym „cichym zabójcą”. Strażak odpowiadał na pytania, w tym na temat związany z wypalaniem odpadów roślinnych: liści, gałęzi, itp.

Joanna Bogdziewicz – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie opowiedziała o sposobie kontaktowania się z podopiecznymi – w jaki sposób sprawdzać tożsamość osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Pracownica GOPS-u zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia związane z udostępnianiem danych – nie tylko pokazując dowód osobisty, ale różnego rodzaju dokumenty zawierające dane osobowe.

Sylwia Łucka i Grzegorz Raduchowski – pracownicy Banku Santander w Lubinie podzieli się swoimi doświadczeniami w pracy opowiadając o różnych działaniach oszustów. Pracownicy banku zwrócili uwagę na rodzaje pełnomocnictw, na sposoby zabezpieczania bankowości internetowej, nowe formy płatności – BLIK, bankowe systemy bezpieczeństwa. Goście zasygnalizowali konieczność zachowania ostrożności podczas korzystania z bankomatów.

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu podzieli się swoimi doświadczeniami, a także chętnie zadawali pytania gościom. Podczas dyskusji pojawił się temat pokazów i zakupów oraz „prezentów” i związanych z nimi umowami.

W miłej atmosferze, przy kawie i cieście (ufundowanym przez sołtysa Niemstowa) seniorzy i goście wzięli udział w bardzo interesującym, pouczającym oraz owocnym spotkaniu w Bibliotece w Niemstowie.

(oprac. GBP) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20152.html
Ten artykuł był czytany 266 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.085 sek.Lubin 1.0