Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 66

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Kolejny wyeliminowany pijany kierowca. Miał w swoim organizmie blisko 3 promile. Kolejny wyeliminowany ...
Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Podczas kontroli funk... »Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci w ramach pr...
Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby d... »Lubin. Radny pod wpływem? Lubin. Radny pod wpływ...
W poniedziałek (11.11) lubińska policja zatrzymała na terenie Gminy Lubin 44-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu.... »MCZ w Lubinie bezpiecznym szpitalem przyszłości MCZ w Lubinie bezpiecz...
Miedziowe Centrum Zdrowia w 2017 roku zajęło 8 miejsce w rankingu ogólnokrajowym oraz drugie miejsce w woj. dolnośląskim. Placówkę&... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 14 pomogły starszemu panu
Data dodania: 11 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 14 pomogły starszemu panu

Dwie 11-latki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie, pomogły starszemu panu.  Otrzymały podziękowania od Pani Komendant przy całej klasie

Dziewczynki, jadąc autobusem miejskim, jako jedyne wśród pasażerów, zainteresowały się starszym panem, który był zziębnięty i wyglądał na schorowanego. Dzięki pomocy udzielonej mu przez uczennice, 70 – latek został przejęty przez patrol policji, a następnie przewieziony bezpiecznie do domu. Okazało się, że rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Komendant Powiatowy Policji w Lubinie podinsp. dr Joanna Cichla, odwiedziła dziewczynki w szkole.

W Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Lubinie podinsp. dr Joanna Cichla, pogratulowała wzorowej i godnej naśladowania postawy dwóm uczennicom klasy VIe. Pani Komendant pogratulowała Karolinie Śliwińskiej i Oliwii Zając przy całej klasie, godnej naśladowania postawy oraz przekazała drobne upominki.

Dziewczynki w minionym tygodniu, jadąc autobusem miejskim, jako jedyne wśród pasażerów, zainteresowały się starszym panem, który trząsł się z zimna, miał ściągnięte buty i wyglądał na schorowanego. Karolina i Oliwia podeszły do niego, zapytały czy potrzebuje pomocy. 70- latek poprosił dziewczynki, by zadzwoniły na podany przez niego numer do żony. Po tym telefonie okazało się, że starszy pan ma zaniki pamięci, a rodzina zgłosiła już jego zaginięcie.

Na prośbę żony mężczyzny, uczennice zadzwoniły do oficera dyżurnego lubińskiej policji, z którym cały czas były na łączności, do czasu aż patrol prewencji zlokalizował autobus. Policjanci odwieźli 70-latka do miejsca zamieszkania.

Podczas spotkania w klasie, szefowa lubińskich policjantów pochwaliła godną naśladowania postawę i pomoc udzieloną starszej osobie. Podkreśliła, że bez zaangażowania 11-latek, zdrowie, a nawet życie oddalonego o kilkanaście kilometrów od swojego domu mężczyzny, mogło być poważnie zagrożone.

Wręczając dyplomy i drobne upominki, Pani Komendant wyraziła nadzieję, że taka postawa, jaką wykazały Karolina i Oliwia, będzie dla wszystkich wzorem do naśladowania.

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20178.html
Ten artykuł był czytany 199 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0