Wtorek, 02 czerwca 2020 r.   Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty Konkurs fotograficzny ...
Ponad czterdzieści zdjęć wpłynęło na konkurs fotograficzny „Zostaję w domu, nie nudzę”. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgr... »Dwie nietrzeźwe kierujące. Jedna z nich wpadła, bo jechała za szybko. Dwie nietrzeźwe kieruj...
Mieszkanka Lubina w wieku 36 lat, kierując samochodem osobowym marki Audi, jechała za szybko, więc została zatrzymana przez policjant&oac... »Koniec roku szkolnego: Jak będzie wyglądało rozdanie świadectw? Koniec roku szkolnego:...
O formie i terminie wydania uczniom świadectwa zdecyduje dyrektor szkoły. Może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym, może wyzna... »Najbliższe wakacje spędźmy w Polsce Najbliższe wakacje spę...
Mamy nadzieję, że najbliższe wakacje przyniosą polskiej branży turystycznej trochę oddechu – powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mo... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?..."Kielich" to najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa, wysokości 32,5 m?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Odkryj nowości w Kampanii Kolejowe ABC!
Data dodania: 31 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Odkryj nowości w Kampanii Kolejowe ABC!

Tej jesieni Urząd Transportu Kolejowego przygotował dla dzieci wiele niespodzianek w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Już 9 listopada rusza nowy program telewizyjny w TVP ABC – „Twoja Kolej”. To edukacyjna przygoda dla młodych widzów. Główni bohaterowie programu, rodzeństwo Pola i Krzyś, opowiedzą m.in. o zasadach świadomego i bezpiecznego podróżowania pociągiem. W kolejnych odcinkach programu wystąpi także nosorożec Rogatek.

„Twoja Kolej” to nowoczesny program dla dzieci, w którym  będą zawarte wątki edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Jego formuła to połączenie animacji i gry aktorskiej. Dodatkowo na widzów  czekają pytania i interaktywne zadania do wykonania przed telewizorem. Dzieci biorące udział w tej edukacyjnej przygodzie z pewnością na długo zapamiętają najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa kolejowego.

Najmłodsi mogą uczyć się bezpieczeństwa również dzięki emitowanym od września na antenie MiniMini+ odcinkom programu „Myszka w Paski i podróże koleją”. Tytułowa bohaterka, Myszka w  Paski, w każdym odcinku zapoznaje dzieci z tematyką podróżowania pociągiem. Opowiada o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych, na dworcu, czy w pociągu.

Kampania Kolejowe ABC zainteresuje też starsze dzieci. Mogą one wziąć udział w Akcji Mural – konkursie dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych na najlepszą pracę plastyczną prezentującą zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana przez profesjonalnych muralowców na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie jako wielkoformatowy mural.

Na zwycięzców konkursu czeka wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę i 20 000 zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń w placówce szkolnej. Nagrody dla 5 wyróżnionych drużyn to po 5000 zł na odmalowanie jednego pomieszczenia w szkole, do której uczęszczają autorzy wyróżnionych prac. O Akcji Mural i ważnych zasadach związanych z podróżowaniem koleją opowiadają popularni vlogerzy: Euzebiusz z „Zabawy Mistrzów”, Pusheen Girl, Mateusz Ciawłowski i zespół My3. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie http://www.kolejoweabc.pl/akcjamural/

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Słowa kluczowe: lubin kolejowe ABC
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20251.html
Ten artykuł był czytany 304 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.056 sek.Lubin 1.0