Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 51

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Kolejny wyeliminowany pijany kierowca. Miał w swoim organizmie blisko 3 promile. Kolejny wyeliminowany ...
Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Podczas kontroli funk... »Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci w ramach pr...
Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby d... »Lubin. Radny pod wpływem? Lubin. Radny pod wpływ...
W poniedziałek (11.11) lubińska policja zatrzymała na terenie Gminy Lubin 44-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu.... »MCZ w Lubinie bezpiecznym szpitalem przyszłości MCZ w Lubinie bezpiecz...
Miedziowe Centrum Zdrowia w 2017 roku zajęło 8 miejsce w rankingu ogólnokrajowym oraz drugie miejsce w woj. dolnośląskim. Placówkę&... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Odkryj nowości w Kampanii Kolejowe ABC!
Data dodania: 31 października 2019 — Kategoria: Wiadomości

Odkryj nowości w Kampanii Kolejowe ABC!

Tej jesieni Urząd Transportu Kolejowego przygotował dla dzieci wiele niespodzianek w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Już 9 listopada rusza nowy program telewizyjny w TVP ABC – „Twoja Kolej”. To edukacyjna przygoda dla młodych widzów. Główni bohaterowie programu, rodzeństwo Pola i Krzyś, opowiedzą m.in. o zasadach świadomego i bezpiecznego podróżowania pociągiem. W kolejnych odcinkach programu wystąpi także nosorożec Rogatek.

„Twoja Kolej” to nowoczesny program dla dzieci, w którym  będą zawarte wątki edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Jego formuła to połączenie animacji i gry aktorskiej. Dodatkowo na widzów  czekają pytania i interaktywne zadania do wykonania przed telewizorem. Dzieci biorące udział w tej edukacyjnej przygodzie z pewnością na długo zapamiętają najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa kolejowego.

Najmłodsi mogą uczyć się bezpieczeństwa również dzięki emitowanym od września na antenie MiniMini+ odcinkom programu „Myszka w Paski i podróże koleją”. Tytułowa bohaterka, Myszka w  Paski, w każdym odcinku zapoznaje dzieci z tematyką podróżowania pociągiem. Opowiada o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych, na dworcu, czy w pociągu.

Kampania Kolejowe ABC zainteresuje też starsze dzieci. Mogą one wziąć udział w Akcji Mural – konkursie dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych na najlepszą pracę plastyczną prezentującą zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana przez profesjonalnych muralowców na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie jako wielkoformatowy mural.

Na zwycięzców konkursu czeka wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę i 20 000 zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń w placówce szkolnej. Nagrody dla 5 wyróżnionych drużyn to po 5000 zł na odmalowanie jednego pomieszczenia w szkole, do której uczęszczają autorzy wyróżnionych prac. O Akcji Mural i ważnych zasadach związanych z podróżowaniem koleją opowiadają popularni vlogerzy: Euzebiusz z „Zabawy Mistrzów”, Pusheen Girl, Mateusz Ciawłowski i zespół My3. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie http://www.kolejoweabc.pl/akcjamural/

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Słowa kluczowe: lubin kolejowe ABC
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20251.html
Ten artykuł był czytany 206 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0