Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 55

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Kolejny wyeliminowany pijany kierowca. Miał w swoim organizmie blisko 3 promile. Kolejny wyeliminowany ...
Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Podczas kontroli funk... »Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci w ramach pr...
Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby d... »Lubin. Radny pod wpływem? Lubin. Radny pod wpływ...
W poniedziałek (11.11) lubińska policja zatrzymała na terenie Gminy Lubin 44-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu.... »MCZ w Lubinie bezpiecznym szpitalem przyszłości MCZ w Lubinie bezpiecz...
Miedziowe Centrum Zdrowia w 2017 roku zajęło 8 miejsce w rankingu ogólnokrajowym oraz drugie miejsce w woj. dolnośląskim. Placówkę&... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02-08.09.1999 Podpisanie z miastami Böblingen, Hof, powiatem Rhain-Lahn listów intencyjnych dotyczących przyszłego partnerstwa

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz 2019” w powiecie lubińskim.
Data dodania: 05 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz 2019” w powiecie lubińskim.

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019". W działaniach na terenie powiatu lubińskiego jak co roku brali udział policjanci z lubińskiej komendy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Byli tam, gdzie ich obecność była najbardziej potrzebna. W ciągu kilkudniowej akcji, trwającej od 31 października do 3 listopada, policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 11 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci w trakcie działań zatrzymali 7 praw jazdy - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Podczas policyjnej akcji  Znicz 2019", policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż i odwiedzających groby najbliższych. W trakcie działań funkcjonariusze odnotowali 11 niegroźnych kolizji drogowych, zatrzymali 7 praw jazdy. Mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i jednego kierującego znajdującego się pod wpływem środków odurzających oraz jednego kierującego, który zdecydował się na jazdę swoim samochodem, mimo cofniętych uprawnień.   Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które w rażący sposób naruszały przepisy ruchu drogowego, a także pomagali kierującym przy parkowaniu samochodów w okolicach cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych, czy tez udzielali informacji kierującym.

W ręce lubińskich policjantów wpadły osoby, które w sposób skrajnie nieodpowiedzialny stworzyły zagrożenie dla innych uczestników dróg. W dniu 1 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 20-latka z powiatu legnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

Kolejnym zatrzymanym, lekceważącym prawo i życie innych osób, był 36-latek, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu mając w organizmie blisko 3 promile. Obaj mężczyźni  trafili do policyjnej celi.

W dniu 2 listopada policjanci zatrzymali kierowcę renault, 63-letniego mieszkańca Legnicy, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dnia 3 listopada br., funkcjonariusze z lubińskiej komendy wyeliminowali z drogi kolejne 2 skrajnie nieodpowiedzialne osoby. Pierwsza z nich to 19-letnia kobieta, mieszkanka powiatu lubińskiego, która kierowała samochodem osobowym marki Chevrolet. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 19-latki wykazało 1,2 promila. Jak ustalili mundurowi, kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł 44-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Opel. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie tego mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila.

Wszystkie zatrzymane przez mundurowych osoby czeka teraz odpowiedzialność karna za czyny, których się dopuścili. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

 KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20267.html
Ten artykuł był czytany 159 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0