Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 53

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Kolejny wyeliminowany pijany kierowca. Miał w swoim organizmie blisko 3 promile. Kolejny wyeliminowany ...
Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Podczas kontroli funk... »Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci w ramach pr...
Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby d... »Lubin. Radny pod wpływem? Lubin. Radny pod wpływ...
W poniedziałek (11.11) lubińska policja zatrzymała na terenie Gminy Lubin 44-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu.... »MCZ w Lubinie bezpiecznym szpitalem przyszłości MCZ w Lubinie bezpiecz...
Miedziowe Centrum Zdrowia w 2017 roku zajęło 8 miejsce w rankingu ogólnokrajowym oraz drugie miejsce w woj. dolnośląskim. Placówkę&... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl


silesianseo.pll

Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak zrobić schody drewniane na betonie
Data dodania: 09 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jak zrobić schody drewniane na betonie

Wiele osób często zastanawia się, czym najlepiej obłożyć schody. Spośród materiałów do wykończenia schodów zdecydowanie najpopularniejsze jest drewno. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, w jak sposób wykonać montaż drewniany stopnic na surowym betonie. Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Odpowiednie zaplanowanie schodów

Betonowe schody pełnią niezwykle ważną funkcję podczas budowy domu. To dzięki ich wytrzymałości jesteśmy w stanie przenosić ciężkie materiały i maszyny na wyższą kondygnację naszego budynku. Jednakże, ich surowość i chłód mogą być dość przytłaczające.

(Sprawdź propozycję schodów - https://domar.pl/kategorie/schody/)

Idealnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zastosowanie drewnianych stopnic, które nadadzą naszym schodom nowego życia. Montaż stopnic jest niezwykle prosty, jednakże wiąże się z nim kilka kwestii technicznych, bez których jest on niemożliwy. Wyboru drewnianych schodków do wykończenia powinniśmy dokonać już na etapie projektowania. Pozwoli to uniknąć różnic w wysokości stopni. Należy pamiętać, iż pierwszy i ostatni stopień powinny być większe od pozostałych. Wszystko zależy od grubości warstwy podłogowej na dolnej i górnej kondygnacji. Odpowiednie rozplanowanie schodów pozwoli Ci oszczędzić dodatkowych prac, gdyż w przypadku dysproporcji w wysokości schodków, zmuszeni będziemy nadlewać lub skuwać beton.

Jakich materiałów użyć?

Wybierając materiały do wykończenia betonowych schodów, musimy przede wszystkim kierować się ich wytrzymałością. Częste przemieszczanie się między kondygnacjami, powoduje ścieranie się drewnianych powierzchni. Ponadto, pionowa część stopnia – podstopnica, narażona jest na zabrudzenia wywołane czubkami butów, wobec czego konieczne jest pokrycie tej powierzchni materiałem zabezpieczającym. Do tego celu możemy użyć tego samego drewna, którym wykończyliśmy stopnice lub zastosować inny materiał, np. ceramikę. Jeśli nie chcemy dodatkowo okładać podstopnic ozdobnym materiałem, musimy pamiętać o zastosowaniu farby odpornej na ścieranie, dzięki czemu będziemy mogli pozbyć się wszelakich zabrudzeń. Bardzo ważnym jest też wybór kształtu stopnia. Można zdecydować się na wysunięte stopnice (dzięki czemu uzyskamy efekt wizualnego powiększenia schodów) lub stopnie zlicowane i dopasowane idealnie do podstopnic.

Montaż drewnianych stopnic

Sposób 1: Pianka niskoprężna

Najczęściej stosowaną metodą montowania drewnianych podstopnic jest użycie pianki niskoprężnej. To rozwiązanie jest przede wszystkim łatwe w wykonaniu, a zarazem bardzo trwałe. Nie ma możliwości, aby podstopnice oderwały się od podłoża betonowego podczas standardowego używania schodów. Bardzo ważnym w tym sposobie jest prawidłowe wypoziomowanie stopni. Musimy pamiętać o dokładnym wywierceniu dziur w stopnicach, w których umieszcza się wkręty. Na ich główkach układamy następnie stopnie. Pozwoli to odpowiednio spoziomować stopnice i złączyć je z betonem.

Sposób 2: Kołki rozporowe

To rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy. W tym przypadku nie musimy już używać wkrętów poziomujących, gdyż same kołki rozporowe służą prawidłowemu uzyskaniu poziomu stopni. Dość kłopotliwe w przypadku tej metody jest dokładne wykonanie wszystkich pomiarów. Przede wszystkim musimy wywiercić dziury w betonie, w których umieścimy kołki, następnie w tych samych miejscach musimy wykonać otwory w stopnicach, aby wszystko idealnie pasowało.

Sposób 3: Obie metody naraz

Jeśli chcemy osiągnąć najlepszy efekt i mieć całkowitą pewność, że nasze stopnice będą trwale zamontowane, najlepiej jest zastosować obie metody jednocześnie. Po zamontowaniu kołków rozporowych, nakładamy warstwę pianki niskoprężnej na stopnicę i całość łączymy ze sobą. Pozostaje nam już tylko docisnąć stopnie gumowym młotkiem i praca zostaje skończona.

Wykończenie drewna

Nie możemy zapomnieć o dokładnym zabezpieczeniu drewna, aby mogło służyć nam jak najdłużej. W tym wypadku najlepiej jest użyć twardego lakieru, dobranego do danego gatunku drewna. Obecnie, bardzo popularne staje się olejowanie stopnic, co pozwala doskonale zabezpieczyć drewno. Taka powierzchnia nie zbiera rys, a w przypadku starcia warstwy oleju, możemy bez problemu je uzupełnić. Jeśli podczas wyboru drewna zdecydowaliśmy na miękki gatunek (sosna, jodła lub świerk), najlepszym wyborem będzie zastosowanie lakieru do drewna.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20285.html
Ten artykuł był czytany 168 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0