Poniedzialek, 20 stycznia 2020 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Gitarowe ferie w MDK Gitarowe ferie w MDK
W Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczynamy zapisy zainteresowanych osób na bezpłatne warsztaty gitarowe, organizowane w czasie ferii zimowyc... »Bezpłatne badania mammograficzne w Osieku i Oborze Bezpłatne badania mamm...
Dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu zaprasza mieszkanki Gminy Lubin do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych.... »Chroń życie – Noś odblaski. Bądź widoczny i bezpieczny na drodze Chroń życie – No...
Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, przede wszystkim w okresie zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest ... »Maraton Grozy w Kinie Helios Maraton Grozy w Kinie ...
Już 31 stycznia, specjalnie z myślą o wszystkich lubiących się bać, przygotowaliśmy zestaw filmów, w których groza gra pierwsze skr... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000r Rozporządzeniem Rady Ministrów do Legnickiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej włączono nowy obszar lubiński obszar 27, 83 ha.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak zrobić schody drewniane na betonie
Data dodania: 09 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jak zrobić schody drewniane na betonie

Wiele osób często zastanawia się, czym najlepiej obłożyć schody. Spośród materiałów do wykończenia schodów zdecydowanie najpopularniejsze jest drewno. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, w jak sposób wykonać montaż drewniany stopnic na surowym betonie. Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Odpowiednie zaplanowanie schodów

Betonowe schody pełnią niezwykle ważną funkcję podczas budowy domu. To dzięki ich wytrzymałości jesteśmy w stanie przenosić ciężkie materiały i maszyny na wyższą kondygnację naszego budynku. Jednakże, ich surowość i chłód mogą być dość przytłaczające.

(Sprawdź propozycję schodów - https://domar.pl/kategorie/schody/)

Idealnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zastosowanie drewnianych stopnic, które nadadzą naszym schodom nowego życia. Montaż stopnic jest niezwykle prosty, jednakże wiąże się z nim kilka kwestii technicznych, bez których jest on niemożliwy. Wyboru drewnianych schodków do wykończenia powinniśmy dokonać już na etapie projektowania. Pozwoli to uniknąć różnic w wysokości stopni. Należy pamiętać, iż pierwszy i ostatni stopień powinny być większe od pozostałych. Wszystko zależy od grubości warstwy podłogowej na dolnej i górnej kondygnacji. Odpowiednie rozplanowanie schodów pozwoli Ci oszczędzić dodatkowych prac, gdyż w przypadku dysproporcji w wysokości schodków, zmuszeni będziemy nadlewać lub skuwać beton.

Jakich materiałów użyć?

Wybierając materiały do wykończenia betonowych schodów, musimy przede wszystkim kierować się ich wytrzymałością. Częste przemieszczanie się między kondygnacjami, powoduje ścieranie się drewnianych powierzchni. Ponadto, pionowa część stopnia – podstopnica, narażona jest na zabrudzenia wywołane czubkami butów, wobec czego konieczne jest pokrycie tej powierzchni materiałem zabezpieczającym. Do tego celu możemy użyć tego samego drewna, którym wykończyliśmy stopnice lub zastosować inny materiał, np. ceramikę. Jeśli nie chcemy dodatkowo okładać podstopnic ozdobnym materiałem, musimy pamiętać o zastosowaniu farby odpornej na ścieranie, dzięki czemu będziemy mogli pozbyć się wszelakich zabrudzeń. Bardzo ważnym jest też wybór kształtu stopnia. Można zdecydować się na wysunięte stopnice (dzięki czemu uzyskamy efekt wizualnego powiększenia schodów) lub stopnie zlicowane i dopasowane idealnie do podstopnic.

Montaż drewnianych stopnic

Sposób 1: Pianka niskoprężna

Najczęściej stosowaną metodą montowania drewnianych podstopnic jest użycie pianki niskoprężnej. To rozwiązanie jest przede wszystkim łatwe w wykonaniu, a zarazem bardzo trwałe. Nie ma możliwości, aby podstopnice oderwały się od podłoża betonowego podczas standardowego używania schodów. Bardzo ważnym w tym sposobie jest prawidłowe wypoziomowanie stopni. Musimy pamiętać o dokładnym wywierceniu dziur w stopnicach, w których umieszcza się wkręty. Na ich główkach układamy następnie stopnie. Pozwoli to odpowiednio spoziomować stopnice i złączyć je z betonem.

Sposób 2: Kołki rozporowe

To rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy. W tym przypadku nie musimy już używać wkrętów poziomujących, gdyż same kołki rozporowe służą prawidłowemu uzyskaniu poziomu stopni. Dość kłopotliwe w przypadku tej metody jest dokładne wykonanie wszystkich pomiarów. Przede wszystkim musimy wywiercić dziury w betonie, w których umieścimy kołki, następnie w tych samych miejscach musimy wykonać otwory w stopnicach, aby wszystko idealnie pasowało.

Sposób 3: Obie metody naraz

Jeśli chcemy osiągnąć najlepszy efekt i mieć całkowitą pewność, że nasze stopnice będą trwale zamontowane, najlepiej jest zastosować obie metody jednocześnie. Po zamontowaniu kołków rozporowych, nakładamy warstwę pianki niskoprężnej na stopnicę i całość łączymy ze sobą. Pozostaje nam już tylko docisnąć stopnie gumowym młotkiem i praca zostaje skończona.

Wykończenie drewna

Nie możemy zapomnieć o dokładnym zabezpieczeniu drewna, aby mogło służyć nam jak najdłużej. W tym wypadku najlepiej jest użyć twardego lakieru, dobranego do danego gatunku drewna. Obecnie, bardzo popularne staje się olejowanie stopnic, co pozwala doskonale zabezpieczyć drewno. Taka powierzchnia nie zbiera rys, a w przypadku starcia warstwy oleju, możemy bez problemu je uzupełnić. Jeśli podczas wyboru drewna zdecydowaliśmy na miękki gatunek (sosna, jodła lub świerk), najlepszym wyborem będzie zastosowanie lakieru do drewna.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20285.html
Ten artykuł był czytany 955 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0