Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 62

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Lubin. Pożar mieszkania na Zalesiu Lubin. Pożar mieszkani...
W nocy doszło do pożaru mieszkania na lubińskim osiedlu Zalesie przy ul. Kresowej.   Pożar mieszkania na lubińskim osiedlu Zalesie przy ul... »Charytatywny spot mikołajkowy LOW SILESIA Lubin Charytatywny spot miko...
Ekipa ludzi pozytywnie nakręconych na modyfikowanie aut w gatunku Stance zaprasza wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko na mikołajkowy ... »Odznaczenia państwowe dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Odznaczenia państwowe ...
W Auli Forum w Polkowicach z okazji Święta Barbórki odbyła się uroczysta akademia, podczas której zostały wręczone odznaczenia pańs... »Mikołaj, elfy, śnieżynka i renifery w Klubie Dziecięcym Mikołaj, elfy, śnieżyn...
Maluchy z Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim odwiedził dziś Św. Mikołaj, któremu towarzyszyły elfy, renifery i Śnieżynka. Było wiele r... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uroczysta msza i wieńce w Siedlcach
Data dodania: 12 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uroczysta msza i wieńce w Siedlcach

Jak co roku, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,  mieszkańcy Siedlec i sąsiednich Księginic oraz Czerńca, oddali hołd wszystkim, którzy stracili życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. W miejscowym kościele odprawiono uroczystą mszę dziękczynną i złożono wieńce pod zbiorową mogiłą polskich żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

To był hołd i podziękowanie tym, dzięki którym możemy żyć dziś w wolnej Ojczyźnie i modlitwa w intencji tego, by tę wolność dobrze wykorzystać także dla przyszłych pokoleń. W uroczystościach wzięli udział m.in. Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy Lubin, radna Joanna Pietruszka, zastępca wójta Bartosz Chojnacki, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz Irena Dworak sołtys Księginic i Stanisław Ryniec sołtys Siedlec.

– W naszej jakże trudnej i bolesnej historii było bardzo wiele zrywów narodowościowych,  prochy Polaków walczących o naszą Ojczyznę i wolność rozsiane są po całym świecie. Żaden naród nie doświadczył tak dużo i nie przelał tyle krwi co Polacy. Jesteśmy dłużnikami naszych przodków. Dziś rzetelną pracą i troską o wspólne dobro musimy dbać o nasz kraj. Wśród sporów i waśni politycznych trzeba odkrywać nową drogę, potrzebna jest zgoda i pojednanie narodowe – mówił ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek podczas uroczystej homilii. – Należy czerpać z przeszłości to co najważniejsze i budować spokojną przyszłość naszej Ojczyzny- wolnej i sprawiedliwej. Jesteśmy sobie winni wzajemną miłość i szacunek.

Mszę świętą zakończyła modlitwa Piotra Skargi, po której przedstawiciele Urzędu Gminy, Rad Sołeckich i Rady Parafialnej złożyli wieńce i znicze pod zbiorową mogiłą polskich żołnierzy.

– To radosny dzień, cieszmy się i świętujmy razem z rodzinami i znajomymi. Pamiętamy o naszych przodkach i ich poświęceniu, kultywujemy tradycję i z dumą patrzymy w przyszłość – mówił zastępca wójta Bartosz Chojnacki.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20293.html
Ten artykuł był czytany 146 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0