Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu Dróżnik przejazdowy - ...
Będąc dróżnikiem przejazdowym należy wykonywać wiele monotonnych czynności związanych z obsługą danego przejazdu kolejowego. Jednak jes... »Trzy osoby napadły bezdomnego zabierając mu jego odzież dokumenty i pamiątki. Trzy osoby napadły bez...
Do 12 lat więzienia grozi trzem osobom, które w nocy napadły na śpiącego przy przystanku bezdomnego mężczyznę. Agresorzy najpierw ... »OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uroczysta msza i wieńce w Siedlcach
Data dodania: 12 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uroczysta msza i wieńce w Siedlcach

Jak co roku, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,  mieszkańcy Siedlec i sąsiednich Księginic oraz Czerńca, oddali hołd wszystkim, którzy stracili życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. W miejscowym kościele odprawiono uroczystą mszę dziękczynną i złożono wieńce pod zbiorową mogiłą polskich żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

To był hołd i podziękowanie tym, dzięki którym możemy żyć dziś w wolnej Ojczyźnie i modlitwa w intencji tego, by tę wolność dobrze wykorzystać także dla przyszłych pokoleń. W uroczystościach wzięli udział m.in. Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy Lubin, radna Joanna Pietruszka, zastępca wójta Bartosz Chojnacki, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz Irena Dworak sołtys Księginic i Stanisław Ryniec sołtys Siedlec.

– W naszej jakże trudnej i bolesnej historii było bardzo wiele zrywów narodowościowych,  prochy Polaków walczących o naszą Ojczyznę i wolność rozsiane są po całym świecie. Żaden naród nie doświadczył tak dużo i nie przelał tyle krwi co Polacy. Jesteśmy dłużnikami naszych przodków. Dziś rzetelną pracą i troską o wspólne dobro musimy dbać o nasz kraj. Wśród sporów i waśni politycznych trzeba odkrywać nową drogę, potrzebna jest zgoda i pojednanie narodowe – mówił ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek podczas uroczystej homilii. – Należy czerpać z przeszłości to co najważniejsze i budować spokojną przyszłość naszej Ojczyzny- wolnej i sprawiedliwej. Jesteśmy sobie winni wzajemną miłość i szacunek.

Mszę świętą zakończyła modlitwa Piotra Skargi, po której przedstawiciele Urzędu Gminy, Rad Sołeckich i Rady Parafialnej złożyli wieńce i znicze pod zbiorową mogiłą polskich żołnierzy.

– To radosny dzień, cieszmy się i świętujmy razem z rodzinami i znajomymi. Pamiętamy o naszych przodkach i ich poświęceniu, kultywujemy tradycję i z dumą patrzymy w przyszłość – mówił zastępca wójta Bartosz Chojnacki.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20293.html
Ten artykuł był czytany 206 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0