Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 60

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Lubin. Pożar mieszkania na Zalesiu Lubin. Pożar mieszkani...
W nocy doszło do pożaru mieszkania na lubińskim osiedlu Zalesie przy ul. Kresowej.   Pożar mieszkania na lubińskim osiedlu Zalesie przy ul... »Charytatywny spot mikołajkowy LOW SILESIA Lubin Charytatywny spot miko...
Ekipa ludzi pozytywnie nakręconych na modyfikowanie aut w gatunku Stance zaprasza wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko na mikołajkowy ... »Odznaczenia państwowe dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Odznaczenia państwowe ...
W Auli Forum w Polkowicach z okazji Święta Barbórki odbyła się uroczysta akademia, podczas której zostały wręczone odznaczenia pańs... »Mikołaj, elfy, śnieżynka i renifery w Klubie Dziecięcym Mikołaj, elfy, śnieżyn...
Maluchy z Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim odwiedził dziś Św. Mikołaj, któremu towarzyszyły elfy, renifery i Śnieżynka. Było wiele r... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.
Data dodania: 13 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby dorosłe. Narzędziem wykorzystywanym do cyberprzemocy jest przede wszystkim telefon komórkowy w którego posiadaniu jest większość z nas. Aby zapobiegać tego typu przestępstwom, funkcjonariusze prowadzą w szkołach wiele spotkań, podczas których uświadamiają młodych ludzi czym jest przemoc w sieci, jakie są jej rodzaje, jakie są konsekwencje prawne dla osób stosujących taką przemoc, a także jak sobie radzić z tym zjawiskiem i gdzie szukać pomocy - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Codziennie jesteśmy świadkami nieprzyjemnych komentarzy w sieci kierowanych do innych ludzi za ich wygląd, narodowość, religię, status społeczny itp. W dobie Internetu i telefonii komórkowej, coraz częściej zdarzają się nieprzyjemne zachowania w sieci. Policjanci rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie, co robić i gdzie zgłaszać sytuacje, takie jak nękanie, straszenie, obrażanie czy ośmieszanie. Funkcjonariusze omówili również z młodzieżą sytuacje dotyczące włamań na czyjeś konto pocztowe lub konto na portalu społecznościowym, a także podszywanie się pod kogoś na portalach, blogach czy wiadomościach e-mail.

Funkcjonariusze przypomnieli, że do cyberprzemocy zalicza się również publikowanie lub rozsyłanie zdjęć bądź filmów, które kogoś ośmieszają, pisanie obraźliwych komentarzy na portalach społecznościowych, forach, blogach itp.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20299.html
Ten artykuł był czytany 153 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.038 sek.Lubin 1.0