Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu Dróżnik przejazdowy - ...
Będąc dróżnikiem przejazdowym należy wykonywać wiele monotonnych czynności związanych z obsługą danego przejazdu kolejowego. Jednak jes... »Trzy osoby napadły bezdomnego zabierając mu jego odzież dokumenty i pamiątki. Trzy osoby napadły bez...
Do 12 lat więzienia grozi trzem osobom, które w nocy napadły na śpiącego przy przystanku bezdomnego mężczyznę. Agresorzy najpierw ... »OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 Zakończono I etap remontu Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przekazano ją do użytkowania

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.
Data dodania: 13 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby dorosłe. Narzędziem wykorzystywanym do cyberprzemocy jest przede wszystkim telefon komórkowy w którego posiadaniu jest większość z nas. Aby zapobiegać tego typu przestępstwom, funkcjonariusze prowadzą w szkołach wiele spotkań, podczas których uświadamiają młodych ludzi czym jest przemoc w sieci, jakie są jej rodzaje, jakie są konsekwencje prawne dla osób stosujących taką przemoc, a także jak sobie radzić z tym zjawiskiem i gdzie szukać pomocy - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Codziennie jesteśmy świadkami nieprzyjemnych komentarzy w sieci kierowanych do innych ludzi za ich wygląd, narodowość, religię, status społeczny itp. W dobie Internetu i telefonii komórkowej, coraz częściej zdarzają się nieprzyjemne zachowania w sieci. Policjanci rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie, co robić i gdzie zgłaszać sytuacje, takie jak nękanie, straszenie, obrażanie czy ośmieszanie. Funkcjonariusze omówili również z młodzieżą sytuacje dotyczące włamań na czyjeś konto pocztowe lub konto na portalu społecznościowym, a także podszywanie się pod kogoś na portalach, blogach czy wiadomościach e-mail.

Funkcjonariusze przypomnieli, że do cyberprzemocy zalicza się również publikowanie lub rozsyłanie zdjęć bądź filmów, które kogoś ośmieszają, pisanie obraźliwych komentarzy na portalach społecznościowych, forach, blogach itp.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20299.html
Ten artykuł był czytany 220 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0