Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu Dróżnik przejazdowy - ...
Będąc dróżnikiem przejazdowym należy wykonywać wiele monotonnych czynności związanych z obsługą danego przejazdu kolejowego. Jednak jes... »Trzy osoby napadły bezdomnego zabierając mu jego odzież dokumenty i pamiątki. Trzy osoby napadły bez...
Do 12 lat więzienia grozi trzem osobom, które w nocy napadły na śpiącego przy przystanku bezdomnego mężczyznę. Agresorzy najpierw ... »OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...21.01.1968 Powstanie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Mamy kolejny pomnik przyrody
Data dodania: 15 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Mamy kolejny pomnik przyrody

Ma obwód 430 cm i wysokość 26 m. Jej korona jest wyjątkowa – w fachowym nazewnictwie wieloprzewodnikowa.  Sosna z okolic Bolanowa dołączyła do ponad trzydziestu pomników przyrody w Gminie Lubin. Stało się to na wniosek i z inicjatywy mieszkańców.  Jednocześnie okazało się, że nasza sosna jest jedną z dziesięciu najokazalszych sosen zwyczajnych w Polsce.  

To, że sosna dołączyła do grona pomników przyrody w Gminie Lubin w praktyce oznacza, że będzie chroniona i zachowywana w dobrej kondycji zdrowotnej, jako drzewo o nieprzeciętnym rozmiarze, wieku i pokroju, z uwagi na szczególną wartość przyrodniczą.  Obszar ochronny drzewa to promień 15 metrów. Sosna będzie teraz monitorowana, oznakowana i poddawana zabiegam pielęgnacyjnym i ochronnym.

– Są rzeczy, których nie da się przeliczyć na pieniądze. Paryż ma Wieżę Eiffla  a Bolanów ma swoją sosnę. Kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam byłam zdumiona i zachwycona jej kształtem  – mówiła na sesji Monika Erkens mieszkanka Bolanowa. – Musimy dbać o starodrzew, warto szukać takich okazów i nadawać im ochronę prawną. Lasy Państwowe to przedsiębiorstwo drzewne, które zarabia na produkcji drewna, są jednak rzeczy których nie da się przeliczyć na pieniądze.

Jednogłośną decyzją radnych sosna dołączyła do ponad 30-stu pomników przyrody w Gminie Lubin. Sosna rośnie w bardzo dobrych warunkach siedliskowych, właściwych dla tego gatunku, na skraju zadrzewienia przy niewielkiej polanie, co sprzyja jej żywotności. Z uwagi na okazałe rozmiary drzewo to mieści się w grupie 10 najokazalszych sosen zwyczajnych w Polsce.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20305.html
Ten artykuł był czytany 285 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0