Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 15

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Trzy osoby napadły bezdomnego zabierając mu jego odzież dokumenty i pamiątki. Trzy osoby napadły bez...
Do 12 lat więzienia grozi trzem osobom, które w nocy napadły na śpiącego przy przystanku bezdomnego mężczyznę. Agresorzy najpierw ... »OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »KGHM w Lubuskiem otworzył nowoczesne Centrum Analityki KGHM w Lubuskiem otwor...
Gromadzenie danych, ich przetwarzanie oraz badania nad analizą i rozwojem procesów przemysłowych – to zadanie KGHM Centrum Analityki... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Mieszkanka Lubina nie dała się oszukać na policjanta!
Data dodania: 23 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Mieszkanka Lubina nie dała się oszukać na policjanta!

Policjanci apelują o ostrożność i czujność, zwłaszcza osoby starsze, które narażone są na przestępstwa wyłudzenia pieniędzy. Do dyżurnego lubińskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Lubina, która poinformowała policjanta o próbie oszustwa i wyłudzenia jej oszczędności. Mężczyzna dzwoniący do zgłaszającej podał się za policjanta. Na szczęście świadoma kobieta rozłączyła się ze swoim rozmówcą, informując o całej sytuacji oficera dyżurnego - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubinskiej policji.

Oszuści po raz kolejny próbowali na terenie Lubina wyłudzić pieniądze. Tym razem nieznany mężczyzna zadzwonił do 56 – letniej mieszkanki Lubina na telefon stacjonarny, podając się za policjanta. Poinformował swoją rozmówczynię, iż prowadzi postępowanie w sprawie wyłudzenia na jej szkodę kredytu w wysokości 300 tysięcy złotych przez pracowników banku. Fałszywy policjant podał swoje dane, numer legitymacji służbowej oraz numer sprawy, którą prowadzi. Przestępca w celu uwiarygodnienia swoich danych poprosił 56-latkę , by je zapisała na kartce. Następnie poinformował, że jak zakończą rozmowę kobieta usłyszy sygnał rozłączenia i wtedy ma zadzwonić na numer alarmowy, celem weryfikacji danych swojego rozmówcy.

Kiedy zgłaszająca usłyszała dźwięk rozłączenia, wcisnęła w swoim aparacie czerwoną słuchawkę rozłączając się definitywnie z fałszywym policjantem.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i czujność przy podejmowaniu szybkich decyzji. Pamiętajmy, że policjanci przy żadnej prowadzonej przez siebie sprawie, nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Po takich telefonach należy samodzielnie  rozłączyć się ze swoim rozmówcą i zadzwonić do członka rodziny lub kogoś zaufanego.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, należy natychmiast poinformować policję.

 

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20339.html
Ten artykuł był czytany 286 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.038 sek.Lubin 1.0