Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 53

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Nowoczesny dzwonek bezprzewodowy: dopasuj go do własnych potrzeb Nowoczesny dzwonek bez...
Przydatności dzwonków do drzwi nikt nie kwestionuje, a urządzenia te dostępne są w szerokim wyborze. Można kupić modele zarówno p... »Pokłócił się z dziewczyną. Wsiadł do samochodu i w trakcie jazdy pił alkohol. Wylądował w rowie. Pokłócił się z dziewcz...
28-letni mieszkaniec Lubina najpierw pokłócił się z partnerką, następnie z butelką wódki wsiadł do samochodu. Prowadził aut... »Nadciąga kulturalny luty w kinach Helios! Nadciąga kulturalny lu...
Cztery czwartki – cztery ambitne polskie produkcje. Kultura w lutym będzie naprawdę bardzo dostępna – wystarczy tylko wybór se... »Bez skrupułów i wyobraźni. Coraz więcej kierowców „na podwójnym gazie”. Bez skrupułów i wyobra...
To prawdziwa plaga polskich dróg. Pijanych kierowców jest coraz więcej. W 2019 roku, po raz pierwszy od dekady, zanotowano znac... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.09.1948 Otwarcie liceum przy ul. M. Kopernika

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Działki pustoszeją, złodzieje się uaktywniają
Data dodania: 28 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Działki pustoszeją, złodzieje się uaktywniają

Lubińscy policjanci ostrzegają przed kradzieżami na terenach ogródków działkowych naszego powiatu. Sezon działkowy już zamknięty, jednak niestety jest to czas, kiedy uaktywniają się działkowi złodzieje - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Sezon działkowy już zamknięty, jednak to czas, kiedy na łowy wychodzą złodzieje. Pozostawiony bowiem na okres zimowy wartościowy sprzęt, bez codziennego nadzoru staje się dla nich łatwym i cennym łupem. Dlatego też lubińska policja przypomina o kilku istotnych zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania do altanki. Niestety, statystyki policyjne pokazują, iż w tym okresie na terenach ogródków działkowych kradzieże zdarzają się bardzo często. Co najczęściej kradną złodzieje? Wszystko, co ma dla przestępców jakąkolwiek wartość, począwszy od narzędzi, kosiarek, innych elektronarzędzi, czajników, a nawet na drzwiach kończąc.

Aby zminimalizować ryzyko poniesienia szkód przede wszystkim musimy pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach.
Można także zainwestować w lepsze zamki, kłódki oraz solidniejsze drzwi. Apelujemy, aby działkowicze kierowali się zasadą przezorności i nie kusili losu i nie ułatwiali „pracy” złodziejom, poprzez pozostawianie swoich rzeczy bez nadzoru. Ponadto jeżeli mają możliwość zabrania swoich cennych elektronarzędzi na czas zimowy w inne, bardziej bezpieczne miejsce, które będzie częściej przez nich doglądane, to przezornie należy to zrobić. Niestety bowiem w okresie zimowym rzadko można spotkać innych działkowiczów, którzy mogą być ewentualnymi świadkami próby przestępstwa, spłoszą złodzieja lub dopilnują nasze mienie sąsiedzkim okiem.
Apelujemy do wszystkich działkowiczów lub osób spacerujących na terenie ogródków działkowych, aby zwracali uwagę na osoby obce, które kręcą się w pobliżu altanek i gdy zobaczą coś podejrzanego powiadomili Policję.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20358.html
Ten artykuł był czytany 224 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0