Czwartek, 12 grudnia 2019 r.   Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Znalazł kluczyki do samochodu i wybrał się na przejażdżkę... Znalazł kluczyki do sa...
20 letni mieszkaniec Lubina wychodząc z bloku, przed klatką schodową znalazł kluczyki do samochodu. Na parkingu odnalazł pojazd do kt&oac... »Salezjański Kociołek Kultury 75 Salezjański Kociołek K...
Już w najbliższy piątek 13.12.2019 odbędzie się 75 spotkanie w ramach cyklu Salezjański Kociołek Kultury. Dr Alfreda Walkowska wygłosi prelekcję... »Uratowały życie 62-letniemu mężczyźnie. Dostały dyplomy Uratowały życie 62-let...
Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie mogą być wzorem dla swoich rówieśników. Dziewczynki bawiąc się w parku mi... »Wspomnienia o strajku ZG „Rudna” Wspomnienia o strajku ...
Gmina Polkowice zapraszamy wszystkich na spotkanie poświęcone 38. rocznicy pacyfikacji strajku w ZG „Rudna” pt. „Grudzień &rsqu... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM. I Dolnośląska Konferencja CSR „Mieć wpływ”
Data dodania: 29 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

KGHM. I Dolnośląska Konferencja CSR „Mieć wpływ”

Ponad 100 przedsiębiorców na konferencji CSR „Mieć wpływ", nietypowa licytacja, której uczestnicy zamiast pieniędzy składali symboliczne obietnice zaangażowania środków w 2020 roku w jak największą liczbę działań CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu, była częścią I Dolnośląskiej Konferencji o Odpowiedzialnym Łańcuchu Dostaw „Mieć wpływ”.  Inicjatorem i gospodarzem spotkania był KGHM Polska Miedź S.A.

– Wyzwania związane z odpowiedzialnym łańcuchem dostaw są wpisane w DNA naszego przedsiębiorstwa. Mimo prestiżowych nagród, które KGHM otrzymał w zakresie CSR oraz zrównoważonego rozwoju, nie zwalniamy tempa i wciąż podejmujemy kolejne działania, aby zasługiwać na miano lidera. Chcemy się dzielić i wymieniać doświadczeniami w tej dziedzinie – powiedział otwierając konferencję Adam Bugajczuk, wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju KGHM Polska Miedź S.A.

Wykład o nowych trendach w CSR, takich jak koalicje konkurencji, które łączą rywalizujące na rynku korporacje we wspólnych programach, przedstawił strateg CSR, Paweł Kudzia.

– Obserwujemy olbrzymią rolę przywódców w rozwoju CSR, zgodnie z powiedzeniem, „Jaki pan taki kram”, przykład musi iść z góry. Coraz więcej liderów największych światowych koncernów inicjuje i aktywnie włącza się w ważne działania prospołeczne i prośrodowiskowe – podkreślił Paweł Kudzia.

O zagrożeniach i problemach społecznych, z którymi borykają się społeczeństwa w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej, takich jak rosnąca liczba osób samotnych, mówiła Zofia Dzik, prezes Instytutu Humanites, merytorycznego partnera konferencji.

– Te problemy nie są obojętne dla pracodawców, którym uświadamiamy wpływ jaki mogą mieć na pracowników i ich więzi rodzinne poprzez realizowanie odpowiednich programów. Dane wskazują, że szczęśliwi pracownicy osiągają o 16 procent lepsze wyniki – powiedziała prezes Instytutu Humanites.

Gościem specjalnym konferencji była Mireia Las Heras, profesor nadzwyczajny oraz dyrektor naukowy ds. badań w Międzynarodowym Ośrodku Badawczym ds. Pracy i Rodziny w IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarry, która przedstawiła główne założenia CFR, Corporate Family Responsibility, czyli rodzinnej odpowiedzialności biznesu.

– W środowisku pracy, które sprzyja zachowaniu równowagi pomiędzy pracą oraz rodziną, pracownik jest bardziej efektywny. Odpowiedzialność za zachowanie właściwego balansu pomiędzy pracą i życiem prywatnym leży po stronie pracownika, ale to pracodawca może stworzyć mu korzystne warunki do zachowania tej równowagi. Rezultatem są wymierne korzyści dla firmy, takie jak lepsza wydajność pracownika, mniejsze koszty rekrutacji i szkoleń, bo zadowolony pracownik nie myśli o odejściu – podkreśliła Mireia Las Heras.

Organizację Konferencji poprzedziło rozesłanie ankiety dotyczącej działań CSR do polskich firm, a wyniki sondażu zebranego od blisko 90 z nich, zaprezentowano podczas konferencji. Prawie 50 procent z tych, którzy odpowiedzieli na badania przyznało, że ich spółki nie posiadają sprecyzowanej strategii CSR-owych, ale 23 procent albo ma już strategię CSR, albo (27 procent) jest w trakcie jej kreowania. Aż 89 procent odpowiedziało „tak” na pytanie czy ich przedsiębiorstwo podejmuje działania zgodne z definicją społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ponad 60 procent ankietowanych uznało, że to odpowiedzialni liderzy biznesu są główną siłą napędzającą CSR w Polsce. W ocenie 85 procent badanych prowadzenie działań CSR może być źródłem budowania wizerunku firmy.

– Aż 87 procent ankietowanych wskazało, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy rozmawiali w swoim otoczeniu o problemach społecznych i środowiskowych, na które ich firma, lub marka ma wpływ. Znamienne jest to, że ponad 50 procent przedsiębiorców uznaje, że to zmiana postaw i wymagań klientów wpływa na rozwój działań CSR, ponad 30 procent ankietowanych uważa, że również zmiana oczekiwań pracowników jest siłą napędową działań z zakresu CSR – powiedział podczas analizy badań, ekspert związany z instytutem Humanites, Mariusz Pawełczyk.

Uczestnicy I Dolnośląskiej Konferencji „Mieć Wpływ” podpisali się także pod Deklaracją Biznesu Odpowiedzialnego kontynuowania najlepszych praktyk i pozytywnego wpływania na otoczenie swoich firm, w tym przede wszystkim na wspieranie działań na rzecz swoich interesariuszy i ich rodzin.

KGHM Polska Miedź S.A. jest m.in. laureatem w międzynarodowym konkursie Stevie Awards w kategorii „CSR Program of the Year – in Europe” za całokształt działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Słowa kluczowe: lubin KGHM
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20364.html
Ten artykuł był czytany 217 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.042 sek.Lubin 1.0